Rozważna i romantyczna Panna Młoda. Dekoracje ślubne z powiewem świeżego romantyzmu

Całkiem rozważna - nieco romantyczna. Co zrobić, aby nie zepsuć ślubu w romantycznym stylu?

Romantyczny ślub ma tylu zwolenników, co przeciwników. Wiele przyszłych panien młodych dobrze odnajduje się w takim klimacie i pragnie uczynić go motywem przewodnim w tym wyjątkowym dniu. Bywa jednak, że efekt końcowy dalece odbiega od oczekiwań i okazuje się po prostu tandetny. Romantyzm w czystej postaci może się obecnie wydawać  zbyt nieokreślony, nieciekawy, wręcz mdły, stąd coraz więcej par rezygnuje z klasycznej subtelności na rzecz mocniejszych środków wyrazu. Można jednak pogodzić sentymentalizm i pragmatykę, wprowadzając odpowiednio przemyślaną przeciwwagę dla nostalgicznej treści.

Proponujemy  inspirację ślubną zbudowaną wokół delikatnej urody panny młodej.  Kompozycja charakteryzuje się lekkością i wyważeniem.
Panna młoda ubrana jest w suknię inspirowana empirem, prostą w kroju, z wielowarstwowym, zwiewnym dołem. Długie, naturalne włosy zostały zebrane w luźnym, dziewczęcym upięciu. Większość włosów pozostała rozpuszczona i uformowana w miękkie fale, co w zestawieniu z suknią nadaje postaci wręcz anielski charakter. Stylizację panny młodej dopełnia makijaż, w którym pierwszoplanową rolę odgrywają oczy. Dzięki zastosowaniu czerni wraz z beżem i różem, spojrzenie panny młodej zyskuje niezwykłą głębię, zachowując jednocześnie subtelność twarzy.
Barwy przewodnie dekoracji: biel, ecru i odcienie różu przełamane zostały pomarańczem i zielenią, wprowadzającymi powiew współczesności. Całość osadzona  została w surowym otoczeniu ceglanych ścian i metalowych elementów konstrukcyjnych, stanowiących solidną, racjonalną ramę dla eterycznej myśli przewodniej.
Oto romantyzm w rozważnym wydaniu.

Tekst: Maria K. Klimczak / Styliste.eu & Justyna Mikuła / Nowa-Fala.pl
Fotografie: Marcin Romański / www.marcinromanski.com

 
Pomysł sesji zdjęciowej: Iza i Beata Urbańskie, Pracownia Azea
Realizacja : Iza i Beata Urbańskie, Justyna Mikuła, Maria Klimczak, Ewa Soliman
współrealizacja: zespół abcslubu.pl
Fotografie: Marcin Romański / www.marcinromanski.com
Suknie ślubne: Salon Ślubny Nadia / www.suknieslubne-nadia.pl
Bukiety, dekoracje ślubne na stół weselny: Iza i Beata Urbańskie, Pracownia Azea
Makijaż : Maria Klimczak, Styliste / www.styliste.eu
Fryzura: Justyna Mikuła, Nowa-Fala / www.nowa-fala.pl
Miejsce : Hotel Andel's Łódź / www.andelslodz.com
Modelka: Maja Nadolska
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Skomentuj