Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie na przyszłych teściach?

Jedną z kilku bardzo ważnych rzeczy do zrobienia zanim staniesz ramię w ramię ze swoim Ukochanym przy ślubnym kobiercu, ślubując sobie miłość jest poznanie Jego rodziców. Jeśli jeszcze do tej pory nie miałaś ku temu okazji, ten materiał jest specjalnie dla Ciebie!

ślub wesele garnitur suknia ślubna muszka poszetka kwiaty dekoracje florystyczne weseleZdjęcie - Anna Cupczyńska, Kolor Selektywny

Aby ułatwić Ci nieco sprawę i zniwelować ilość stresu związanego z poznaniem rodziców Twojego Przyszłego Męża, przygotowałyśmy kilka dobrych rad, które pomogą Ci w zrobieniu dobrego pierwszego wrażenia na Twoich przyszłych teściach. Zapraszamy!

Przede wszystkim – bądź sobą!

Nie ma nic gorszego niż udawanie kogoś, kim się nie jest, dlatego zapomnij o zmienianiu siebie tylko po to, aby przypodobać się rodzicom Twojego Ukochanego. Pamiętaj, że Twój Narzeczony kocha Cię właśnie za to, jaka jesteś i na pewno chce, żeby jego rodzice zaakceptowali i poznali dokładnie taką osobę, jaką jesteś. Oczywiście, jeśli jesteś typem żartownisia to może nie wyciągaj na pierwszym spotkaniu żarcików cięższego kalibru, ale także nie udawaj na siłę innej osoby. Pozwól im poznać się taką, jaką naprawdę jesteś – w końcu musisz mieć w sobie "to coś", co sprawiło, że ich syn zakochał się właśnie w Tobie, prawda? ;)

Tylko się nie spóźnij!

Pierwsze wrażenie zaczyna się w momencie chwili spotkania, dlatego jeśli umówiliście się na konkretną godzinę, koniecznie bądź na czas. Jeśli na miejsce pierwszego spotkania wybraliście pub lub restaurację, w dobrym tonie będzie przyjście nawet nieco wcześniej po to, aby upewnić się, że zarezerwowany przez Was stolik jest gotowy i nie brakuje przy nim żadnego z krzeseł. Mimo Twoich starań nie ma szans na to, żebyś zdążyła na czas? Koniecznie poinformuj o tym rodziców swojego Narzeczonego, nie zapomnij przeprosić i postaraj się zadbać o to, by zdążyli usiąść i wygodnie na Ciebie poczekać.

Ubierz się stosownie do okoliczności

Już w chwili kiedy ustalicie datę pierwszego spotkania, przygotuj się na nie odpowiednio. Co mamy na myśli? Przede wszystkim, dostosuj swój strój do okoliczności spotkania. Wybierając się do eleganckiej restauracji nie założysz raczej ulubionych legginsów, tak samo wychodząc na grilla w ogródku nie założysz niebotycznych szpilek i małej czarnej, prawda? :) Nie mamy na myśli wydawania ostatnich pieniędzy na zakupy w centrum handlowym, spokojnie. Przejrzyj swoją szafę w poszukiwaniu stroju idealnego, gwarantujemy, że na jej dnie znajdziesz idealne wdzianko, które pomoże Ci się zaprezentować odpowiednio w oczach przyszłych teściów.

Pamiętaj o dobrych manierach

Magiczne słówka wpajane nam od dzieciństwa są koniecznie nie tylko przy rozmowie z przyszłymi teściami, ale i we wszystkich interakcjach międzyludzkich. "Przepraszam", "proszę" i "dziękuję" na pewno są przez Ciebie stosowane na porządku dziennym, ale w dniu poznania rodziców Twojego Ukochanego postaraj się być nieco bardziej uprzejma niż zwykle, pokaż najlepszą wersję samej siebie :). Możesz to okazać za pomocą małych gestów – pomoc w siadaniu, przysunięcie krzesła, podanie szklanki z wodą – to takie drobne rzeczy, jednak gwarantujemy Ci, że nie ujdą one uwadze Twoich przyszłych teściów. Rada dla Was wszystkich, drogie przyszłe Panny Młode – siadając do stołu razem z rodzicami Waszego Ukochanego nie bierzcie ze sobą telefonu. Wyciszcie go lub wyłączcie i pozostawcie w torebce – dzięki temu unikniecie niezręcznej sytuacji i nerwowego zerkania na ekran telefonu.

Przygotuj pytania na rozładowanie nerwowej atmosfery

Spotykanie nowych ludzi zawsze niesie ze sobą lekki stres, dlatego nie dziwimy Ci się wcale, że denerwujesz się przed spotkaniem z rodzicami swojego przyszłego Męża. Aby uniknąć nerwowej atmosfery i niezręcznej ciszy, przygotuj sobie wcześniej kilka pytań, które chciałabyś zadać swoim przyszłym teściom. Kolejna dobra rada: ludzie uwielbiają mówić o sobie i swoich hobby, dlatego podpytaj swojego Ukochanego o ulubione zajęcia jego rodziców. Jeśli natomiast Ty sama znajdziesz się w krzyżowym ogniu pytań, nie odpowiadaj monosylabami, postaraj się odpowiedzieć przynajmniej zdaniem złożonym, aby podtrzymać konwersację. Jeśli mimo Twoich wysiłków rozmowa się nie klei, zacznij podpytywać o najbezpieczniejszy temat – ich syna! ;) Z przyjemnością usłyszysz opowieści z dzieciństwa swojego Partnera oraz zapewne kilka zabawnych anegdotek z jego dorosłego życia. Trzymamy kciuki! ;)

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj