Classic Car Insurance – polisa dla aut zabytkowych

Nie trzeba być fanem motoryzacji aby wiedzieć, że samochodów zabytkowych jest na świecie całkiem sporo. W Polsce za to nie jest ich tak dużo, a z pewnością mogłoby być dużo więcej, gdyby tylko nie rzucający kłody pod nogi ubezpieczyciele. Znalezienie korzystnej polisy dla oldtimera w naszym kraju graniczy wręcz z cudem. Zupełnie inaczej jest za to w Wielkiej Brytanii, gdzie firmy mają w ofercie kompleksowe ubezpieczenie dla samochodów zarejestrowanych jako zabytek i nosi ona nazwę Classic Car Insurance.

 ślub wesele auto do ślubu ślubny samochód porady ślubne inspiracje ślubne ubezpieczenie samochodu zabytkowego classic car insurance lancasterinsurance

Ochrona skrojona na miarę

Specjaliści od ubezpieczeń z Zachodu na podstawie wieloletnich obserwacji przygotowali ofertę ubezpieczeniową, która ma na celu sprostać potrzebom i oczekiwaniom właścicieli aut na tzw. żółtych blachach. Brytyjskie ubezpieczenie komunikacyjne (więcej na jego temat przeczytasz tutaj: https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/) łączy w sobie cechy OC i AC. Stworzono je z myślą o właścicielach oldtimerów, ale nie tylko, bowiem firma dopuszcza objęcie ochroną samochodów liczących sobie zaledwie 5 lat, pod warunkiem, że są to modele bardzo rzadkie i wypuszczone pod logo Jaguara czy Bentley’a.

Dość dużym atutem ubezpieczenia wystosowanego dla samochodów zabytkowych jest to, że można je w pełni dostosować do swoich potrzeb. Przykładowo OC dla klasyków nie musi być wykupywane na cały rok, a jedynie na okres kiedy samochód będzie uczestnikiem ruchu drogowego (jednak na czas nie krótszy niż miesiąc). Dzięki temu można sporo zaoszczędzić na składce.

Co można zyskać dzięki Classic Car Insurance? Bardzo dużo. Przede wszystkim ochronę w czasie jazdy po drogach publicznych, w czasie zlotów, wystaw i zjazdów, jak również podczas użytkowania pojazdu przez osoby trzecie, dzięki czemu na klasyku można także zarabiać. Odszkodowanie z tytułu posiadania ubezpieczenia zostanie nam wypłacone również wtedy, gdy dojdzie do awarii auta na skutek zużycia się części eksploatacyjnych.

 Jak kupić polisę?

Brytyjska polisa obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej, oznacza to, że mogę z niej korzystać nie tylko Brytyjczycy, ale też mieszkańcy innych państw. Classic Car Insurance można nabyć na dwa sposoby – za pomocą specjalnego formularza lub telefonicznie podczas rozmowy z konsultantem. Warunki umowy podlegają negocjacji, a ustaloną składkę ubezpieczeniową uiszcza się raz do roku lub na początku każdego miesiąca. Zawsze jest ona adekwatna do zakresu ochrony ubezpieczeniowej i sumy ubezpieczenia.

 

Artykuł zewnętrzny 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj