Dlaczego warto zaprosić dzieci na ślub i wesele?

Zamknij oczy i wyobraź sobie ten dzień – stoisz w progu kościoła, Twój tata trzyma Twoją dłoń i wolnym krokiem prowadzi Cię do ołtarza, gdzie czeka na Ciebie Twój przyszły mąż. Przed Wami kroczy malutka dziewczynka sypiąca kwiatki, a w trakcie przysięgi obrączki wręcza Wam mały chłopiec z zawadiacką muchą – piękny obrazek, prawda? :)

dzieci na ślubie dzieci na weselu porady inspiracje ślub weseleWata cukrowa - Kiddy Boom
Zdjęcie - Happy Moments Studio

Od kilku lat zauważamy tendencję na nie zapraszanie dzieci na śluby i wesela, dlatego ten materiał jest specjalnie dla tych Par Młodych, które wahają się i zastanawiają nad zapraszaniem dzieci na swoją uroczystość zaślubin. Mamy kilka argumentów przemawiających za zapraszaniem najmłodszych – zapraszamy!

Chcesz, aby bliskie Ci dzieci były z Wami w dniu ślubu

To najprostszy i chyba najważniejszy argument – chęć zaproszenia dzieci na swój ślub i wesele, bo zwyczajnie, zależy Wam na ich obecności. Być może jesteś "ulubioną ciocią" dla dzieci swojego rodzeństwa lub przyjaciół? Tą ciocią, która nigdy nie odmówi skakania na trampolinie lub pomocy w odrabianiu lekcji... Dzieci Cię szanują, a Ty sama je uwielbiasz, więc dlaczego miałabyś wykluczać je z grona świętujących razem z Wami dzień zaślubin gości? Jeśli masz wśród nich dwójkę, którą chciałabyś wyróżnić w jakiś sposób – poproś ich o pomoc w dniu ślubu – sypanie kwiatków czy podanie obrączek to bardzo odpowiedzialne zadanie, które 5 czy 10 latki spełnią z największą przyjemnością ;).

Dzieci są urocze :)

Mała dziewczynka sypiąca kwiatki z wielką starannością, chłopiec z powagą malującą się na twarzy przynoszący obrączki – czyż to nie wzruszające? :) To takie małe chwile, kiedy dajemy poczuć dzieciom, że są dla nas ważne, dlatego warto zapraszać je i zachęcać do uczestnictwa we wszelkich rodzinnych i przyjacielskich przyjęciach. W końcu to my, dorośli, odpowiadamy za ich socjalizację i naukę życia pośród innych, a czy może być ku takiej nauce lepsza okazja niż ślub i wesele? Dodatkowo, dzieci próbujące swoich tanecznych umiejętności na parkiecie? To będzie zabawa! :)

Dzieci wnoszą mnóstwo radości w dzień ślubu i wesela

Z najmłodszymi tak już jest – co w sercu, to na języku, dlatego spodziewaj się wielu miłych i zabawnych słówek z ust milusińskich, szczególnie w dniu ślubu ;). Nikt nie składa tak pięknych życzeń, jak najmłodsi i nikt tak jak oni nie potrafi wyrazić tego, co czuje. Dzieci wnoszą w nasze życie nie tylko dodatkowe obowiązki i troski, ale też mnóstwo radości – naprawdę, niewiele trzeba, aby obecność dzieci na weselu sprawiła wszystkim zaproszonym gościom radość – uwierz nam!

Dzieci potrafią się świetnie bawić!

Wynajem animatora zabaw na wesele to bardzo nikły koszt, który pozwoli na wyśmienitą zabawę zarówno dla Waszych najmłodszych gości, jak i ich rodziców. Kilka godzin animacji, gier i zabaw skutecznie zajmie dzieci i na pewno bardzo ich zainteresuje oraz, nie ukrywajmy – nieco zmęczy, dlatego kiedy już powrócą na salę weselną, będą wywijać hołubce na parkiecie lub zmęczone, zrobią sobie krótką drzemkę :).


Nie martw się, dzieci nie skradną Ci Twojego show!

Dzieci są cudowne i zabawne, jednak nie musisz się bać o to, że ich urok przyćmi Twój wielki dzień :). To Ty i Twój ukochany jesteście głównymi gwiazdami wieczoru i nawet najbardziej rozkoszne szkraby tego nie zmienią. Wasi najbliżsi są tu z Wami dzisiaj, aby świętować nowy etap Waszego życia, a obecność dzieci może być jedynie przysłowiową wisienką na torcie :)).

 

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj