Wesele w stodole o temacie przewodnim boho

Jeśli zdecydowaliście się na wesele stylizowane na styl boho, mamy pomysł na zorganizowanie go w... stodole! Tego typu miejsce sprawdzi się idealnie w tematyce bohemy i całkowicie spełni Wasze oczekiwania względem oprawy dekoracyjnej!

block; margin-left: auto; margin-right: auto;

Organizując wesele w stodole, stworzycie klimat dosyć swobodny i niezobowiązujący, wymarzony dla tych Par Młodych, które zamiast wystawnego wesela ze scenariuszem wypchanym po brzegi atrakcjami stawiają na przyjęcie w stylu slow wedding.
Dekoracje inspirowane naturą, pióra, poroża, rośliny, neutralne kolory i materiały, a także plecione makramy na ścianach świetnie uzupełnią miejsce takie jak stodoła. Ciemne drewno smagane wiatrem i deszczem od lat w towarzystwie dekoracji stworzonych w zgodzie z naturą sprawdzi się wyśmienicie. Zamiast kryształowych żyrandoli, warto postawić na nagie, duże żarówki bez osłonek. Emitowane przez nie żółte, niezwykle ciepłe światło stworzy z pozornie chłodnego i zimnego miejsca jakim jest stodoła, niezwykle przytulne wnętrza. Jeśli otoczenie stodoły jest atrakcyjne, można pomyśleć o wyprowadzeniu na zewnątrz girland świetlnych z drobnych lampek w stylu fairy, aby nadać przyjęciu weselnemu nieco romantyzmu oraz oświetlić miejsce, które będzie dobrą lokalizacją dla strefy chill out.

wesele dekoracje ślubne makrama

Kwiatowe dekoracje również powinny korespondować z wybranym przez Parę Młodą motywem przewodnim - w stodole próżno szukać klasycznych dekoracji stołów w wysokich, szklanych martinówkach i symetrycznych ścianek z różowych kwiatów. Zamiast obierać łatwe rozwiązania, postawcie na kreatywność - wysoki strop i drewniane bele aż proszą się o udekorowanie. Aby utrzymać klimat sielskości, możecie podwiesić pod sufitem drewniane  okręgi uzupełnione dekoracyjnymi kwiatami w formie nietypowych żyrandoli lub skorzystać z pomocy florysty i przygotować zielone, zwisające z gałęzi girlandy, uzupełnione o elementy etniczne - wymienione wcześniej makramy będą stanowiły świetne uzupełnienie stylizacji weselnej.

wesele stodoła dekoracje ślubne słodki bufet

We wnętrzach stodoły próżno szukać blichtru i wyszukanych okrągłych stolików kojarzących się nam z weselami w klimacie glamour - stawiając na tak charakterystyczne miejsce, dobrze jest korzystać ze stołów współgrających z otoczeniem. Długie, prostokątne stoły wykonane z grubo ciosanego drewna i korespondujące z nimi ławy będą dobrym rozwiązaniem.  Podobnie sprawa ma się z kuchnią i serwowaniem potraw - serwis angielski, białe rękawiczki i kelnerzy w eleganckich strojach to niekoniecznie dobry wybór. Zamiast wyszukanych dań na eleganckich talerzach, lepiej sprawdzą się potrawy wykonane w duchu kuchni regionalnej, podane w pasującej do całości zastawie. Korzystając z klimatu boho, warto postawić również na oryginalną zastawę stołową - miedziane sztućce, różniące się od siebie wzorami talerze czy kieliszki wykonane z przydymionego szkła to ciekawa alternatywa dla klasycznej porcelany i kryształowych kieliszków. 

wesele stodoła dekoracje ślubne bukiet ślubny

 

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj