Zmiana nazwiska po ślubie czyli dlaczego warto przyjąć nazwisko męża?

Wiele kobiet z utęsknieniem czeka na ten moment, kiedy tuż po ślubie i weselu będą mogły z uśmiechem na twarzy udać się do urzędu w celu zmiany dokumentów i nazwiska.

wata cukrowa ślub wesele atrakcje para młoda stylizacja ślubna weselna Różowa wata cukrowa - KiddyBoom
Zdjęcie - Happy Moments Studio

Niewątpliwie, każda Panna Młoda ma swoje zdanie na ten temat – część z nich nie wyobraża sobie nie przyjęcia nazwiska męża, część będzie chciała je przyjąć, ale zachować jednocześnie swoje, część pozostanie przy swoim rodowym nazwisku, a jeszcze inna część (zdecydowanie niezbyt liczna) poprosi męża o przyjęcie swojego nazwiska. Podczas dyskusji o zmianie nazwiska nie ma zawsze jednoznacznej odpowiedzi, jednak my dzisiaj chcemy przedstawić Wam kilka argumentów przemawiających za staniem się Panią X (tu wstaw nazwisko swojego ukochanego). Zapraszamy!

Usprawnia to i ułatwia wiele spraw jeśli planujecie dzieci

Przyjęcie nazwiska swojego męża ze względu na planowane potomstwo, to jeden z najczęściej wymienianych argumentów przemawiających za zmianą nazwiska przez przyszłe Panny Młode. Dlaczego? Będziesz nosiła to samo nazwisko, co Wasze wspólne dzieci, dzięki czemu unikniecie wszystkich tych dziwnych pytań i niedogodności w szkole, urzędach, podczas odprawy na lotnisku oraz innych instytucjach. Tłumaczenie się z odmiennych nazwisk za każdym razem może być męczące, prawda?

Pokazujesz tym samym swoje oddanie dla męża

Zmiana nazwiska to niby nic wielkiego, to naturalne, że większość kobiet decyduje się na to po ślubie, jednak ma to ogromne znaczenie dla... mężczyzn. Zapewne żaden nie przyzna się do tego głośno, jednak to bardzo ważne dla nich, aby ich żona nosiła to samo nazwisko – wspólne nazwisko zbliża i wiąże – nie tylko formalnie, ale i emocjonalnie.

Oficjalnie zmieniasz status z "wolna" na "mężatka"

To zabawne, jednak wiele osób postrzega zmianę nazwiska po ślubie jako ostateczne obwieszczenie światu: już nie szukam – znalazłam. Nieco z przymrużeniem oka, ale wiele kobiet wręcz nie może się doczekać momentu, kiedy może oficjalnie zmienić swój status w mediach społecznościowych oraz pokazać, że jest już zajęta. Niech wszyscy zobaczą (ze szczególnymi pozdrowieniami dla Twoich byłych :)), że znalazłaś partnera na całe życie, z którym jesteś szczęśliwa, a co! :)

Nie lubisz swojego nazwiska

Tak, zdarzają się również takie Panny Młode, które z utęsknieniem czekają na dzień zaślubin, aby oficjalnie pozbyć się swojego panieńskiego nazwiska, bo zwyczajnie go nie lubią. Ten powód, mimo iż nieco absurdalny, nie powinien nikogo dziwić – same na pewno dobrze wiecie, że nazwiska polskie potrafią być co najmniej... zabawne, dlatego jeśli Panna Młoda ma się poczuć lepiej przyjmując nazwisko swojego ukochanego, dlaczego nie?

Twój mąż nosi prestiżowe nazwisko

Żyjemy w świecie, w którym nazwisko mówi o człowieku wiele, dlatego też część Panien Młodych postanawia przyjąć nazwisko męża nie tylko ze względu na swoje oddanie, ale i też prestiż. Szczególnie, jeśli nazwisko ma pochodzenie szlacheckie, przyszły mąż wywodzi się z wielopokoleniowej rodziny z tradycjami, bądź jego nazwisko jest znane pośród lokalnej społeczności.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza obuŻona środa, 14 listopad 2018 15:06 napisane przez obuŻona

    " Pokazujesz tym samym swoje oddanie dla męża" a dlaczego mąż nie może pokazać oddania żonie i przyjąć nazwiska żony lub uszanować jej woli do zachowania rodowego lub podwójnego????????????

Skomentuj