Czym zastąpić piwonie w bukiecie ślubnym? Porady eksperta

Wiele Panien Młodych na pytanie, jakie kwiaty chciałyby mieć w swoim bukiecie, bez zastanowienia odpowiada "piwonie"! Fakt, są to jedne z piękniejszych i najprzyjemniej pachnących kwiatów, jednak są także dość kosztowne i aby wykonać z nich bukiet, należy użyć wielu kwiatów. Często wycena takiegu bukietu znacznie przewyższa budżet przeznaczony na ten cel, dlatego wiele Panien Młodych pyta o możliwe zamienniki. 

 bukiet ślubny florystyka ślubna piwonie goździki flowerland hubert lamański

 

Czym można zastąpić piwonie? Właściwie to... raczej się nie da. Wbrew powszechnie panującej opinii, piwonie są dostępne przez większą część roku - nawet w październiku i w lutym możemy z nich wykonać bukiet. Poza właściwym tym kwiatom sezonem, który przypada od maja do lipca, piwonie są znacznie mniejsze i kilkukrotnie droższe. Podejmę się jednak poszukania kwiatów, które z powodzeniem zajmą miejsce piwonii w bukiecie ślubnym.

Za najbardziej popularny "zamiennik" piwonii uznać możemy duże goździki, które bez dodatku piwonii radzą sobie całkiem nieźle, jak widać na poniższym zdjęciu.

bukiet ślubny florystyka ślubna piwonie goździki flowerland hubert lamański

 
Innym zamiennikiem może być ranonculus, w zależności od odmiany oraz stopnia rozwinięcia pąków, możemy osiągnąć różne efekty w bukiecie.  Dlaczego to dobry pomysł? Otóż nierozwinięty ranonculus jest łudząco podobny do piwonii w pąku, dzięki czemu możemy stworzyć bukiet, który wygląda, jakby był złożony z piwonii, a końcowo wcale nie jest.

 nierozwinięty ranonculus jest łudząco podobny do piwonii w pąku.


Równie ciekawa i warta uwagi jest odmiana ranonculusa o nazwie pom pom łudząco przypomina z kolei rozwiniętą piwonie i dzięki niej można uzyskać bukiet o pięknej objętości. Dodatkowym plusem jest to, iż odmiana pom pom występuje w różnorodnej kolorystyce. 

 nierozwinięty ranonculus jest łudząco podobny do piwonii w pąku.

W poniższym bukiecie prezentuję połączenie zwiniętego ranonculusa oraz rozwiniętego goździka - śmiało możemy powiedzieć ze mamy piwonie w dwóch stopniach rozwinięcia (w pąku i rozwiniętą).

 nierozwinięty ranonculus jest łudząco podobny do piwonii w pąku.


Mam nadzieję, że ten materiał pomoże Wam, drogie przyszłe Panny Młode, w wyborze Waszego wymarzonego bukietu ślubnego. Jeżeli natomiast potrzebujecie porady, z przyjemnością Wam jej udzielę.

Tekst, bukiety i zdjęcia: Hubert Lamański, Pracownia Florystyczna Flower Land
www.flowerland.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj