Ciekawe pomysły na zaręczyny

Dzień zaręczyn będzie jednym z najbardziej niezapomnianych dni w życiu, jeżeli wykorzysta się zaskakujący, niezwykły pomysł.

 zaręczyny pierścionek zaręczynowy oświadczyny pomysły na oświadczyny zaręczyny

Magia różnych świąt

Są takie dni w roku, kiedy magiczny nastrój powstaje samoistnie. Zaręczyny w takim momencie mogą być więc tym bardziej niezwykle radosnym wydarzeniem. Dobrą okazją są Walentynki. To właśnie święto zakochanych może być idealną chwilą, żeby zapytać ukochanej osoby, czy zechce spędzić z nami resztę życia. Pomysłem godnym uwagi wydaje się też zostawienie pierścionka zaręczynowego pod bożonarodzeniową choinką. Wielu ludziom zdecydowanie udziela się magia tych właśnie świąt. Szczególnie, jeśli ktoś bardzo lubi Boże Narodzenie, zaręczyny w tym momencie mogą być naprawdę wyjątkowe. Trzeba jednak zastanowić się, czy wybrać oświadczyny w gronie najbliższych, czy pudełeczko pod choinkę wsunąć w bardziej kameralnych okolicznościach.

Ekstremalny pomysł

Nie każdy lubi adrenalinę, ale są tacy, którzy wciąż szukają nowych atrakcji i wyzwań. Dla takich osób, idealne mogą być oświadczyny na przykład podczas lotu balonem czy paralotnią, w czasie nurkowania w oceanie czy na jednym z górskich szczytów, po wspólnej wyprawie. Dzięki temu, to wspomnienie będzie jeszcze bardziej wyjątkowe.

Tam, gdzie się poznaliście

Oświadczyny w miejscu pierwszego spotkania mogą być bardzo dobrą opcją. W takim miejscu zaczyna się robić sentymentalnie, wspomina się najbardziej szalony okres znajomości i motyle w brzuchu. Jeśli miejsce pierwszego spotkania nie jest wystarczająco romantyczne, zdecydować się można także na coś co jest dla pary lokacją szczególną - albo tam, gdzie zawsze zakochani chcieli razem się wybrać, w miejscu gdzie pierwszy raz się pocałowali i tak dalej, i tak dalej... Taka nostalgia sprzyja atmosferze zaręczyn.

Romantycznie

Jeśli ukochana osoba lubi romantyzm, można to wykorzystać w czasie zaręczyn. Mnóstwo świec, płatki róż, kolacja pod rozgwieżdżonym niebem, zachód słońca na plaży... Opcji jest naprawdę mnóstwo. Jest oczywiście szansa, że w takich okolicznościach, zaręczyny nie będą aż takim zaskoczeniem, ale i tak warto spróbować podarować ukochanej osobie tak piękne chwile.

"Wyjazd zaręczynowy"

Trwają wakacje, to dobry moment na dalekie i bliższe podróże. Urlop może być także dobrym tłem dla zaręczyn. Nawet jeżeli wybieramy się gdzieś tylko na weekend, warto wykorzystać okazję. Takie miejsca jak Paryż, Wenecja czy Werona kojarzą się bardzo z nastrojem miłosnym. Pełno jest w nich małych, romantycznych uliczek, kameralnych knajpek, w których można się oświadczyć. Warto też wykorzystać wczasy w egzotycznej lokacji, która olśniewa bogactwem krajobrazu. Malediwy, Bali czy Wyspy Kanaryjskie to mały raj na ziemi i idealne miejsce, aby poprosić kogoś o rękę.

Z publicznością

Nad zaręczynami, które będą mieć świadków, warto się zastanowić. Czasem, ludzie decydują się na oświadczyny na stadionie, podczas koncertu czy wydarzenia sportowego, albo na inny rodzaj publicznej deklaracji uczuć. Takie zaręczyny będą mieć co prawda odpowiedni rozmach i na pewno będą niezapomniane, ale jeśli ukochana osoba wolałaby raczej, żeby ta sytuacja była kameralna, może poczuć się zwyczajnie źle. Dlatego warto dobrze to rozważyć.


Pomysłów na oświadczyny jest niezliczona ilość. Warto zawsze uwzględnić to, co najbardziej lubi osoba, z którą chce się spędzić resztę życia.

Więcej pomysłów na zaręczyny można podpatrzeć na łamach portalu wesele.com.pl w specjalnie utworzonym dziale zaręczynowym.

Tekst i zdjęcie: wesele.com.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

1 komentarz

  • Link do komentarza Rudzielec wtorek, 17 kwiecień 2018 19:59 napisane przez Rudzielec

    Myśle,że nie warto przekombinowywać. Spacer,kolacja=sukces gwarantowany. Później wieczór może skończyć się w najlepsze apartamenty we wrocławiu

Skomentuj