Grawerowanie na szkle

Często nasze przedmioty wykonane ze szkła lub kryształu na przykład kieliszki, szklanki, wazony czy butelki możemy odświeżyć albo po prostu ozdobić grawerem. Ciekawą technologią zastosowaną w tej dziedzinie jest technologia grawerowania szkła diamentem, która pozwala na uzyskanie najlepszych rezultatów i jest bezpieczna dla obrabianego przedmiotu dzięki możliwości zastosowania chłodzenia w trakcie obróbki.

 ślub wesele jubiler grawer grawerowanie na szkle inskrypcje inspiracje ślubne prezenty gadżety ślubne Kozłowski Jubiler jubilerbielsko.pl

Indywidualny upominek

Grawerowanie pozwala na precyzyjne i trwałe znakowanie różnych przedmiotów, dlatego, jeśli chcemy stworzyć unikatowy upominek z konkretnym grawerem, który będzie przeznaczony dla bliskiej nam osoby, na pewno warto wykorzystać taką możliwość. W takim przypadku warto zwrócić się do profesjonalnej firmy zajmującej się grawerowaniem (zobacz więcej tutaj). Możemy stworzyć ciekawe wzory na szklankach, kieliszkach, a nawet butelkach z alkoholem. Dzięki temu nasz prezent będzie wyjątkowy i sprawi, że podarowana osoba poczuje się wyróżniona. Oczywiście pomysły na grawerowanie mogą być przeróżne od napisów, po obrazki, a nawet konkretne fotografie. Te ostatnie bardzo często wykorzystywane są przez młode małżeństwa, które grawerują swoje ślubne zdjęcia na przykład na wysokich szklankach czy lampkach do wina.

Gadżety

Idealną dziedziną, w której wykorzystywane jest bardzo często grawerowanie to przede wszystkim szeroko pojęta reklama. Możemy znak naszej firmy, logo czy słowa zamieścić na różnych gadżetach reklamowych. Bardzo często można spotkać się z grawerowanymi długopisami czy butelkami z drogim winem. Firmy inwestują w materiały reklamowe, aby zachęcić do siebie klientów i sprawić, by ci poczuli się wyjątkowi i chętnie wracali po oferowane usługi czy produkty. Dodatkowo grawerować możemy również tablice znamionowe i informacyjne na materiałach różnego pochodzenia.

Grawerowanie laserowe

Laserami można grawerować większość materiałów organicznych. W wypadku szkła nie ma żadnego zagłębienia, zmienia się jedynie struktura i kolor dając srebrzystobiały kontrastowy rysunek. Dzięki urządzeniu do grawerowania laserowego CO2 można grawerować laserowo zarówno materiały płaskie (np. szkło okienne lub lustra), jak i elementy stożkowe czy zaokrąglone (naczynia na napoje, np. kieliszki do wina lub szampana, a także wszelkiego rodzaju butelki).

 

Tekst i zdjęcia: Kozłowski Firma Jubilerska,
www.jubilerbielsko.pl


 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj