Wymarzona podróż poślubna. Jak szybko zdobyć na to pieniądze?

Wymarzona podróż poślubna może kosztować niewiele mniej, niż wyprawienie ślubnego przyjęcia. Zdarza się też, że organizacja ślubu i wesela nadwyręża portfele nowożeńców na tyle, że trudno jest im sfinansować choćby skromny wyjazd. Pytanie zatem, skąd wziąć pieniądze na miesiąc miodowy?

ślub wesele podróż poślubna pożyczka na podróż poślubną porady inspiracje finanse euroloan

W dzisiejszych czasach, na długą podróż poślubną trudno jest wygospodarować zarówno czas, jak i pieniądze. Dlatego przysłowiowy miesiąc miodowy często skraca się do tygodnia lub dwóch, a nierzadko dosłownie kilku dni. Niezależnie, ile będą mogły trwać wakacje nowożeńców, powinni oni wcześniej precyzyjnie określić termin i cel podróży, a także przeanalizować swoje możliwości finansowe. Te ostatnie, zostaną wprawdzie powiększone przez prezenty pieniężne od weselnych gości, jednak wycieczkę czy bilety lotnicze lepiej jest wykupić na kilka miesięcy przed ślubem. Dlatego mimo spodziewanego zastrzyku gotówki, nierzadko i tak trzeba posiłkować się dodatkowym źródłem finansowania.

Skąd wziąć pieniądze na podróż poślubną?

Gdy zabraknie środków na sfinansowanie podróży poślubnej, brakującą kwotę można pozyskać w banku lub firmie pożyczkowej. Bank jest dobrym wyborem w sytuacji, gdy nowożeńcy pracują i odznaczają się dobrą lub przynajmniej neutralną historią kredytową. Wówczas mogą liczyć na pozytywną decyzję w sprawie finansowania i otrzymanie całkiem korzystnych warunków spłaty. Jeśli nie spełniają tych kryteriów, trudno będzie im dostać jakikolwiek kredyt na wakacje.

Instytucje pożyczkowe stosują łagodniejsze kryteria oceny wniosku, dlatego z ich oferty często mogą skorzystać osoby z nieregularnymi lub niskimi dochodami, a także z pojedynczymi negatywnym wpisami w BIK-u. W tym wypadku, nowożeńcy mają do dyspozycji 30-dniowe chwilówki, pożyczki ratalne oraz limit odnawialny, przy czym powinni skupić się na tych dwóch ostatnich rozwiązaniach. W porównaniu do chwilówek, oferują one bowiem dłuższe, komfortowe terminy spłaty i wyższe kwoty finansowania – od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jak szybko zdobyć pieniądze na miesiąc miodowy?

Jeśli pojawia się atrakcyjna oferta podróży z biurem, albo krótkotrwała promocja linii lotniczych, trzeba działać szybko. Wówczas, gdy do sfinansowania podróży brakuje nieco gotówki, należy zainteresować się produktami firm pozabankowych. Niezależnie, czy mowa o chwilówce, pożyczce ratalnej, czy limicie odnawialnym, pozwala pozyskać dodatkowe pieniądze „na już”. W przypadku takich rozwiązań, cały proces pożyczkowy jest realizowany drogą online, a od momentu złożenia wniosku do momentu udostępnienia środków często mija dosłownie kilkadziesiąt minut.

Szybszy dostęp do potrzebnej gotówki może zaoferować wyłącznie bank, w którym dany klient ma konto osobiste, na które regularnie otrzymuje wynagrodzenie. W takim wypadku, odpowiedź kredytowa jest udzielana już po kilku minutach, a środki wpływają na rachunek natychmiast po zatwierdzeniu umowy online.

Nieprzewidziane wydatki w podróży poślubnej – jak się przed nimi zabezpieczyć?

Aby podróż poślubna mogła upłynąć pod znakiem prawdziwie beztroskiego wypoczynku, dobrze jest przygotować się na wszelkie nieprzewidziane sytuacje. Dlatego też, nawet jeśli zgromadzone oszczędności okazały się wystarczające, by zorganizować miesiąc miodowy, warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenie finansowe i zawrzeć umowę o limit odnawialny. Pozwoli to zyskać stały dostęp do dodatkowej puli pieniędzy, którą będzie można swobodnie i wielokrotnie wydatkować w miarę potrzeb. Dzięki limitowi odnawialnemu, środki będą na wyciągnięcie ręki i pozwolą łatwo uporać się z nieoczekiwanymi, czy też przekraczającymi zaplanowany budżet wydatkami.

Więcej o działaniu pozabankowego limitu odnawialnego można dowiedzieć się wchodząc na stronę: https://www.euroloan.pl/pozyczki.

Gdzie na podróż poślubną?

Skoro wiadomo już skąd wziąć pieniądze na podróż poślubną, pozostaje określić charakter wyjazdu i wybrać destynację. Nowożeńcy, którzy marzą o beztroskim leniuchowaniu w otoczeniu rajskiej scenerii, mają do wyboru cały szereg atrakcyjnych opcji: Malediwy, Zanzibar, Seszele, Dominikanę, czy też kierunki nieco tańsze, jak Majorkę i Wyspy Kanaryjskie. Dla tych par, które zamiast wylegiwania się pod palmami wolałyby aktywne zwiedzanie wśród pięknych krajobrazów, ciekawym wyborem może być Islandia lub Szwajcaria. Żądni przygód miłośnicy egzotyki powinni natomiast rozważyć Tajlandię, Wietnam lub Japonię. Zawsze warto wybrać kilka lokalizacji i na spokojnie przeanalizować dostępne oferty. Najważniejsze, by zakupu wycieczki czy biletów lotniczych nie zostawiać na ostatnią chwilę – wiąże się to z niepotrzebnym stresem i ryzykiem przepłacenia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj