Ślubne dylematy: czy zapraszać przyszłą teściową do wspólnych przygotowań ślubnych?

Zwykle w dniu ślubu w przygotowaniach Panny Młodej uczestniczy jej mama, świadkowa, rodzeństwo a także najbliższe przyjaciółki. Dlaczego nie zaprosić do tego grona przyszłej teściowej? Tak, wiemy, że bywa denerwująca, rozumiemy, że czasami wściubia nos w nie swoje sprawy i próbuje wymóc na Tobie pewne rzeczy, jednak w końcu to Twoja przyszła teściowa.

Może warto zatroszczyć się o Wasze dobre stosunki w przyszłości już teraz? Mamy dla Was kilka argumentów przemawiających za tym, aby przygotować się do Twojego Wielkiego Dnia razem z przyszłą teściową. Zapraszamy!

tesciowa na slubie, sprawy z tesciowa, przyszla teciowa, wesele a tesciowie, problemy weselne, dylematy slubneZdjęcie - Happy Moments Studio

Jest dobrą matką

Prawda jest taka, że tego możesz nie doceniać, dopóki sama nie zostaniesz matką, jednak musisz pamiętać o tym, że Twoja przyszła teściowa to w końcu matka mężczyzny, którego kochasz i z którym chcesz spędzić resztę życia. Mężczyzny, który – dodajmy, jest taki a nie inny właśnie dzięki niej, o czym też często zapominamy. Uznaj zaproszenie jej na wspólny makijaż i fryzurę w dniu ślubu jako podziękowanie za trud włożony w wychowanie tak cudownego mężczyzny, który już niebawem, zostanie Twoim mężem.

Małe gesty mają ogromne znaczenie

W tym momencie możesz jeszcze nie doceniać w pełni zaangażowania swojej przyszłej teściowej, jednak okazywanie jej serdeczności zwyczajnie... procentuje w przyszłości. Czy to w pomocy w urządzeniu Waszego mieszkania, czy w opiece nad Waszymi dziećmi podczas Waszego wieczoru we dwoje. Mówiąc kolokwialnie – teściowa się przydaje! ;) Nie mamy oczywiście na myśli tego, abyś była materialistką i okazywała serdeczność tylko wtedy, kiedy oczekujesz czegoś w zamian, chcemy tylko pokazać Ci, że dobrze jest mieć poprawne stosunki z teściową, nie tylko dla związanych z tym profitów, ale przede wszystkim – dla siebie. Zacznij początek Waszej wspólnej drogi od właściwych gestów, a zaproszenie przyszłej teściowej na wspólne przygotowania w postaci makijażu i fryzury są ku temu idealną okazją – dzień ślubu zapada w pamięć na bardzo długo, dlatego zbudujcie wspólnie takie wspomnienia, do których z rozrzewnieniem będziecie obie wracać.

Integracja pomaga znaleźć wspólny język

...nawet, jeśli na co dzień nie zgadzacie się w pewnych kwestiach, macie odmienne zdania lub nawet zdarzyło Wam się pokłócić o pewne sprawy, zaproszenie przyszłej teściowej do wspólnych przygotowań w dniu ślubu jest gestem równoznacznym z wyciągnięciem gałązki oliwnej. W końcu prosisz ją o to, by dołączyła do Ciebie w momencie prywatnym, kiedy świętowanie dnia zaślubin przybiera najbardziej intymną formę, pozwalasz także jej uszczknąć nieco z Twojego niemalże gwiazdorskiego statusu w tym dniu. Kolejnym plusem wędrującym do Ciebie jest to, że chcesz także, by Twoja przyszła teściowa wyglądała w tym dniu jak najlepiej – w końcu jest mamą Twojego Ukochanego i musi się w tym dniu prezentować rewelacyjnie! ;)

 

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj