Trend "eco-chic bride", czyli jak zostać ekologiczną Panną Młodą

Codziennie starasz się segregować śmieci, myślisz o tym, co jesz i gdzie robisz zakupy? Jeżeli starasz się żyć ekologicznie i mądrze, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Trend eco-chic nie jest już niczym nowym, jednak jak najbardziej go popieramy - zdrowy styl życia w oparciu o harmonię i ekologię to zawsze dobry wybór. Jeżeli chciałabyś konsekwentnie podążać za swoimi przekonaniami, podpowiemy Ci, jak to zrobić również przy organizacji ślubu i wesela. Z nami zostaniesz najbardziej "zieloną" Panną Młodą w mieście! ;)

eco-chic, ekologiczna panna mloda, eko wesele, eco slub, Zdjęcie - Happy Moments Studio

Suknia ślubna

Czy rozważałaś kiedyś wypożyczenie sukni ślubnej? Jest to dobry sposób na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy i przede wszystkim, środowiska. Wyobraź sobie tylko, ile szkodliwych dla środowiska procesów musi zajść, by stworzyć suknię pełną tiulów i halek. Bądźmy szczerzy, suknia ślubna to wydatek jednorazowy, na dosłownie jedną noc, po to, by potem przez lata kurzyć się w pokrowcu w szafie. Możesz postawić na wypożyczenie, odkupienie sukni z drugiej ręki lub poszukać projektanta, który szyje suknie tylko i wyłącznie z ekologicznych materiałów, ale w tym przypadku musisz się liczyć z większym kosztem, większym niż ceny za regularne modele sukien ślubnych.

Biżuteria ślubna

Diamentów nie kupuje się codziennie, jak to się mówi "diamonds are forever" dlatego upewnij się, że Twoje nie pochodzą z regionów objętych konfliktami i rozlewem krwi. Niestety, przemysł biżuteryjny a właściwie sam proces wydobywania surowców bywa niebezpieczny. Nawet na nasz europejski rynek trafiają diamenty z rejonów ogarniętych wojną, okupione cierpieniem i ciężką pracą, upewnij się zatem przed zakupem, że Twoje błyskotki pochodzą z etycznych źródeł.

Dekoracje weselne

Spróbuj znaleźć wyjątkowo ekologiczną pracownię florystyczną, która podziela Twój punkt widzenia i dba o to, by kwiaty, którymi dysponuje, były hodowane bez użycia szkodliwych dla środowiska nawozów chemicznych. Jeśli nie chcesz, aby na Twoim weselu dekoracją były cięte kwiaty, wybierz miejsce, które nie wymaga dużych nakładów ozdób i dekoracji. Pomyśl o zorganizowaniu wesela w plenerze, wykorzystaj to, co daje Ci natura. Ogrody są piękne same w sobie i nie potrzebują wystawnej oprawy. Alternatywą dla ciętych kwiatów mogą być również kwiaty doniczkowe, które po przyjęciu zabierzesz do domu lub obdzielisz nimi gości weselnych ;).

Oświetlenie na ślub i wesele

Niestety nie umiemy powiedzieć, co jest bardziej eco - świece, czy normalne oświetlenie. Wszystko zależy od rodzaju świec i rodzaju żarówek, oraz powierzchni, jaką musisz doświetlić. Skonsultuj się w tej sprawie ze specjalistą, dowiedz się ile zużyjesz prądu w przeciągu nocy oraz zrób research wśród woskowych opcji. Wybierz świece z dobrego materiału i dowiedz się, jak długo będą się palić. Szacując zużycie jednego i drugiego oraz ewentualne koszty, w prosty sposób znajdziesz odpowiednią opcję dla siebie!

Dodatki ślubne

Zaproszenia i menu oraz wszelkie papierowe niezbędne elementy, możesz przedrukować na szarym, szalenie modnym, ekologicznym papierze z obróbki wtórnej. Jest to nie tylko mądry, ale i niezwykle oszczędny wybór, zwłaszcza przy licznym weselu. Nie dość, że uzyskasz klimatyczny efekt sielskiego wesela to Twoje sumienie pozostanie czyste. 

eco-chic, ekologiczna panna mloda, eko wesele, eco slub, Zdjęcie - Happy Moments Studio

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

1 komentarz

  • Link do komentarza Sala Weselna Warszawa poniedziałek, 05 czerwiec 2017 15:37 napisane przez Sala Weselna Warszawa

    Mega fajny pomysł, np zamiast drogiej biżuterii, zainwestować w ładną biżuterie kwiatową. Mniejszy koszt i na pewno bardziej eco :)

Skomentuj