Weselne abc – jak zorganizować bezstresowy ślub i wesele?

Ostatnia rzecz, o jakiej chcesz myśleć w dniu ślubu to kłótnie i małe dramaty – w końcu, dzień ślubu i wesela to bardzo ważny moment dla każdej Pary i rozpoczęcie nowego etapu w życiu z kłótniami i niesnaskami rodzinnymi w tle nie należy do wymarzonych scenariuszy.

ślub wesele organizacja ślubu organizacja wesela ślubne przygotowania inspiracje ślubne porady ślubne ślubne s.o.sZdjęcie - PerfectLove - wedding photography

Sytuacjom kryzysowym lepiej zapobiegać, niż zajmować się nimi w dniu ślubu, dlatego aby zapewnić sobie bezstresowe przeżywanie ślubu i wesela, zastosuj się do tych kilku porad, które znajdziesz poniżej.

Przedyskutujcie ewentualne sytuacje kryzysowe jeszcze przed ślubem

Ważne jest to, abyście oboje – i Ty, i Twój partner mogli cieszyć się dniem ślubu i wesela bez żadnych dodatkowych obciążeń emocjonalnych w postaci kłótni i problemów, które mogą się wydarzyć. Porozmawiajcie jeszcze przed ślubem i obiecajcie sobie, że cokolwiek się nie wydarzy, nic nie zepsuje Wam radości i szczęścia w tym dniu. Rozważcie potencjalne sytuacje kryzysowe, które mogą nastąpić w dniu ślubu i upewnijcie się, że nie będziecie się nimi martwić w tym ważnym dla Was dniu.

Lepiej zapobiegać niż interweniować

Jeśli spodziewacie się wśród Waszych gości osób, które mogą wywołać drobne problemy, porozmawiajcie z nimi jeszcze zanim wielki dzień nastąpi. Ostrzegawcza pogawędka nikomu nie zaszkodzi, a na pewno pomoże Wam w zachowaniu spokoju. Poproście ich w grzeczny i miły sposób o nie wszczynanie żadnych kłótni z innymi gośćmi ani nie poruszanie kwestii drażliwych z innymi obecnymi, jednocześnie zapewniając ich o tym, jak wiele znaczy dla Was ich wsparcie i obecność przy Was w dniu ślubu.

Odpowiednie usadzenie gości weselnych to klucz

Uwierz nam, nie chcesz tego robić na łapu-capu i na dzień przed ceremonią zaślubin, dlatego zarezerwuj sobie czas ze swoim narzeczonym na co najmniej kilka dni przed Wielkim Dniem po to, by zaplanować usadzenie gości weselnych. Jeśli w rodzinie lub wśród znajomych występują konflikty, najlepiej posadzić osoby problematyczne w bezpiecznej odległości. W przypadku, jeśli to niemożliwe i owe osoby muszą usiąść przy jednym stole, porozmawiaj z nimi indywidualnie i poproś o zachowanie powściągliwości oraz zadbanie o dobrą atmosferę podczas ślubu i wesela. Jeśli mimo wszystko obawiasz się, że mimo Twoich starań może dojść do kłótni i utarczek słownych, porozmawiaj ze swoimi gośćmi jeszcze przed ślubem i zapytaj, czy powinnaś unikać posadzenia ich przy jednym stole z konkretnymi osobami.

Zapewnijcie swoim gościom weselnym rozrywkę

Im więcej aktywności, tym mniej czasu spędzonego przy stole na rozmowie – czasami taka strategia będzie najlepsza i pomoże w utrzymaniu dobrych relacji podczas ślubu i wesela. Wraz z narzeczonym lubicie weselne zabawy? Poproś wybrany przez Was zespół lub DJ-a o przygotowanie kilku interesujących zabaw weselnych bez obciachu. Dodatkowe atrakcje takie jak fotobudka, pokaz tańca z ogniem czy pokaz umiejętności barmańskich to również dobry pomysł na skupienie uwagi gości na czymś innym niż rozmowa i, co za tym idzie, uniknięcie niepotrzebnych drobnych dramatów. Lubicie planszówki? Przygotujcie strefę relaksu i wyposażcie ją w Wasze ulubione gry. Dobrze sprawdzą się też rzutki czy bule, jeśli macie możliwość skorzystania z zewnętrznej części miejsca weselnego w postaci ogrodu czy tarasu.

