5 propozycji na wesele, które zaskoczą Waszych gości

Każda przyszła para młoda marzy o tym, aby jej wesele było niezapomniane i wyjątkowe. Oczywiście można wydawać mnóstwo pieniędzy na pokaz sztucznych ogni albo profesjonalnego barmana, ale istnieją prostsze i mniej kosztowne sposoby, by urozmaicić ten wielki dzień!

ślub wesele inspiracje porady zaskocz gości co na ślub co na wesele pizzaportal

Babeczki zamiast tortu

Przyjęło się, że tort ślubny powinien być duży, piętrowy, najlepiej biały i bardzo słodki. Niezwykle ciekawą propozycją jest natomiast zastąpienie tradycyjnego tortu misternie zdobionymi babeczkami, ułożonymi jedna na drugiej lub na dekoracyjnych paterach. Taki słodki poczęstunek z pewnością zachwyci wszystkich gości!

Personalizowane buteleczki z alkoholem

Przyjęło się, że para młoda wręcza opuszczającym wesele gościom procentowy napitek. W Internecie można zamówić personalizowane butelki, np. z datą wesela czy podziękowaniami dla gości, o różnej pojemności – 100 ml, 200 ml, a nawet 0,5 l. Z pewnością taki podarunek wzbudzi u weselników uśmiech i będzie dla nich fantastyczną pamiątką z przyjęcia.

Burgery w menu

Weselne menu nie musi obejmować wyłącznie tradycyjnego rosołu, kotleta schabowego czy bigosu. Zdecydować się można na bardziej oryginalne dania: pizzę, sushi, lasagne, a nawet burgery. W Poznaniu, Warszawie, Krakowie i wielu innych miastach znaleźć można restauracje, które bez problemu uwzględnią takie modyfikacje w weselnym menu.

Księga gości

Miłym akcentem dla uczestników wesela i wzruszającą pamiątką dla pary młodej będzie księga gości, w której rodzina i przyjaciele wpiszą swoje dedykacje i życzenia. Może ona przyjąć formę tradycyjnej księgi, ale również np. plakatu, na którym weselnicy złożą swoje podpisy.

Karma dla psów zamiast kwiatów

Już na etapie przygotowywania zaproszeń na ślub warto na nich zaznaczyć, aby goście zamiast tradycyjnych kwiatów zakupili karmę dla psów i kotów. Przy kilkudziesięciu osobach zaproszonych na wesele może się z tego zrobić naprawdę spory zapas jedzenia, który na pewno okaże się wielkim wsparciem dla najbliższego schroniska.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza Spawacz111 sobota, 16 listopad 2019 13:08 napisane przez Spawacz111

    Super artykuł polecam!!!!

Skomentuj