Jak urządzić niezapomniany wieczór panieński

Tradycja organizacji wieczorów panieńskich i kawalerskich przybyła do nas zza wielkiej wody, zyskując ogromną popularność również w Polsce.

wieczór panieński, pomysł na wieczór panieńskiZdjęcie - Namysław Tomaka

Ten symboliczny wieczór to swoiste pożegnanie z życiem panieńskim oraz przygotowanie się do życia małżeńskiego. Jak sprawić, aby ten wieczór był niezapomniany? Mamy dla Was kilka pomysłów! :)

Ustalcie motyw przewodni i styl imprezy

Zwykle wieczór panieński przygotowuje druhna Panny Młodej wspomagana przez grono najbliższych jej przyjaciółek. Wybierając tematykę przyjęcia, zastanówcie się, czy Panna Młoda jest typem domatorki, czy klasycznym przykładem zwierzęcia imprezowego? Już sama odpowiedź na to pytanie pomoże Wam w wyborze scenariusza wieczoru. Wieczór możecie podzielić na część kameralną i imprezową, warto także przygotować na tę okazję kilka niespodzianek, np. drobne upominki dla przyszłej Panny Młodej lub gry i zabawy. Utarło się, że zwykle grono najbliższych przyjaciółek organizuje cały wieczór dla wychodzącej za mąż, jednak warto podpytać przyszłą Pannę Młodą co do jej preferencji. Kiedy już będziecie wiedzieć, jak przyszła Panna Młoda chciałaby spędzić ten wieczór, możecie ruszyć dalej z planowaniem jego przebiegu i listą gości.

Pomyślcie o akcesoriach

Najczęściej wykorzystywane atrybuty podczas wieczoru panieńskiego to dodatki w postaci diademu oraz welonu dla Panny Młodej a także zabawne opaski dla uczestniczek wieczoru. Owszem, to dobre rozwiązanie, które wyróżni Was z tłumu osób bawiących się w klubie, jednak możecie być nieco bardziej kreatywne. Popuśćcie wodze fantazji i zastanówcie się nad spersonalizowanymi gadżetami – być może przyszła Panna Młoda jest fanką jakiegoś filmu bądź serialu, a może rokrocznie odwiedza jedną z wakacyjnych destynacji? Jeśli tak, rozważcie wykorzystanie gadżetów związanych bezpośrednio z jej zainteresowaniami lub hobby, a na pewno sprawicie, że uśmiech nie będzie schodził z jej ust! ;)

Zaproście najbliższe grono Panny Młodej

Im bliższe relacje między przyszłą Panną Młodą, a uczestniczkami wieczoru panieńskiego, tym lepiej. Wcale nie jest powiedziane, że świta Panny Młodej musi liczyć kilkadziesiąt osób - naszym zdaniem, warto zaprosić tylko najbliższe, najżyczliwsze osoby, aby spędzić ten dzień w miłej i radosnej atmosferze. Jako Panna Młoda, przekaż swojej druhnie, kogo chciałabyś mieć przy sobie tego wieczoru, a ona na pewno skontaktuje się z nimi i przygotuje cały plan dnia tak, abyś bawiła się wyśmienicie.

Przygotujcie budżet imprezy

Mężczyźni wydają pieniądze inaczej niż kobiety, dlatego ważne jest, aby wcześniej ustalić kwoty oraz przygotować budżet wieczoru panieńskiego. Z reguły imprezę dla Panny Młodej fundują jej uczestniczki i my również radzimy, aby zachować ten układ. Niech druhna zajmie się finansami i pozbiera "składkowe" od uczestników imprezy oraz zajmie się jej rozliczaniem aby uniknąć zbędnego zamieszania oraz rozliczania rachunków przy stoliku na oczach przyszłej Panny Młodej. Jeśli przed wyjściem do klubu organizujecie tak zwany "befor" u jednej z uczestniczek wieczoru, możecie podzielić się obowiązkami i samodzielnie zadbać o przekąski i alkohol, natomiast ustalony wcześniej budżet przeznaczyć na wyjście na miasto.

Dbajcie o Waszą kondycję podczas wieczoru

Tolerancja alkoholu to indywidualna sprawa każdej osoby, dlatego warto dbać o to, by żadna z uczestniczek imprezy, szczególnie przyszła Panna Młoda, nie czuła się źle kolejnego dnia. Wiadomo, że podczas wieczoru panieńskiego napoje wyskokowe są na porządku dziennym, dlatego warto uzupełniać Wasze szklanki nie tylko kolejnymi drinkami, ale także wodą. Przyjęło się, żeby na każdego drinka lub lampkę wina wypić jedną szklankę wody – dzięki temu Wasz organizm pozostanie nawodniony, a nad Wami nie będzie wisiało widmo kaca giganta kolejnego dnia. ;)

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

2 komentarzy

  • Link do komentarza Elwira wtorek, 05 marzec 2019 09:57 napisane przez Elwira

    Udany wieczór panieński to nie tylko wróżba na przyszłość ale najlepszy moment by podzielić się swoim szczęściem z przyjaciółmi. Warto odejść od utartych schematów gdzie wieczór panieński to kolejna impreza w klubie. Ja polecam przyjazd do Olsztyna i wyjątkowy wieczór panieński z tą ekipą https://www.na-wiatr.pl/oferta/wieczor-kawalerski-panienski Wieczór panieński na motorówce z szampanem, muzyką i przyjaciółmi to niezapomniana przygoda!

  • Link do komentarza Dominika335 poniedziałek, 21 sierpień 2017 15:08 napisane przez Dominika335

    przede wszystkim wszystko trzeba zaplanować tak, żeby pasowało do zainteresowań panny młodej, u nas to był wypad do Białki Tatrzańskiej do http://www.termabania.pl i wypadło to bardzo fajnie, ale przecież może się okazać, że dla kogoś liczy się tylko szalona impreza w klubie i wtedy taki pomysł nie ma szans powodzenia

Skomentuj