Jak uhonorować Babcie i Dziadków Pary Młodej podczas przyjęcia weselnego?

Wyróżnienie ukochanych osób podczas wesela to nic nowego - w tradycji polskich wesel zapisały się podziękowania wręczane rodzicom Pary Młodej, jednak część z Nowożeńców idzie o krok dalej i pragnie szczególnie wyróżnić podczas swojego przyjęcia weselnego nie tylko rodziców i teściów, ale i też ukochane Babcie i Dziadków, z którymi łączyły ich (lub wciąż łączą) szczególne więzi. Jeśli wy również pragniecie w sposób szczególny uhonorować seniorów rodu, niezależnie od tego, czy wciąż są wśród nas, czy niestety już odeszli, mamy na to kilka sposobów - sprawdźcie sami!

 ślub wesele babcia na weselu dziadek na weselu dziadkowie pary młodej jak wyróżnić dziadków podczas wesela porady ślubne inspiracje ślubne Zdjęcie - Jasny Kadr Fotografia

Kiedy Babcie i Dziadkowie są obecni na weselu

Jeśli należycie do tych szczęśliwców, których Dziadkowie są wciąż wśród nas, możecie uhonorować ich na kilka różnych sposobów. 

Wspólny taniec

Jeśli tylko zdrowie waszych Babć i Dziadków pozwala, możecie zadedykować im wspólny taniec do wybranej melodii, która dla was coś znaczy. Być może pamiętacie z dzieciństwa ulubioną melodię, która podrywała Babcię i Dziadka do tańca lub znacie utwór, który bardzo wam się z nimi kojarzy? Śmiało możecie zaprosić ukochanych Dziadków do wspólnego tańca - pamiętajcie tylko o tym, by znalazł się on w jednym z pierwszych bloków tanecznych, a nie w późniejszych godzinach, aby mogli oni skorzystać z tańca z przyjemnością i bez zmęczenia.

Pokaz zdjęć

Jeśli jesteście mocno związani ze swoimi Dziadkami, na pewno w rodzinnym albumie znaleźć możecie mnóstwo wspólnych zdjęć z nimi, zarówno z okresu dzieciństwa, dorastania, aż po dzień dzisiejszy. Stwórzcie prostą prezentację ze zdjęciami, którą wyświetlicie specjalnie dla nich podczas przyjęcia weselnego. Tego rodzaju pamiątki są niezwykle wzruszające, a jednocześnie i nieco zabawne - zapewnicie sobie i waszym gościom weselnym pełną uśmiechu podróż przez wasze dzieciństwo, aż do dnia waszego ślubu i wesela.

Wzruszające przemówienie

Czujecie, że Babcie i Dziadkowie nauczyli was naprawdę wiele i chcielibyście im za to podziękować podczas waszego przyjęcia weselnego, jednak niekoniecznie lubicie tańczyć, a pokazy slajdów to nie wasza bajka? Istnieje jeszcze jedna możliwość - przemówienie. Jeśli zdarzyło wam się oglądać chociaż jeden film zagraniczny, w którym pokazane było wesele, na pewno była w nim scena przemówień. To bardzo ciekawe rozwiązanie - bardzo eleganckie, a jednocześnie mało stresujące dla wszystkich zainteresowanych. Wystarczy, że przygotujecie sobie najpiękniejsze wspomnienia z nimi związane lub zbierzecie wszystkie porady, którymi wasi Dziadkowie was obdarowali na przestrzeni lat i po prostu podzielicie się nimi ze wszystkimi zebranymi gośćmi. Przemówienie najlepiej wygłosić w trakcie obiadu, tuż po drugim daniu, a przed deserem, kiedy wszyscy goście siedzą przy stolikach - sami również nie musicie wychodzić na środek sali, wystarczy, że uzgodnicie wcześniej z zespołem weselnym lub DJ-em, żeby podali wam mikrofon bezprzewodowy do waszego stolika - pamiętajcie tylko o tym, żeby wstać, kiedy będziecie je wygłaszać i żeby wznieść toast za zdrowie ukochanych Dziadków tuż po nim. 

Kiedy Babcie i Dziadkowie już odeszli

Jeśli wasi ukochani Dziadkowie już nie żyją, również możecie zadbać o ich pamięć w dniu waszego ślubu i wesela. Jak? Podpowiadamy.

Ozdobna brosza ze zdjęciem jako dodatek do bukietu Panny Młodej

Wiele Panien Młodych decyduje się na uhonorowanie ukochanych Babć lub Dziadków, którzy już niestety nie żyją, ozdabiając bukiet ślubny ich malutkim zdjęciem, przywiązanym do rączki bukietu za pomocą ozdobnej tasiemki. To bardzo ładny, a jednocześnie niezwykle emocjonalny dodatek, który sprawia, że Panna Młoda ma poczucie bliskiej obecności ukochanych zmarłych w tak ważnym dla niej dniu. 

Kącik wspomnień na sali weselnej

Pragniecie, aby wizerunki waszych Babć i Dziadków pojawiły się także na waszym przyjęciu weselnym? Zaaranżujcie miejsce, w którym możecie ustawić kilka fotografii Dziadków oprawionych w ładne ramki. Wybierając ten sposób uhonorowania pamięci najbliższych pamiętajcie jednak, że jeśli odeszli oni stosunkowo niedawno, tego rodzaju przypominanie o nich może być trudne zarówno dla was, jak i dla waszych rodziców, dlatego nim się na nie zdecydujecie, skonsultujcie swój pomysł z najbliższymi. Ważne jest, aby wspominać w takim dniu tych, którzy odeszli z uśmiechem na twarzy, a nie ze smutkiem i poczuciem straty.

 

Materiał przygotowany przez: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

Skomentuj