Tropikalne liscie w dekoracjach weselnych

Tropikalne liście palmy, bananowca i monstery to coraz częściej wykorzystywany motyw przewodni na weselach w sezonie 2019. Nic w tym dziwnego - swoimi wielkimi formami i soczystymi kolorami zmieniają wnętrze w piękne palmiarnie i zielone oranżerie. Świetnie sprawdzają się zarówno w wysokich dekoracjach, jak i niskich kompozycjach z dodatkiem złota czy bezbarwnego szkła. Liście tropikalnych roślin to materiał bliski idealnemu - można go dopasować do każdej wizji, uzupełnić kolorami lub pozostawić w wersji saute w swojej zielonej barwie.

Wydaje się, że najbardziej ulubionym liściem w tym sezonie jest liść palmy, choć na nowo odkryta monstera również ma szerokie grono zwolenników.

Poniżej kilka propozycji, form wykorzystania tropikalnych klimatów na naszych polskich weselach. 

Tropikalne liście w eleganckim wydaniu

Nowoczesna propozycja dla surowych i minimalistycznych, jak i eleganckich wnętrz - zielono-zielone dekoracje można wzbogacić białymi kwiatami i malowanymi na złoto liśćmi. Dodatek czerni to odważna, ale bardzo nowoczesna propozycja na wesele.

tropikalne liście na weselu, Palma w dekoracjach ślubnych, monstera na slub i wesele, malowana na złoto monsteraTropikalne dekoracje ślubne z monsterą i palmą - Pracownia FLorystyczna Anemony,
Poligrafia - Metier Pracownia Zaproszeń,
Zdjęcia - Whitedressphoto

 

Zielone liście palmy z ukochaną przez Panny Młode różową piwonią

Duet niebanalny - zielona, ostra palma z dodatkiem romantycznej, różowej piwonii - a efekt spektakularny. Ta propozycja sprawdzi się nie tylko na weselu plenerowym - florystyka weselna w tym stylu rozjaśni i ożywi także wnętrza lokalu weselnego, ale i doda kolorytu przeszklonym przestrzeniom oranżerii i zimowych ogrodów. Ścianka z miksu egzotycznych liści za Parą Młodą stanowi piękne tło do zdjęć, a w niektórych przypadkach może także posłużyć jako zasłona i zakryć mało ciekawe wnętrze.

ścianka za Parą Młodą z palmy i monsteryDekoracje z tropikalnych liści - Flower Factory,
Zdjęcia - Marta Sputo

Liście monstery w solowym wydaniu

Niegdyś zapomniane, kojarzące się z zakurzonymi bibliotekami i budynkami użyteczności publicznej, podziurawione liście monstery wracają do łaski - i to w wielkim stylu! Niezwykłe, ażurowe wzory liści pozwalają na zabawę nie tylko formą i wielkością, ale i zachęcają wręcz do gry ze światłem. Ścianki za Parą Młodą tworzone w oparciu o liście monstery mogą być gęste, zakrywające całą powierzchnię, ale i także umyślnie pozostawić prześwity w konstrukcji, przez które wpadać mogą pojedyncze promienie słoneczne, malując fantazyjne świetlne wzory na stole Państwa Młodych. Głęboka zieleń i mięsista struktura liści sprawia, że monstera to idealny wręcz przykład gigantycznego listowia odpornego i wytrzymałego, a zatem wymarzonego wręcz na nasze rodzime, polskie warunki pogodowe. Sprawdzi się wyśmienicie we wnętrzach podczas zimowych przyjęć weselnych, ale i przetrwa z powodzeniem ekstremalne upalne temperatury w szczycie sezonu ślubnego jako ozdoba cywilnych ceremonii ślubnych. 

ślub wesele dekoracje ślubne weselne z monsterą liściaste liście monstery monstera inspiracje ślubneDekoracje z użyciem liści monstery, bukiet ślubny- A&A Decor Design
Poligrafia ślubna z monsterą - Metier Pracownia Zaproszeń

Zdjęcia- Namysław Tomaka Wedding

 

Jaki rodzaj egzotycznych liści podoba Wam się najbardziej? Czy zdecydujecie się na ich dodatek w Waszych dekoracjach weselnych? A może oprzecie na nich całość stylizacji ślubnej i wybierzecie je na motyw przewodni swojego ślubu i wesela? :) 

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza GdzieWesele.pl czwartek, 18 lipiec 2019 12:46 napisane przez GdzieWesele.pl

    Super :) Pozdrawiamy GdzieWesele.pl

Skomentuj