Pierwsze spotkanie czyli first look przed ślubem – warto czy nie?

Jeśli zdarza Wam się oglądać amerykańskie komedie romantyczne, to zwykle w finale, kiedy Pan Młody czeka przy ołtarzu na swoją ukochaną prowadzoną przez tatę, oboje widzą się po raz pierwszy tego dnia – już w pełnym stroju, makijażu,zaledwie kilka minut przed złożeniem sobie przysięgi. To wizja z romantycznych filmów rodem z Hollywood – jak jest w rzeczywistości?

first look pierwsze spotkanie ślub wesele Para Młoda Panna Młoda Pan Młody weselne ślubne inspiracje porady ślubne sos S.O.S Zdjęcie - Whitedressphoto
Butonierka - Hubert Lamański,Pracownia Florystyczna Flower Land 

Już odpowiadamy! :) Coraz częściej Pary Młode decydują się na tzw. pierwsze spojrzenie (z ang. first look), zanim udadzą się do kościoła, urzędu lub miejsca ceremonii zaślubin. Dlaczego? To taki piękny moment, który mogą spędzić w intymnej atmosferze, dać sobie kilka minut na nacieszenie się sobą, tym dniem i tą magiczną chwilą tylko we dwoje. Oczywiście, wiele Par woli pozostać wiernym tradycji i spotkać się dopiero przy ołtarzu, jednak część z nich pragnie poświęcić moment na spotkanie jeszcze zanim wyruszą w drogę na uroczystość zaślubin.

Czy warto zobaczyć się te kilka chwil wcześniej, czy raczej zostawić ostatni, wielki efekt WOW na drogę do ołtarza? Specjalnie dla Was, wymieniamy zarówno wady, jak i zalety first look-u – zapraszamy!

Zalety:

Moment ślubnego first look-u da Wam kilka cennych chwil tylko we dwoje

Doceńcie ten moment tylko dla Waszej dwójki, gdyż dzień Waszego ślubu i wesela będzie wypełniony pośpiechem, ruchem, mnóstwem osób oraz... minie niezwykle szybko. Chwila, w której zobaczycie się po raz pierwszy tego dnia, oboje w strojach ślubnych, przygotowani na rozpoczęcie wspólnej drogi przez życie, da Wam możliwość celebrowania tych kilku minut tylko dla Was, nim ślubne szaleństwo rozpocznie się na dobre.

Jeśli zabierzecie na first look Waszego fotografa ślubnego, otrzymacie bezcenne portrety

Owszem, first look to chwila tylko dla Was, jednak warto poprosić Waszego fotografa ślubnego, by niepostrzeżenie udokumentował ten moment. Te pierwsze spojrzenia, kiedy oboje zobaczycie się już w całym rynsztunku są naprawdę bezcenne i, uwierzcie nam, będziecie chcieli móc utrwalić je już na zawsze w fotografii. Dobry fotograf jest przede wszystkim czujnym obserwatorem, który nie tylko uchwyci kręcącą się w oku łzę, ale także zrobi to w taki sposób, aby nie odebrać tej chwili intymności i poczucia bliskości, które odczuwacie, kiedy jesteście ze sobą sam na sam.
P.S. Drodzy Panowie Młodzi – pamiętajcie o chusteczkach – niejednemu twardzielowi wymknie się kilka łez, gdy zobaczy swoją ukochaną w sukni ślubnej ;).

Wady:

Możesz zniszczyć swój makijaż ślubny ze wzruszenia

To jedna z głównych obaw wielu Panien Młodych które wahają się w sprawie first look-u – ogrom wzruszenia, jaki będą odczuwać w chwili zobaczenia po raz pierwszy swojego przyszłego męża w dniu ślubu u wielu z nich wyciśnie łzy, które mogą zrujnować każdy, nawet wodoodporny makijaż. Oczywiście, nie musi być to powód do rezygnacji z tego momentu, jednak warto wziąć to pod uwagę w rozplanowaniu czasu – dobrze mieć zapas kwadransa na ewentualne poprawki makijażowe.

Ślubny First look  zajmuje czas i wymaga przygotowań

Aby first look zachował swoją funkcję, czyli stanowił wzruszający element dnia ślubu i wesela, potrzebujecie nieco czasu, aby się do niego przygotować, co może wzbudzić niepotrzebny stres i zająć czas, który można by poświęcić na inne czynności. Co najważniejsze, musicie wybrać odpowiednie miejsce na Wasze spotkanie - piękne otoczenie jest istotne szczególnie wtedy, jeśli zdecydowaliście, że  będzie Wam towarzyszył fotograf- nie chcecie przecież niezwykle wzruszającego zdjęcia na tle śmietnika czy nijakiego muru pokrytego obraźliwymi napisami, prawda? Dodatkowo, jest to kolejny element do zrealizowania bezpośrednio przed ceremonią zaślubin, wprowadzający nieco zamieszania i mogący wpłynąć na linię czasową przygotowań - jeśli nie będzie zaplanowany odpowiednio w czasie, może posypać cały plan dnia i wywołać opóźnienia, które wprowadzą niepotrzebną, nerwową atmosferę.

 

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj