Ślub na miarę XXI wieku – obowiązki nowoczesnej druhny

Świat się zmienia, idziemy do przodu zarówno jeśli chodzi o technologię, jak i o zwyczaje, tradycje i obrzędy, w tym ślub i wesele. Zadania i obowiązki nowoczesnej druhny różnią się nieco od tych z poprzednich dziesięcioleci, podobnie jak same przygotowania, ślub i przyjęcie weselne.

ślub wesele druhna przyjaciółka świadkowa porady pomoc inspiracje zadania druhny suknia ślubna fryzura ślubna makijaż ślubny Suknie ślubne - Patricia Szlażko Atelier
Fryzury ślubne - Studio Fryzur Dla Ciebie
Makijaże ślubne - Make Up & Beauty Ela Jurczak
Biżuteria florystyczna - Hubert Lamański, Pracownia Florystyczna Flower Land
Zdjęcie - Elmero

Zastanawiasz się, o jakie aktywności możesz poprosić swoją świadkową lub druhnę? Wymieniamy 5 najważniejszych zadań – zapraszamy!

Strażnik równowagi

Przygotowania do ślubu i wesela bywają czasochłonne i niezwykle wyczerpujące – oczywiście, wiemy, że chcesz zorganizować wszystko tak, żeby ślub i wesele były najpiękniejszym dniem w Waszym życiu, ale czasami, zamiast do późnych godzin nocnych przeszukiwać Pinterest w poszukiwaniu inspiracji powinnaś spasować. Tu właśnie wkracza Twoja druhna – to ona powinna zadbać o balans pomiędzy Twoim życiem prywatnym, zawodowym a organizacją ślubu i wesela. Wiadomo, że jeśli będziesz potrzebowała pomocy z przygotowaniami, to Twoja druhna stanie na wysokości zadania, ale równocześnie powinna dbać o to, abyś cieszyła się okresem narzeczeństwa i nie poświęcała 100% czasu na organizację ślubu i wesela. Babski wieczór? Relaks w spa? Wspólny wypad na zakupy? Każdy z tych sposobów jest dobry na odwrócenie uwagi od ślubnych spraw. :)

Dostawca jedzenia

To, wbrew pozorom, jedno z najważniejszych i najodpowiedzialniejszych zadań druhny. Wiele Panien Młodych budzi się w dniu ślubu z żołądkiem ściśniętym z nerwów, przez co nie jedzą (lub jedzą bardzo małe) śniadania i zapominają w nerwach o drugim śniadaniu, przez co czują się źle jeszcze przed rozpoczęciem ceremonii. Aby uniknąć głodnej i rozdrażnionej, lub co gorsza – osłabionej i gotowej zemdleć podczas przysięgi Panny Młodej, druhna powinna zadbać o to, by w trakcie przygotowań zjadła ona drobną przekąskę. Warto przemycić do pokoju Panny Młodej jej ulubione przekąski i owoce, a także mieć w zanadrzu gotową kanapkę lub w ostateczności batonika proteinowego, którego Panna Młoda może spałaszować pomiędzy ślubem a weselem.

Facebookowy ślubny Ninja

Dzień ślubu dla Panny Młodej powinien zacząć się możliwie bezstresowo i spokojnie. Przyszła Żona powinna być zrelaksowana i trzymać się z dala od telefonu, nawet jeśli na co dzień jest bardzo aktywna w social mediach. Dokumentowanie tego ważnego dnia na kanałach społecznościowych (oczywiście, tylko w sytuacji, jeśli Pannie Młodej na tym zależy), może pozostać zadaniem idealnym dla druhny. Wręcz w jej ręce swój telefon i pozwól na swobodne tworzenie reportażu i łapanie w kadrze ulotnych chwil zza kulis przygotowań oraz publikację ich na Facebooku czy Instagramie. Stworzyliście swój ślubny hashtag? Nie zapomnijcie opisać nim zdjęć! :)

Koordynator czasu w dniu ślubu

Zwykle tym zadaniem zajmuje się konsultant ślubny, jednak jeśli się na niego nie zdecydowaliście, pilnowanie rozkładu dnia i harmonogramu godzinowego możesz śmiało pozostawić w rękach swojej druhny lub świadkowej. Będąc przy Tobie podczas przygotowań, będzie mogła monitorować czas, upewnić się, że wszystko idzie zgodnie z planem czasowym, a jeśli coś się zacznie opóźniać, będzie mogła zareagować w porę i zapobiec większym spóźnieniom.

Stróż wejścia

Pokój Panny Młodej podczas przygotowań do ślubu i wesela często wygląda tak, jakby przeszedł przez niego tajfun – fryzura, makijaż i przygotowania to wyczerpująca praca, wymagająca obecności kilku osób naraz. Aby uniknąć przepełnienia pokoju, osób postronnych i zdenerwowania Panny Młodej, druhna powinna zadbać o to, aby w pokoju nie było zbyt wielu osób. W tej chwili Panna Młoda potrzebuje przede wszystkim spokoju, a nie szybkich spotkań z ciociami, kuzynkami czy przyjaciółkami które koniecznie chcą zobaczyć jak wygląda makijaż czy suknia ślubna, dlatego ważne jest, aby jej to zapewnić. Kto sprawdzi się w tej roli lepiej niż druhna? :)

 

Tekst i zdjęcia: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj