Pomysł na motyw przewodni wesela

Przygotowania do przyjęcia weselnego najczęściej rozpoczynają się od zarezerwowania sali, w której zabawa ma się odbyć. Bywa więc, że miejsce narzuca wybór motywu przewodniego całej uroczystości. Warto jednak pomyśleć o nim odpowiednio wcześniej i zdecydować się na lokal, który pasuje do całej koncepcji wesela.

 

ślub wesele motyw przewodni ślubu i wesela porady ślubne obuwie ślubne

Jak wybrać motyw przewodni?

Niektórym parom podjęcie tej decyzji przychodzi z największą łatwością, inne zaś mają spore trudności w wyborze jednego elementu, który pojawi się w dekoracjach weselnych, zaproszeniach czy na winietkach. Co może być motywem przewodnim? Wszystko! Dobrze jednak, jeśli nawiązuje on do wspólnych zainteresowań państwa młodych, jak np. miłość do podroży, książek, lat 60. czy muzyki disco. Oczywiście może zdarzyć się tak, że narzeczeni nie mają wspólnego hobby, bo każde z nich ma własną pasję. Nie jest to jednak żadną przeszkodą, bo w roli motywu przewodniego doskonale sprawdzi się wybrany kolor, roślina, zwierzę czy element dekoracyjny. Możecie też urządzić wesele w stylu glamour, boho, wiejskim lub nowoczesnym – ogranicza Was tylko wyobraźnia!

Dekoracje, zaproszenia, winietki…

Motyw przewodni niewątpliwie powinien znaleźć się na zaproszeniach ślubnych, a także na winietach, które wykorzystacie już na sali weselnej – najlepiej, jeśli te dwa elementy są ze sobą spójne. Oczywiście to nie wszystko. Motyw przewodni wesela może przewijać się nie tylko w dekoracjach na sali weselnej, a więc kolorze kwiatów, obrusów bądź pokrowców na krzesła, ale też w atrakcjach dla weselnych gości. Jeśli więc kochacie lata 60., ciekawym pomysłem będzie pokaz mody prezentujący co się wówczas nosiło. Waszym motywem przewodnim jest określony typ muzyki? Zaproponujcie gościom krótką lekcję tańca w rytm ulubionych piosenek lub pokaz taneczny. Oczywiście motyw przewodni może pojawić się także w dekoracji tortu weselnego lub na stole z deserami.

Strój państwa młodych

Decydując się na jakiś wspólny element spajający cale przyjęcie weselne w całość, bądźcie konsekwentni i wykorzystajcie go również w Waszych stylizacjach ślubnych. Suknia wcale nie musi być śnieżnobiała, a pan młody może przecież zrezygnować z klasycznego garnituru na rzecz bardziej oryginalnego stroju. Jeśli jednak jesteście zwolennikami umiarkowanej ekstrawagancji, wprowadźcie motyw przewodni do Waszych dodatków. Ciekawym pomysłem są kolorowe buty ślubne, albo wybór mało oczywistego fasonu. Balerinki lub trampki do sukni ślubnej zamiast klasycznych szpilek? Czemu nie! Jeśli pasują do Waszej koncepcji, warto się na nie zdecydować. Kolorowy motyw przewodni możecie wykorzystać również wybierając bukiet panny młodej, ozdoby do fryzury czy biżuterię, a także krawat, muchę lub kamizelkę pana młodego.

O czym pamiętać?

Wybierając motyw przewodni wesela uwzględnijcie datę tego wydarzenia – zimą lub jesienią trudno będzie o wiosenne lub polne kwiaty. Zachowajcie też umiar – wspólny element powinien pojawiać się w dekoracjach czy dodatkach, ale nadmiar stanie się w tym przypadku męczący.

Materiał zewnętrzny


 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza Rufciosklep środa, 31 styczeń 2018 01:18 napisane przez Rufciosklep

    Zaproszenia ślubne, winietki, naklejki i zawieszki to na pewno motyw, który powinien być dopasowany kolorystycznie do ozdób na sali. Na pewno kolorystyka stanie się oszczędnym a kreatywnym rozwiązaniem. Piękno tkwi w szczegółach :) coś o tym wiemy http://rufcio.pl

Skomentuj