To Cię zaskoczy w dniu ślubu!

Stało się – nosisz na serdecznym palcu piękny pierścionek zaręczynowy, zakończyłaś już maraton zakupowy w salonach sukien ślubnych i znalazłaś tę jedyną, która wisi teraz w pokrowcu w Twojej szafie, czekając na Wielki Dzień. Masz już nawet scenariusz tego dnia, przygotowany i rozpisany co do godziny, więc jesteś przygotowana na wszystko. A co z Twoimi emocjami? Te momenty mogą Cię zaskoczyć w dniu Twojego ślubu i wesela!

 suknie ślubne garnitur ślubny trendy ślubne ślub wesele inspiracje ślubne trendy ślubneBukiet i wianek - Kwiatowe Rewolucje
Zdjęcie - Happy Moments Studio

Emocje mogą wziąć górę i będziesz płakać

...nawet, jeśli nie należysz do zbyt wylewnych osób ;). Co może być dla Ciebie bardziej zaskakujące, niekoniecznie będą to łzy radości – wiele Panien Młodych czuje się przytłoczonych emocjami, dlatego reaguje nerwowym płaczem zarówno na stres, jak i w momencie, kiedy poczują ulgę, że to już Ten Dzień (i co za tym idzie, koniec planowania i stresu związanego z terminami!:)). Kiedy tylko poczujesz, że łzy napływają Ci do oczy, oddal się na chwilę od innych osób, usiądź w spokojnym miejscu i weź kilka głębokich oddechów. Pamiętaj też o wodoodpornym makijażu, którego nie zrujnuje nawet największy potok łez.

Coś pójdzie nie tak, jak powinno

Ślub i wesele to żywy organizm stworzony z najbardziej zmiennych materiałów, jakimi są ludzie. Na każdym ślubie i weselu coś dzieje się niezgodnie z planem lub jest opóźnione, dlatego nie rób z tego powodu gigantycznej afery. To może być jakiś malutki detal, rzecz, którego brak nie zostanie zauważony przez Twoich gości weselnych, dlatego nie bierz wszystkiego tak bardzo na poważnie i zapamiętaj – nikt nie będzie zwracał uwagi na szczegóły, więc to, że Ty o czymś wiesz, na pewno umknie uwadze reszty gości ;).

Zapomnisz o jedzeniu

To najczęstszy błąd i zaskoczenie Panien Młodych – każda z nich myśli, że wesele to okazja, gdzie będzie mnóstwo jedzenia, jednak żadna Panna Młoda nie zastanawia się wcześniej, jak stres i ekscytacja może podziałać na jej apetyt. Zwykle z nerwów Panny Młode zapominają o spożywaniu posiłków, zamiast tego, krążą po sali i sprawdzają, czy wszystko jest w porządku. Bardzo ważne jest, żebyś zjadła solidne i pożywne śniadanie, które da Ci energię i siłę na cały dzień. Postaraj się także znaleźć czas na spokojne zjedzenie obiadu oraz przynajmniej jednego dania ciepłego, aby nie spożywać alkoholu na pusty żołądek.

Nie będziesz miała zbyt wiele czasu dla swojego (już) Męża

Tak naprawdę jest bardzo możliwe, że nie będziecie mieć tyle czasu dla siebie, ile byście chcieli. Kiedy wpadniecie już w wir życzeń i krótkich rozmówek z koleżankami, przyjaciółkami, wujkami i ciociami, fotografii grupowych i tańców z wszystkimi najważniejszymi członkami rodziny, bardzo trudno będzie znaleźć Wam choćby krótką chwilę tylko dla siebie. Najlepszym wyjściem jest zaplanowanie sobie 30 minut tylko dla siebie pomiędzy ślubem a weselem. Zamknijcie się w Waszym apartamencie dla nowożeńców, lub spędźcie ten czas sam na sam w samochodzie w drodze na wesele. Znajdźcie chwilę na to, aby wyrazić Wasze emocje i abyście celebrowali ten moment tylko we dwoje.

Dzień ślubu i wesela minie niezwykle szybko

Będziesz zaskoczona, ilekroć spojrzysz na zegarek. Po długich miesiącach i tygodniach przygotowań wydawać by się mogło, iż będzie to najdłuższy dzień Waszego życia, jednak nic bardziej mylnego! Ogrom emocji i wydarzeń spowoduje, że Twój dzień minie niesamowicie szybko, dlatego staraj się żyć chwilą i zapamiętać najwięcej, jak tylko się da.

Poczujesz ogrom miłości i radości płynącej od Waszych gości

Niewiele jest okazji, kiedy udaje się zgromadzić większość Waszych rodzin w jednym miejscu i świętować z nimi ważne wydarzenia. Wykorzystaj ten dzień do maksimum i postaraj się zamienić z każdym z Waszych gości choćby dwa słowa – czy to podczas składania życzeń, czy później, w trakcie wesela, podchodząc do każdego ze stolików. Poczujesz ogrom życzliwości i ekscytacji płynącej od Waszych gości weselnych, co jest wspaniałym uczuciem – w końcu wiecie, że każdy z nich jest tu tylko z jednego powodu – dla Was! :)

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj