5 rzeczy, których nie powinnaś robić na oczach swoich gości weselnych

Wielokrotnie powtarzamy, że dzień ślubu to dzień Młodej Pary i powinniście się nim cieszyć bezgranicznie. Warto jednak pamiętać, iż bycie Królem i Królową wieczoru nie zwalnia Was z obowiązku stosowania dobrych manier i rozmów oraz przebywania z zaproszonymi przez Was gośćmi.

 

sesja ślubna ślub wesele plener ślubny suknia slubna garnitur ślubny ślub wesele porady ślubne mucha na ślub Suknia ślubna - Patricia Szlażko Atelier
Garnitur ślubny - Pawo
Zdjęcie - Namysław Tomaka Wedding

Często wspominamy o rzeczach, które koniecznie powinniście zrobić w dniu ślubu i wesela, tym razem, mamy dla Was spis 5 rzeczy, których zdecydowanie nie należy robić w tym dniu, szczególnie na oczach Waszych gości. Oto one!

1. Jeśli coś nie idzie po Waszej myśli, nie zdradzaj się przed gośćmi weselnymi

Uśmiechająca się Panna Młoda, to szczęśliwa Panna Młoda (a wraz z nią, szczęśliwi i zadowoleni są wszyscy goście). Skwaszona mina u świeżo upieczonej mężatki zwiastuje problemy, szczególnie jeśli doliczyć do tego intensywną gestykulację podczas rozmowy z obsługą sali. Nawet jeśli coś nie idzie tak, jak powinno, nie wdawaj się w dyskusje o problemach technicznych z managerem sali na oczach swoich gości – widząc Twoje zdenerwowanie, Wasi przyjaciele i rodzina zorientują się, że coś jest nie tak i radosna atmosfera tego dnia zniknie bezpowrotnie niczym bańka mydlana. Jeśli już wspomniana "wpadka" się zdarzy, postaraj się porozmawiać z kelnerem/managerem/inną osobą odpowiedzialną za nią na osobności i staraj się być miła – nerwami i krzykiem niczego nie załatwisz, a nawet wręcz przeciwnie, możesz sprawić, że nastąpią kolejne wtopy.

2. Nie rozmawiaj o kosztach organizacji ślubu i wesela z gośćmi w trakcie przyjęcia weselnego

Rozmowa o kosztach wesela podczas wesela jest nieco nie na miejscu, zwłaszcza że chwilę wcześniej ściskaliście Waszych gości weselnych w podzięce za otrzymane od nich prezenty. Jeśli zaczniesz rozmowę o tym, ile musieliście zapłacić, aby zaprosić Waszych gości na wesele, mogą się oni poczuć niekomfortowo. Przełknij gorzką pigułkę złożoną z rachunków za wynajem sali, zespołu weselnego, ceny tortu, sukni ślubnej, dekoracji i wszystkich tych innych rzeczy, które zamówiliście, nie wracając już do tematu. Zamiast tego, utnij sobie przyjemną pogawędkę w trakcie wesela z Waszymi gośćmi, zapytaj, czy wszystko w porządku, czy jedzenie im smakuje, co sądzą o sali itp. - to o wiele wdzięczniejszy temat do rozmowy niż wylewanie niepotrzebnych żalów.

3. Nie wdawaj się w kłótnię ze swoim Nowym Mężem, zwłaszcza w otoczeniu gości

Mamy świadomość, że organizacja ślubu i wesela to niezwykle kosztowne i stresujące przedsięwzięcie, dlatego każdy, nawet najmniejszy szczegół który nie wyjdzie tak, jak sobie tego życzysz może być przyczynkiem do kłótni. Musisz pamiętać, że jesteście tylko ludźmi, podobnie jak osoby pracujące na to, aby Wasz dzień był najpiękniejszy, dlatego zaakceptuj fakt, że coś może wyjść nieco inaczej, niż to planowałaś. Drobne potknięcia to także nie powód do kłótni z Twoim świeżo poślubionym Mężem – emocjonalna kłótnia na oczach wszystkich gości to ostatnia rzecz, której byś chciała, uwierz nam. Goście widzący przekrzykującą się Młodą Parę poczują się zażenowani i zapamiętają tę rzecz najbardziej z całego ślubu i wesela.

4. Nie obgaduj i nie ignoruj swoich gości weselnych

Nawet jeśli Twoja mama delikatnie przymusiła Cię do zaproszenia kuzyna z trzeciej linii od strony siostry cioci X którego widziałaś trzy razy w życiu, nie znaczy to, że masz prawo do ignorowania go lub, co gorsza, otwartego obgadywania. Skoro już zaprosiłaś dane osoby, musiałaś mieć ku temu powód, dlatego bądź dorosła i stań na wysokości zadania, zamieniając z nimi choćby kilka słów w trakcie wesela. Jeden z gości przeholował z ilością alkoholu? Zdarza się, nic strasznego, dlatego zachowaj zimną krew i pozwól komuś innemu zająć się tym problemem. Nie pozwól, by drobne niedogodności czy rodzinne niesnaski zepsuły Twój Wielki Dzień.

5. Nie faworyzuj wybranych gości weselnych ani swoich rodziców wobec rodziców Pana Młodego

Nawet jeśli na co dzień nie jesteś blisko ze swoimi teściami (lub którymś ze swoich rodziców), spokojnie, Twoja rodzina i znajomi na pewno mają o tym całkiem dobre pojęcie, dlatego nie ma potrzeby, abyś szczególnie wyróżniała któryś z rodziców mówiąc, iż pokryli wszystkie koszty wesela lub wspominając złośliwie, że nie dołożyli do niego ani grosza. Życie pisze różne scenariusze, dlatego nie ma co wyolbrzymiać problemów rodzinnych, a już szczególnie wyciąganie ich przy szerszym gronie nie ma najmniejszego sensu. Takie działanie może jedynie spowodować napiętą atmosferę pomiędzy Wami a rodzicami oraz uczucie dyskomfortu pośród gości, którzy przyszli na Wasze wesele aby świętować to radosne wydarzenie, a nie znaleźć się w samym epicentrum rodzinnych perypetii. Nawet jeśli są między Wami jakieś napięcia, zachowaj zimną krew i potraktuj wszystkich rodziców tak samo.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Zapisz

Zapisz

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj