Ile kosztuje fotograf na ślub?

Dla wielu par uroczysty i piękny ślub jest jednym z największych marzeń. Jego organizacja jest czasochłonna i kosztowna, więc gdy już wszystko jest dopięte na ostatni guzik i wygląda tak, jak sobie wyobrażaliśmy, chcemy aby ten dzień i cała jego magia zostały upamiętnione na zdjęciach. Wybór odpowiedniego fotografa może być jednym z istotniejszych problemów, z którymi spotkają się przyszli małżonkowie. Każdej parze zależy na tym, by zdjęcia wyszły pięknie i stanowiły wspaniała pamiątkę tego wyjątkowego dnia. Zatem ile kosztuje fotograf na ślub i jak znaleźć tego właściwego?

proficredit fotograf kredyt ślub wesele para młoda

Koszt zatrudnienia fotografa na ślub może wahać się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Wszystko zależy od tego, jak szeroka usługa nas interesuje i w jakim regionie mieszkamy. Najczęściej podstawowa fotorelacja, za którą powinniśmy zapłacić najmniej, obejmuję zdjęcia w kościele podczas ceremonii, fragment przyjęcia weselnego oraz sesję zdjęciową w dniu ślubu. Jednak jeżeli zależy nam na bardziej rozszerzonym udokumentowaniu tego dnia, już od przygotowań państwa młodych aż po oczepiny, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Ponadto, decydując się na droższą usługę, nasza sesja ślubna może zostać zorganizowana w dowolnym terminie, tak abyśmy mogli dzień ślubu spędzić z naszymi gośćmi. Dodatkowo popularne jest organizowanie przed ślubem sesji narzeczeńskich czy fotorelacji z przygotowań do uroczystości rozpoczynających się już wiele dni wcześniej. Każda dodatkowa opcja będzie wpływała na koszt usługi, sprawiając, że będzie ona droższa.

Na co zwrócić uwagę, szukając właściwego fotografa ?

1. Rekomendacje

Warto skorzystać z usług fotografa, który został nam polecony przez bliskich lub znajomych i możemy zweryfikować wrażenia, jakie wywarł na wcześniejszych klientach. Najlepiej jeżeli sami mogliśmy obserwować go podczas pracy, biorąc udział w uroczystości znajomej pary. Jeżeli nie mamy możliwości zebrania rekomendacji od znajomych, warto poszukać opinii na forach internetowych i portalach ślubnych.

2. Portfolio

Portfolio fotografa pokazuje jego zaawansowanie techniczne i kunszt artystyczny. Każdy profesjonalista ma określony styl, w którym robi zdjęcia. Warto więc przeglądnąć wiele portfolio, aby wybrać fotografa, którego estetyka najbardziej nam odpowiada. Zadanie ułatwia fakt, że wielu fotografów jest aktywnych w social mediach, możemy więc znaleźć ich zdjęcia na Facebooku czy Instagramie i zapoznać się z komentarzami internautów na ich temat.

3. Sprzęt

Rozmawiając z fotografem warto upewnić się, że posiada odpowiedni sprzęt, by zapewnić nam usługę odpowiedniej jakości. Warto zweryfikować, czy ma on odpowiednie obiektywy i lampy, by zrobić zdjęcia wewnątrz kościoła. Ponadto niektóre firmy fotograficzne posiadają drony, którymi mogą zrobić widowiskowe zdjęcia z powietrza.

4. Umowa

Aby warunki współpracy były jasne, warto podpisać z fotografem umowę zawierającą najważniejsze parametru usługi. Szczególnie uwagę należy zwrócić na:

  • Ilość zdjęć i ich retusz
  • Czas fotografowania
  • Ustalenia dotyczące sesji zdjęciowej
  • Ustalenia dotyczące wszelkich usług dodatkowych
  • Dopłatę z tytułu dojazdu fotografa

Zatem rozpiętość kwot, które możemy przeznaczyć na fotografa na ślub, jest spora. Należy jednak pamiętać, że zdjęcia będą stanowiły jedną z najważniejszych pamiątek tego wydarzenia a ceremonii nie będzie można powtórzyć, jeżeli niewłaściwy fotograf wykona je źle. Dlatego warto starannie dobrać firmę fotograficzną, tak by móc jej zaufać. Jeżeli nasz budżet weselny nie pozwala na ten wydatek, warto pomyśleć o dodatkowym finansowaniu. Kredyt bankowy lub szybka pożyczka pozabankowa w Profi Credit mogą okazać się dobrym rozwiązaniem. Szczególnie szybka pożyczka zasługuje na uwagę, gdyż charakteryzuje się ograniczonymi wymaganiami formalnymi, a w wielu instytucjach również możliwością rozłożenia spłaty nawet na kilkanaście rat.

Tekst i zdjęcia: Profi Credit


 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

1 komentarz

  • Link do komentarza Ewaslubi niedziela, 17 grudzień 2017 09:47 napisane przez Ewaslubi

    Moim zdaniem akurat na fotografie nie ma co oszczędzać - my na przykład zrezygnowaliśmy z kamerzysty, bo wydaje nam się zbędny, ale zdjęcia chcemy mieć super!

Skomentuj