Czy pożyczka chwilówka na wesele to dobry pomysł? Podpowiadamy!

Ślub oraz wesele to dla każdej pary wydarzenie naprawdę wyjątkowe, moment, w którym już na zawsze mają pozostać razem, dzieląc między sobą zarówno dobre, jak i złe chwile, smutki i radości, kłopoty oraz sukcesy. Przedsięwzięcie, jakim jest zorganizowanie tak dużej oraz tak złożonej imprezy nie jest zadaniem łatwym nie tylko ze względu na finanse, ale także ze względu na konieczność doskonałego rozplanowania wszystkich poszczególnych elementów. To często jednak również wyzwanie pod względem budżetu – w przeważającej części przypadków koszta wesela przekraczają znacznie oczekiwania oraz plany. Ilość gości zwykle również bardzo szybko się powiększa wraz z biegiem czasu i zbliżaniem się tego wyjątkowego dnia. Szczególnie również młode osoby, które mają nadzieję urządzić przyjęcie ich życia, są zmuszone radzić sobie w niekonwencjonalny sposób. Na szczęście istnieją takie i mogą okazać się niezastąpioną pomocą w takich właśnie przypadkach. Nie trzeba dzisiaj posiadać żadnej gotówki przy sobie, żeby urządzić najlepsze wesele na świecie. Potrzeba jedynie nieco odwagi, zdrowego rozsądku, kilka obliczeń i dobra oferta.

pożyczka na ślub pożyczka na wesele procredit

Jakie masz opcje w takiej sytuacji?

Nawet jeśli potrzebujesz szybko pieniędzy, zwykle przychodzi ci w pierwszej kolejności pomysł z udaniem się do banku. Tutaj jednak możesz przeżyć niemałe zaskoczenie związane z ilością formalności, jakie muszą być spełnione, z czasem oczekiwanie na przyjęcie przez doradcę oraz z trudnościami, jakie będą sie przed wami piętrzyć ze względu na wasz obecny stan cywilny, a także chęć założenia wspólnego gospodarstwa domowego. Pożyczki w bankach niewiele różnią się od samych kredytów, procedury są więc mocno zbliżone od siebie. W takich chwilach zdecydowanie najlepiej sprawdzi się rozwiązanie uniwersalne w postaci pożyczki pozabankowej. Powodów dla wzięcia właśnie takowej jest naprawdę wiele i raczej nikogo nie trzeba przekonywać, że to jest zdecydowanie najlepsze.

Tradycyjna czy ratalna?

Na samym początku będziecie zmuszeni do określenia najważniejszych kwestii związanych z pożyczką, takich, jak wnioskowana kwota pożyczki, okres, po jakim będziecie chcieli czy raczej będziecie w stanie zobowiązanie spłacić, a także rodzaj spłata, jaka będzie dla ciebie najwygodniejsza: jednorazowa czy ratalna. Tradycyjna pożyczka powinna zostać spłacona przed wskazanym w umowie czasem, żeby uniknąć nawarstwiania się kolejnych opłat karnych czy karnych odsetek. W przypadku pożyczki ratalnej spłata wygląda bardzo podobnie do spłaty kredytu – mamy wygodną, niewysoką ratę, spłacaną cotygodniowo lub comiesięcznie. Szczególnie to drugie rozwiązanie jest chętnie wybierane przez pary młode, niedoświadczone i nieposiadające stałych dochodów. Dzięki temu zawsze wydatki będziecie Mec podkont rolą, łatwiej będzie również zapanować nad comiesięcznym budżetem. Jeśli wiecie już, co dla was najlepsze, dalej pozostaje porównać parametry poszczególnych propozycji instytucji finansowych oraz wyłonienie tej najkorzystniejszej.

Najlepsze oferty w jednym miejscu

Jeśli niekoniecznie jesteście dobrze zorientowani na rynku pożyczkowym i nie wiecie, na jakie parametry zwracać uwagę w pierwszej kolejności, również macie dwa wyjścia. Pierwszym z nich będzie skierowanie się o pomoc albo do doradcy finansowego, który znajdziesz w waszym imieniu najlepszą możliwą opcję, albo specjalistę do pożyczek z danej, konkretnej firmy, który dopasuje produkty swojej placówki do waszych oczekiwań. Oczywiście pozostaje jeszcze żmudne, samodzielne porównywanie setek ofert, to jednak jest najczęściej zwyczajną stratą czasu. Najlepiej w tym wszystkim wypada portal z wyszukiwarką oraz porównywarką najlepszych ofert, taką, jaką jest strona procredit.pl. Strona zawiera szczegółowe informacje na temat wszystkich znajdujących się w bazie informacji, a dzięki prostemu w obsłudze suwakowi jesteście w stanie określić podstawowe parametry wyszukiwanej oferty, więc rodzaj pożyczki, kwotę oraz czas. Później otrzymujecie skompresowaną wiedzę w jednej, genialnie sporządzonej tabelce. Znajdziesz tutaj nie tylko całkowity koszt każdej pożyczki wraz z obliczeniem procentowym RRSO, ale także szczegóły związane z samą firmą, która chce takiej pożyczki udzielić. Wskazany jest obowiązujący wiek czy inne kryteria, jakie muszą być spełnione, żeby otrzymać pieniądze.

Formalności do załatwienia

Każdy, kto w swoim życiu przygotowywał kiedykolwiek ślub oraz wesele doskonale wie, jak wiele pracy oraz czasu i zaangażowania jest konieczne do stworzenia organizacyjnego arcydzieła. Kiedy czas nagli, nie ma się zbyt dużo czasu na bieganie za papierkami związanymi z przyznaniem kredytu. Nawet w tym wypadku pożyczka z pozabankowego źródła sprawdza się znakomicie, ponieważ wszystkie formalności są załatwiane zaledwie w kilkanaście minut, w dowolnym miejscu oraz czasie, ponieważ witryny www pożyczkodawców czynne sap rzez całą dobę i przez to przez całą dobę możliwe jest składanie wniosków za pomocą internetowego formularza, w którym uzupełniamy jedynie podstawowe dane. Tutaj nie ma też znaczenia, czy jesteście małżeństwem, czy jeszcze nie, czy macie zadłużenia na swoim koncie, czy może figurujecie w BIK-u czy KRD. Wszystko w tym wypadku jest do przejścia oraz do pomyślnego załatwienia.

Nie spiesz się za bardzo

Pośpiech nie zawsze jest wskazany – zwłaszcza w kwestiach bardzo istotnych, takich jak pożyczanie pieniędzy od instytucji bankowych czy pozabankowych. Przeczytanie każdej umowy oraz regulaminu jest obowiązkiem, a im więcej razy je przeczytamy, tym większe prawdopodobieństwo, że wszystko w niej będzie dla nas jasne i klarowne. Jeśli bowiem jakiś zapis będzie dla nas zagadką, której nie postaramy się za wszelką cenę wyjaśnić, może stać się dla was przysłowiowym gwoździem do trumny. Bardzo ważne jest również zadawanie ogromnej ilości pytań, jeśli jakakolwiek kwestia pozostaje dla nas nie do końca jasna. Czytajcie wszystkie małe druczki oraz dopiski na końcach stron, spytajcie, w jakim czasie pieniądze znajdą się na waszym koncie oraz do którego dnia jakiego miesiąca wasze zobowiązanie powinno zostać całkowicie spłacone.

Tekst i zdjęcia: Procredit.pl

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj