Wesele offline czyli co z tymi smartfonami na ślubie i weselu

Żyjemy w XXI w., telefony komórkowe stały się dla nas codziennością. Każda z nas na pewno zna kogoś, kto w denerwujący sposób nadużywa swojego smartfona nawet w towarzystwie. Nie ma nic gorszego niż znajomy, który umawia się z Tobą na kawę a zamiast oddać się miłej rozmowie, maniakalnie sprawdza portale społecznościowe i odpisuje na wiadomości, nie słuchając, co masz do powiedzenia.

wedding offline, ślub bez telefonu, chillout, weseleZdjęcie - Happy Moments Studio

Mnóstwo pracy włożyłaś w organizację swojego ślubu i wesela, a wszystko po to, by dopracować każdy detal. Jeżeli nie chcesz, by dekoracją stołów były telefony komórkowe, powiedz o tym głośno. Dzień Twojego ślubu ma być wyjątkowy, a goście weselni powinni dostosować się do Twoich zasad. Dla nich samych, wieczór bez telefonu może być ciekawym doświadczeniem. Swego czasu organizowanie 'silent party' było całkiem modne, ludzie są zmuszeni wtedy do rozmowy i czują się swobodniej wiedząc, że za chwilę kolega żartowniś nie opublikuje ich kompromitującego zdjęcia po "kilku głębszych". ;) Jak zawiadomić Twoich gości weselnych, że ich telefony powinny zostać w torebkach i kieszeniach marynarki? Mamy kilka pomysłów!

Informacja na zaproszeniu

Jeżeli z góry chcesz uprzedzić gości weselnych idei wesela offline, dobrym pomysłem będzie dołożenie do koperty informacji z prośbą o zostawienie telefonu w domu. Możesz też wpleść swoją prośbę w żartobliwy wierszyk, co rozładuje ewentualne napięcia. Napisz, że chcesz zapewnić wszystkim pełny relaks i świetną zabawę podczas wesela, że zadbasz o odpowiednią ilość zdjęć, którą wszystkim potem dostarczysz. Zresztą Twoja prośba będzie dotyczyć samych telefonów komórkowych, a nie aparatów fotograficznych. ;)

Tabliczka informacyjna

Przy wejściu na salę weselną, postaw tabliczkę z prośbą o nie używanie telefonu komórkowego. Niestety, nie  zagwarantujemy, że sama tabliczka pomoże, ale zawsze daje ona jasny komunikat i wyraża klarowną prośbę Pary Młodej. Zawsze możesz również sięgnąć po nieco mocniejsze środki takie jak np. koleżanka lub ktoś z obsługi, kto witając gości kieliszkiem szampana, będzie przy okazji rekwirował telefony. Aby uniknąć zamieszania w późniejszym odzyskaniu aparatu, na każdym "rekwirowanym" telefonie można przykleić karteczkę z imieniem i nazwiskiem, która usprawni proces wydawania telefonów po przyjęciu weselnym.

Młodsze pokolenia z szumnie nazywanych "generacji Y" oraz "Millenialsów" (zapewne takie pojawią się na Twoim ślubie) niestety zatraca powoli pewne wartości. Ludzie coraz częściej uzależniają się od samego trzymania telefonu w ręce, szczególnie nastolatki, i dwudziestokilkulatki nie wyobrażają sobie dnia bez aktualizacji statusu na Facebooku czy wysłania tak zwanego "snapa" do znajomych. Jeżeli chciałabyś, by Twoi goście poświęcili się ceremonii i imprezie w pełni, to działaj. Nie bój się wyjść z inicjatywą ślubu i wesela bez smartfonów, według nas jest to rewelacyjny pomysł, zwłaszcza jeżeli planujesz wesele w plenerze, blisko natury,  czy przyjęcie ze strefą chilloutu i beztroskim celebrowaniem. Może się okazać, że po wszystkim wielu gości podziękuje Ci za ten pomysł, bo po raz pierwszy od dawna będą mieli okazję naprawdę odpocząć i cieszyć się chwilą!

wedding offline, ślub bez telefonu, chillout, weseleZdjęcie - Namysław Tomaka

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza Kamil Koziński czwartek, 09 listopad 2017 14:46 napisane przez Kamil Koziński

    Warto dodać do wesela typu unpluged zakaz robienia zdjęć tymi telefonami i tabletami. Efekty są fatalne, udostępniane w internecie, a natarczywi goście często zapominają, że para młoda zatrudniła na tę okazję profesjonalnego fotografa ślubnego, któremu utrudniają a czasem i uniemożliwiają robotę. A szkoda bo fajnie gdy pamiątka z tak ważnego dnia była piękna i zawierała wszystkie najważniejsze momenty a nie np. wujka z aparatem zasłaniającego parę młoda składającą przysięgę.

Skomentuj