Wydrukuj tę stronę

Pierwszy taniec - dlaczego warto udać się na lekcje tańca? Obalamy najczęstsze wymówki!

Pary Młode, jeśli sprawa dotyczy pierwszego tańca, dzielą się najczęściej na dwie grupy: jedna z nich jest świadoma tego, że potrzebuje pomocy w nauce i przygotowaniu pierwszego tańca, druga natomiast uważa, że nie warto przygotowywać się szczególnie do tego elementu wesela i stwierdza, że "jakoś to będzie". Jest także część Par Młodych, która nie zalicza się do żadnego z wyżej wymienionych obozów - po części ma świadomość, że dobrze byłoby skorzystać z kilku lekcji tańca, jednak wciąż się waha i wymyśla nowe wymówki. Naszym zdaniem, warto przygotować się do pierwszego tańca odpowiednio - w końcu jest to jeden z nielicznych momentów w trakcie ślubu i wesela, kiedy będziecie skupieni tylko na sobie - dlaczego z tego nie skorzystać i nie zrobić tego w wielkim stylu?

ślub wesele pierwszy taniec pierwszy taniec pary młodej pierwszy taniec na weselu inspiracje porady portal abcslubu.plZdjęcie - Marcin Romański 


Wiele z Par Młodych używa kilku najpopularniejszych wymówek, dzięki którym myślą, że wymigają się od lekcji tańca. Przedstawiamy najpopularniejsze z nich, wraz z informacją, dlaczego dana wymówka jest kiepska :). Zapraszamy do lektury!

Nie mamy czasu na lekcje tańca

Wiele z Par Młodych uważa, że nie znajdzie chwili czasu na przygotowanie pierwszego tańca i sądzi, że to czasochłonny proces, który trwa kilka miesięcy. Nic bardziej mylnego! Owszem, jeśli tylko Pary mają na to czas, zaczynają kurs tańca nawet na rok przed ślubem, ale nie poświęcają go wyłącznie na naukę pierwszego tańca, ale po prostu - naukę tańca użytkowego. Dla najbardziej zapracowanych Par polecamy naukę podstawowych kroków wybranego przez Was stylu i na ich bazie stworzenie układu na pierwszy taniec. Taki sposób nauki pozwala na to, że pierwszą lekcję można przeprowadzić nawet na 2 tygodnie przed ślubem i raptem kilka spotkań wystarczy na to, aby dobrze się przygotować do pierwszego wspólnego małżeńskiego tańca.

Nie podobają nam się przygotowane układy, wolimy się pobujać po swojemu

Oczywiście, większość Par Młodych, które decydują się na lekcje tańca, pragną nauczyć się konkretnego układu, sekwencji kroków, którą będą mogli zaprezentować podczas pierwszego tańca. Choreografia to po prostu kroki taneczne zaplanowane w odpowiedniej kolejności, taki sposób tańca, uprzednio przygotowany, pozwala Parze Młodej czuć się swobodnie i ograniczyć stres ze względu na to, że dzięki nauce wiedzą, jaki krok i jaka figura następuje po sobie. Jeśli należycie do tych Par Młodych, które mimo dobrodziejstwa płynącego z gotowej choreografii się na nią nie decydują, istnieje alternatywa w postaci "lead and follow". Na czym polega? Po prostu na prowadzeniu partnerki w tańcu, która podążając za partnerem tanecznym, powtarza jego ruchy - wszystko ad hoc, tu i teraz, bez wcześniej przygotowanego planu. Aby pójść tą drogą, ważne jest, aby znać podstawy tańca - wiedzieć, jak prowadzić, znać klasyczne figury i umieć połączyć je w całość, co czasami, bez lekcji tańca, dobrze się nie udaje. Lekcje tańca to nie tylko sztywna nauka konkretnego układu tanecznego, to także nauka podstawowych kroków popularnych tańców użytkowych, dzięki czemu nauczycie się radzić sobie na parkiecie w niemalże każdej sytuacji. Zanim zdecydujecie się na zarzucenie pomysłu tańczenia przygotowanego układu tanecznego, pomyślcie o tym, że kiedy setka najbliższych osób patrzy tylko na Was i Wasz taniec, dobrze jest mieć po prostu, jeśli nie gotowy układ - to przynajmniej plan. :)

Będziemy się czuć skrępowani i będziemy śmiesznie wyglądać

To stwierdzenie dotyczy najczęściej Panów Młodych (chociaż zdarzają się także Panny Młode, które boją się pierwszego tańca), którzy uważają, że pierwszy taniec to przeżytek i krępuje ich "bycie na świeczniku", do tego ze względu na to, że nie uczyli się nigdy tańczyć, uważają, że będą się czuć niekomfortowo i śmiesznie wyglądać podczas pierwszego tańca. Naprawdę, to nic strasznego! Nauczenie się raptem 4, 5 kroków, które będziecie powtarzać przez 2, 3 minuty to wcale nie taka trudna rzecz! Jeśli macie możliwość, zdecydujcie się choćby na 1 czy 2 lekcje nauki tańca - profesjonalny choreograf pomoże Wam z dobraniem odpowiednich kroków, ustawieniem ciała, czy z opanowaniem stresu. Dzięki takiemu spotkaniu poczujecie, że taniec to nic strasznego, a w dniu ślubu wyjdziecie na parkiet i zatańczycie swój pierwszy taniec nie z lękiem wypisanym na twarzy, a z szerokim uśmiechem i bijącą od Was radością - powodzenia! :)

 

Materiał przygotowany przez: Portal abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)