Oddaj swój telefon zaufanej osobie

Mimo, że przygotowaliście Waszych gości weselnych, podaliście im mapkę dojazdu na miejsce ślubu i wesela, rozesłaliście dodatkowe informacje o noclegu i transporcie, na pewno zdarzy się, że kilku z Waszych gości weselnych i tak będzie wydzwaniać do Ciebie w dniu ślubu i wesela z prośbą o dodatkowe informacje, co może dołożyć Ci niepotrzebnego stresu. Dobrym rozwiązaniem jest przekazanie telefonu w ręce zaufanej osoby i prośba o zajęcie się ewentualnymi problemami. Może to być najbliższa przyjaciółka, rodzeństwo, koleżanka czy też Wasz wedding planner (jeśli takiego posiadacie) – ważne, aby była to osoba zorientowana w sytuacji, która w razie problemów pomoże je rozwiązać i będzie znała odpowiedzi na nurtujące gości weselnych pytania.

Zadbajcie o miejsce, w którym będziecie mogli odpocząć

Wiemy, że bycie w centrum zainteresowań wielu osób może być męczące, dlatego ważne jest, abyście dla własnego komfortu mieli przygotowane miejsce, w którym będziecie mogli odpocząć od wszystkich choćby przez kilka minut. Wiele miejsc weselnych dysponuje apartamentem dla nowożeńców, z którego warto skorzystać nie tylko po to, żeby się przespać, ale i po to, by odpocząć w ciszy i spokoju od weselnej zabawy.

Przyjmijcie postawę bezstresowa w dniu ślubu

Jedną z rzeczy, którą możecie zrobić, jeśli nic innego nie zadziała, jest przyjęcie bezpiecznej, bezstresowej postawy w dniu ślubu. Nawet jeśli mimo Waszych upomnień, pojawi się sytuacja nieprzyjemna pomiędzy niektórymi z zaproszonych gości, jedyne, co możecie zrobić, to... nie przejmować się tym. Ze swojej strony zrobiliście wszystko, aby Wasi goście weselni czuli się dobrze w swoim towarzystwie, a marginalne spięcia czy kłótnie po prostu się zdarzają – czasami nie jesteś w stanie w żaden sposób im zapobiec, nawet mimo najszczerszych chęci. W takiej sytuacji, pozostaje Wam jedynie cieszyć się sobą i tym dniem – hej, w końcu przysięgliście sobie miłość na dobre i złe, na teraz i na wieki! :)

 

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

2 komentarzy

  • Link do komentarza marysienka środa, 31 październik 2018 21:56 napisane przez marysienka

    a no.... wcale nie jest tak prosto jesli chodzi o organizacje calego przedsiewziecia. nam najwiecej czasu zajelo poszukiwanie odpowiedniej sali. wymagania mielismy dosc spore no i.... udało sie :) Parisel Palace w Łukowie. Sala bardzo ekskluzywna jesli chodzi o wystroj, wszystko ladnie przystrojone, dekoracje pieknie ze soba wspolgraly. do tego przepyszne jedzenie :) nic dodac nic ujac

  • Link do komentarza Patrycja Nowaczek piątek, 03 sierpień 2018 11:18 napisane przez Patrycja Nowaczek

    Wszystkim się wydaje, że to takie łatwe zorganizować wesele tak by każdy był zadowolony. Ja od razu powiedziałam mojemu przyszłemu mężowi, że ja nie mam ochoty i głowy brać to wszystko na siebie. Chciałam wynająć jakąś porządną salę, zespół, żeby dużo ludzi się pomieściło, był zapewniony nocleg itp. Trochę nam zajęło zanim znaleźliśmy tę najlepszą salę ale w końcu się udało i padło na Salę u Jakuba w województwie mazowieckim. Mieliśmy około 300 gości i z tego co mówili to było jedno z lepszych wesel na jakim im się udało być. A ja tam jestem nadal zachwycona i wspominam sobie tamte chwile

Skomentuj