Kolor przewodni wesela - róż, granat czy szary? Ślubne inspiracje

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w  życiu, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że każda Młoda Para chce, by ten dzień był piękny i niezapomniany. Motyw przewodni ślubu i wesela stanowi konsekwentną oprawę wizualną dla uroczystości, nadaje jej klimat i unikatowy charakter. Tym razem chciałybyśmy pokazać Wam, jak piękny może być Wasz dzień, jeśli jako motyw przewodni ślubu i wesela wybierzecie... kolor!

 Paleta barw stwarza nam niemalże nieograniczony wybór spośród wielu kolorów i ich odcieni, natomiast na sezon 2018 chciałybyśmy zaproponować Wam kilka najciekawszych zestawień. Zapraszamy!

GRANAT

pomysł na ślub dekoracje stołu suknia ślubna Suknia ślubna - Patricia Szlażko Atelier
Garnitur- Klasyka Moda Męska
Bukiet ślubny - Orchidea Studio Projektów Ślubnych
Backdrop z łapaczy snów - Orchidea Studio Projektów Ślubnych
Zdjęcia: Marcin Romański

 

Granat jest kolorem niezwykle eleganckim i klasycznym. Można powiedzieć, że jest zawsze na miejscu, podkreślając jednocześnie powagę chwili. Pomimo swojej zrównoważonej natury, może nieść radosny przekaz - wystarczy połączyć go z nieco jaśniejszą barwą, aby wydobyć jego piękno. Jeśli marzycie o wyrafinowanym ślubnym wizerunku, ten kolor zestawiony z klasyczną bielą zdecydowanie spełni Wasze wymagania. Biel bywa utożsamiana z kobiecą energią i świeżością, natomiast granat odpowiada męskiemu zdecydowaniu. To duet idealny, który w połączeniu podkreśla wrażliwość i tajemniczość - wymarzony na ślub i wesele.

PRZYDYMIONY RÓŻ Z ZIELENIĄ
 suknia ślubna garnitur ślubny bukiet ślubnySuknia ślubna: Fasson, Dorota Wróbel
Garnitur i mucha: Pawo
Bukiet ślubny i butonierka: Takie kwiatki
Dekoracja i aranżacja stołu: Takie kwiatki
Zdjęcia: Arek Drozdek
Bukiet ślubny po prawej: Pracownia Florystyczna Anemony
Zdjęcie: Marcin RomańskiPołączenie idealne dla kochających róż i naturę. Lekko przydymiony, przybrudzony odcień różu to niezwykle intrygująca propozycja na motyw przewodni ślubu i wesela, a w połączeniu ze zgaszoną, nieco szarawą zielenią nada uroczystości leśnej niemalże bajkowej scenerii. Zestaw ten znakomicie sprawdzi się na weselach plenerowych, szczególnie dobrze współgrając z późnowiosennymi i letnimi przyjęciami. Te dwa kolory w swojej stonowanej odsłonie tworzą fantastyczny duet, który w dekoracje weselne wprowadzi sporą dozę subtelnego romantyzmu. Idealny dla tych Panien Młodych, które marzą o niezwykle romantycznym klimacie rodem z kart powieści Jane Austen.

 

SZAROŚĆ

pomysł na wesele suknia ślubna dekoracje stołu weselnego pan młodySzara suknia ślubna - Dagnez
Garnitur ślubny - Vestus Moda Męska
Bukiet ślubny z białych tulipanów - Bogna Trętko, Paper Flower Art
Zdjęcia: Namysław Tomaka
Dekoracja i aranżacja stołu - A&A Decor Design
Zdjęcie: Katarzyna Bielec

Szarość jest kolorem często niedocenianym, przez wiele osób mylnie uważana jest za barwę nieciekawą i bez wyrazu. Czy rzeczywiście tak jest? Naszym zdaniem - wręcz przeciwnie! Szarości to odcienie niezwykle szlachetne i eleganckie, będące znakomitym pomysłem na motyw przewodni dla ślubu i wesela. Popiele i szarości są kwintesencją dobrego dobrego stylu, a tworzenie kompozycji na ich bazie zależy oczywiście w głównej mierze od upodobań Pary Młodej. Śmiało możemy sięgnąć po ożywiające barwy kontrastujące lub zestawić go z kolorami z tej samej palety barw, tworząc spójną, przemyślaną i niebanalną całość. Szarość jest stonowaną barwą, więc jeśli minimalizm jest tym, co kochacie, z powodzeniem możecie wybrać ją jako barwę przewodnią Waszego Wielkiego Dnia.

 

 

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj