9 rzeczy w dniu ślubu o których nikt nie mówi (ale my Ci powiemy!)

Niezależnie od tego, w jak wielu ślubach i weselach uczestniczyłaś, czy ile razy byłaś druhną podczas czyjegoś wesela, są pewne rzeczy i sytuacje, o których nawet byś nie pomyślała przed swoim ślubem i weselem.

 ślub wesele suknia ślubna garnitur ślubny bukiet ślubny Zdjęcie - Arek Drozdek
Suknia ślubna - Fasson Dorota Wróbel

Kiedy zapytasz którąkolwiek z przyjaciółek o dzień jej ślubu, usłyszysz na pewno tę samą odpowiedź: wszystko trwało zbyt krótko, zbyt szybko minęło. Panna Młoda jest zwykle zestresowana, zapracowana i zajęta wieloma rzeczami, które nie pozostawiają jej zbyt wiele czasu na przeżywanie. Wydawać by się mogło, że tylko mrugnęła okiem od poranka, a tymczasem przychodzi czas oczepin. Na pewno wiesz już, że potrzebujesz zestawu S.O.S (oczywiście, tylko na wszelki wypadek), oraz że wielka suknia ślubna może Ci skutecznie utrudnić samodzielne skorzystanie z toalety, ale o pewnych rzeczach nawet byś nie pomyślała. W trakcie ślubu i wesela są takie momenty i chwile, które warto zapamiętać i którymi warto się cieszyć. O czym mówimy? Odpowiedź znajdziesz poniżej ;)

Ceremonia zaślubin to najlepsza część tego dnia

Sama wiesz dobrze, że jest coś magicznego w zaślubinach – ten moment, kiedy patrząc głęboko w oczy swojego ukochanego wypowiadasz słowa przysięgi, które wiążą Was na zawsze, to także moment, kiedy na świecie pojawia się nowa rodzina, rodzina założona przez Was... Tradycja, przysięgi i niczym nieskrępowane emocje, a to wszystko w towarzystwie najważniejszych osób w Waszym życiu. Czy może być coś bardziej wzruszającego, prawdziwego i szczerego? Postaraj się chłonąć ten czas całą sobą, uwierz nam, że będziesz chciała zapamiętać tę chwilę do końca swojego życia.

Kilka minut przed rozpoczęciem ceremonii to najbardziej stresujący moment w dniu ślubu i wesela

Tę prawdę potwierdzi Ci każda Panna Młoda, która swój wielki dzień ma już za sobą. Ten krótki moment pomiędzy przekroczeniem progu kościoła a rozpoczęciem ceremonii bywa najbardziej stresujący. Panna Młoda denerwuje się, czy nie potknie się o suknię, czy wszystko jest tak, jak powinno, czy każdy z zaproszonych gości zdążył już dotrzeć na miejsce... Powodów do zmartwień jest wiele, jednak w chwili, w której ruszysz do ołtarza, przy którym czeka na Ciebie Twój ukochany, wszelkie zmartwienia.

W którymś momencie na pewno się wzruszysz

...dlatego zadbaj o wodoodporny makijaż ;). A tak na poważnie, to żaden sekret – my, kobiety często się wzruszamy, a już szczególnie rozczulają nas tak emocjonalne chwile, jak magiczne "biorę sobie Ciebie za męża", czy szczere życzenia składane przez babcie i dziadków. Przygotuj się na taką ewentualność i poproś swoją druhnę o podanie chusteczki w strategicznym momencie, warto także mieć przy sobie korektor i pomadkę, aby dyskretnie poprawić makijaż. 

Będziesz zaskoczona ogromem miłości i wsparcia od najbliższych

W końcu wszystkie najważniejsze osoby są tu z Tobą po to, abyś mogła świętować i cieszyć się razem z nimi tak ważną chwilą w życiu, jaką jest ślub i wesele. Ty i Twój przyszły mąż będziecie w centrum zainteresowania wszystkich gości, dlatego możesz nawet nie mieć chwili na to, aby zjeść spokojnie obiad, każda osoba będzie chciała Cię uściskać, przekazać najlepsze życzenia, czy zrobić sobie z Tobą zdjęcie. Pomiędzy niedźwiedzimi uściskami od wujków, cmoknięciami w policzek od przyjaciółek oraz żarcikami ze strony kolegów Twojego ukochanego będziesz wręcz przepełniona miłością i wsparciem od wszystkich otaczających Cię osób- czy to nie cudowne? ;)

Uśmiech nie będzie schodził z Twojej twarzy

Prawdopodobnie w Twoim życiu nie zdarzy się drugi taki dzień, w którym będziesz się tak dużo uśmiechać i tak bardzo śmiać, dlatego wykorzystaj go w pełni! Tysiące wspólnych zdjęć, uścisków i tańców sprawią, że to będzie najlepszy dzień w Waszym życiu – w końcu wychodzisz za mąż za osobę, którą darzysz bezwarunkową miłością i nawet kiepska pogoda nie sprawi, że przestaniesz się uśmiechać, gwarantujemy!

Nie wszystko pójdzie zgodnie z planem

Nawet szczegółowy scenariusz przyjęcia nie jest w stanie zapewnić Ci braku jakiejkolwiek wpadki czy drobnego potknięcia, ale nic się nie martw, pewne rzeczy się po prostu zdarzają i nawet jeśli nie wszystko pójdzie dokładnie tak, jak miało być, nic się nie stanie. Ciesz się tym ważnym dniem i nie pozwól na to, żeby drobne opóźnienie w wydawaniu posiłku czy kilka kropli deszczu popsuło Ci humor.

Będziecie potrzebować chwili dla siebie

Ciągła atencja wszystkich członków rodziny i przyjaciół jest cudowna, ale każdy ma prawo do chwili dla siebie, nawet jeśli jesteś Panną Młodą i to Twój wielki dzień. Jeśli poczujesz, że potrzebujesz kilku minut na osobności ze swoim już-mężem, nie zastanawiaj się, nikt nie będzie miał Wam za złe tego, że znikniecie na chwilę (lub dwie) w hotelowym pokoju po to, aby złapać oddech i odpocząć, to w końcu Wasz dzień, macie do tego prawo ;).

Możesz być nieco zmęczona

Godziny przygotowań, stresu i pląsania po parkiecie muszą kiedyś w końcu dać o sobie znać. Nieprzespane noce, ustalanie planu stołów czy menu mogą być wyczerpujące, dlatego zadbaj o chwilę relaksu (w razie potrzeby – korektor rozświetlający pod oczy potrafi zdziałać cuda!;)).

Najciekawsze momenty to takie, których nie będziesz się spodziewać

Na ogólną radość składają się małe rzeczy, a na pewno o uśmiech przyprawią Cię takie chwile, o których możesz nawet nie pomyśleć. Szybki uścisk od taty, całus od mamy czy nieplanowana przemowa koleżanki ze studiów sprawią, że zapamiętasz ten dzień jako jeden z najcudowniejszych w swoim życiu.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj