Obiektyw do smartfona - ciekawy gadżet dla fanów Instagrama

Ciągły rozwój aparatów fotograficznych w smartfonach sprawia, że możliwości wykorzystania tych urządzeń są coraz większe. Za pomocą odpowiednich aplikacji oraz dodatkowych akcesoriów możliwe jest wykonywanie coraz bardziej profesjonalnych zdjęć. Jednocześnie, dawne niedoskonałości tego typu urządzeń nie powstrzymują już kreatywności użytkowników.

 

aparat instagram clippo obiektyw porady ciekawostki

Jak działa aparat w smartfonie?

Aparaty cyfrowe obecne w smartfonach zapisują obraz w sposób bardzo podobny do tradycyjnych modeli cyfrowych. Obiektyw skupia światło, a następnie przy pomocy przesłony i migawki kieruje je na przetwornik obrazu. Znajduje się on na płaszczyźnie ogniskowej i odgrywa bardzo ważną rolę. Jest światłoczułym układem scalonym, który podczas robienia fotografii próbkuje światło docierające do obiektywu oraz przetwarza je na sygnały elektryczne. Ulegają one wówczas intensyfikowaniu, po czym przekazywane są do przetwornika nadającego im wartości liczbowe. Dane te przetwarzane są przez układ scalony smartfona, a następnie zapisywane w jego pamięci w postaci gotowego zdjęcia.


Jak wyglądała ewolucja aparatów w smartfonach?

Pierwsze aparaty fotograficzne stosowane w telefonach komórkowych były bardzo ograniczone. Nie obsługiwały wysokich rozdzielczości i cechowały się toporną obsługą, a także posiadały inne słabości wynikające z niedoskonałości starszych urządzeń mobilnych. Postępująca miniaturyzacja oraz ciągły rozwój technologiczny pozwoliły jednak na wykorzystywanie coraz bardziej skomplikowanych oraz wydajnych układów scalonych, dzięki którym aparaty fotograficzne we współczesnych telefonach posiadają znacznie lepszą jakość. Obecnie nie trzeba nawet posiadać smartfona z najwyższej półki, aby za jego pomocą robić bardzo przyzwoicie wyglądające fotografie. Już średniej klasy urządzenia z powodzeniem nadają się do robienia zdjęć, które następnie mogą być wykorzystywane w mediach społecznościowych.


Skąd popularność zdjęć ze smartfona?

Niemały wpływ na ewolucję aparatów w smartfonach miały właśnie portale social media. W przypadku wielu z nich możliwość błyskawicznego publikowania samodzielnie wykonanych zdjęć jest jedną z podstaw funkcjonowania. Dotyczy to przede wszystkim niezwykle popularnego Instagrama, na którym w sporej części umieszczane są fotografie zrobione przy pomocy zwykłych smartfonów. Aplikacja ta pozwala na wykorzystanie dziesiątek filtrów dodatkowo podrasowujących wygląd zdjęć, jednak użytkownicy wykorzystują także wiele akcesoriów dodatkowych. Na rynku znaleźć można mnóstwo gadżetów zarówno ułatwiających samo fotografowanie, jak i usprawniających podstawowe funkcje aparatu smartfona. Należą do nich m.in. różnego rodzaju statywy czy specjalne, dołączane obiektywy.


Czym jest obiektyw do smartfona #CLIPPO?

Obiektyw do smartfona #CLIPPO to tak naprawdę prosty konwerter, dedykowany wszystkim urządzeniom tego typu. Jego zadaniem jest zmiana optycznych możliwości obiektywu zastosowanego we wbudowanym aparacie, a tym samym zwiększenie jego potencjału oraz możliwości. Montaż dodatku jest bardzo prosty i polega po prostu na przypięciu go do obudowy smartfona. #CLIPPO to obiektyw szerokokątny, dzięki czemu pozwala na uchwycenie znaczenie większego obszaru w kadrze. Poszerza kąt widzenia do 180 stopni, przez co jest bardzo przydatny w fotografowaniu zarówno rozległych krajobrazów, jak i obiektów znajdujących się w bliskiej odległości. Posiada również wiele interesujących oraz przydatnych do tworzenia efektownych ujęć funkcji, takich jak Makro czy Fish Eye. Wszystko to sprawia, że obiektyw do smartfona #CLIPPO może być bardzo przydatnym akcesorium dla każdej osoby prowadzącej aktywny profil na Instagramie.


Jak można wykorzystać #CLIPPO na Instagramie?

Funkcje urządzenia wykorzystać można zarówno w zupełnie amatorskiej, jak i bardziej profesjonalnej działalności w social media. Poszerzona widoczność praktycznie podwaja fotografowaną przestrzeń, dzięki czemu nawet na zwykłym selfie z imprezy zmieścić może się dwa razy więcej osób. #CLIPO idealnie nadaje się zarówno do fotografowania ludzi, przedmiotów oraz jedzenia, jak i tworzenia rozległych panoram z wakacji. Szerszy kąt sprawdza się także do uwieczniania zwierząt oraz elementów architektury. Pozwala bowiem na uwzględnienie w kadrze obiektów, które za pomocą zwykłego smartfona nie miałyby szans zmieścić się w kadrze lub byłyby zbyt małe. Ma to ogromne znaczenie dla osób prowadzących na Instagramie profesjonalne lub półamatorskie blogi fotograficzne. Zaletą jest także mobilność #CLIPPO, którego można bez problemu mieć zawsze przy sobie i wykorzystać przy każdej nadarzającej się okazji.

Tekst i zdjęcie: Clippo.pl

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj