Rozmowy z mamą pana młodego - jakie tematy koniecznie poruszyć przed ślubem i weselem?

Wyjście za mąż to nie tylko powiedzenie magicznego i znamiennego "tak" swojemu ukochanemu, to także wyrażenie gotowości na to, by przyjąć z otwartymi ramionami członków jego rodziny i traktować ich jak własną - w końcu właśnie stałaś się jej częścią.

ślub wesele mama pana młodego teściowa suknia ślubna garnitur ślubny confetti Zdjęcie - Namysław Tomaka Wedding

Zwykle jedną z pierwszych osób poznawanych przez narzeczone z rodziny przyszłego męża jest jego mama – do dnia ślubu zapewne zdążysz ją poznać bardzo dobrze – zarówno od najlepszej, jak i najgorszej strony (ah, te dowcipy o teściowej!). Niezależnie od tego, czy mama Twojego ukochanego jest dla Ciebie ogromnym wsparciem podczas przygotowań do ślubu i wesela, czy stanowi główne źródło Twojego stresu, jest kilka tematów, które powinnaś poruszyć podczas Waszych wspólnych rozmów. Co mamy na myśli? Już tłumaczymy.

Czy jest coś, na czym szczególnie Ci zależy jeśli chodzi o nasz ślub i wesele?

To pytanie koniecznie musisz zadać swojej przyszłej teściowej, jeśli należy do grona osób, które mają opinię (i wahają się jej wyrażać) na niemalże każdy temat. Zapytaj jej, na czym najbardziej jej zależy, jeśli chodzi o ślub i wesele i pozwól jej zdecydować o dwóch czy trzech rzeczach. Takie postawienie sprawy pomoże Ci w organizacji wszystkich zadań, a jednocześnie nie wywoła obrazy Twojej przyszłej teściowej i późniejszego narzekania, że nikt nie liczy się z jej zdaniem. Podczas samej rozmowy bardzo ważne jest, abyś wspomniała o tym, że bardzo doceniasz jej pomoc i zaangażowanie, ale jednocześnie chciałabyś, aby pomogła Ci tylko w kilku kwestiach, a z resztą świetnie sama sobie poradzisz.

Ilu gości chciałabyś zaprosić na nasz ślub i wesele?

Oprócz Waszych gości weselnych, warto zapytać Waszych rodziców również o to, kogo oni sami chcieliby zaprosić na Wasz ślub i wesele, dlatego nie zapomnij zadać tego pytania również swojej przyszłej teściowej, do tego – im wcześniej, tym lepiej. Jeśli macie ograniczenia liczbowe związane z miejscem, w którym będzie odbywało się przyjęcie weselne, porozmawiajcie jak najwcześniej, żeby nie okazało się, iż Twoja przyszła teściowa zdążyła już wstępnie zaprosić kilkadziesiąt osób, a Wy macie miejsce tylko dla kilku

Z jakimi ślubnymi zadaniami najbardziej chciałabyś nam pomóc?

Jeśli Twoja przyszła teściowa chętnie angażuje się w organizację ślubu i wesela, porozmawiaj z nią i zapytaj, w czym chciałaby Ci najbardziej pomóc. Być może zna się na kwiatach i może pomóc z ich wyborem na spotkaniu z florystką, a może chciałaby zająć się rozplanowaniem usadzenia gości ze strony Pana Młodego? Nawet, jeśli miałaby to być najmniejsza i najbardziej błaha rzecz, zapytaj o pomoc mimo to – dzięki temu, mama Twojego ukochanego poczuje się doceniona i zauważy, że liczysz się z jej opinią i zdaniem :).

Czy w Waszej rodzinie są jakieś tradycje ślubne, które w sposób szczególny powinniśmy uhonorować?

Jedną z najprzyjemniejszych (i najbezpieczniejszych:)) rozmów z przyszłą teściową jest konwersacja o tradycjach rodzinnych. Zapytaj, czy w jej rodzinie występują jakieś ślubne tradycje, które powinniście kontynuować na swoim ślubie i weselu? A może ona sama chciałaby, abyście stworzyli wspólnie nową tradycję? To naprawdę drobny gest, ale dla Twojej przyszłej teściowej może mieć ogromne znaczenie, na pewno wpłynie także pozytywnie na Wasze stosunki – pytając jej o takie rzeczy, wyrażasz szacunek i zainteresowanie – a to wróży Wam bardzo dobrze na przyszłość :).

Czy wiesz już, co założysz na nasz ślub?

To bardzo ważne pytanie, więc nie wahaj się go zadać, szczególnie jeśli ustaliliście kolory przewodnie ślubu i poprosiliście Waszych gości o stroje w danej kolorystyce. Zapytaj mamy Twojego narzeczonego o to, czy znalazła już jakąś kreację, a jeśli nie – zaproponuj swoją pomoc. Jeśli Twoja mama poznała już Twoją przyszłą teściową (i jeśli się polubiły), zawsze możesz zaproponować, że wybierzesz się z nimi obiema na wspólne zakupy i poszukiwania idealnej kreacji. Dzięki temu nie tylko zyskasz pewność, że wybierze odpowiednią suknię, ale i także może się to okazać całkiem przyjemnym, wspólnym wyjściem w babskim gronie – warto spróbować!

Czy masz dla mnie jakąś złotą radę?

Idealnym zamknięciem przedślubnej rozmowy z przyszłą teściową jest poproszenie jej o poradę. Nie musi ona dotyczyć ślubu i wesela, może być to rada dotycząca małżeństwa, zachowania równowagi, czy po prostu – złota rada na udany związek dwojga ludzi. Zapytanie jej o poradę może pomóc zarówno Tobie, jak i jej oraz jej synowi oraz da poczucie Twojej przyszłej teściowej, że jest ceniona i że liczysz się z jej opinią i jej zdaniem jeszcze przed Wielkim Dniem.

 

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj