Wybór sukni ślubnej – jak poznać, że to właśnie Ta Jedyna?

Suknia ślubna to zapewne najdroższa suknia, jaką kiedykolwiek na siebie założysz, dlatego koniecznie upewnij się, że Twój wybór padł na kreację odpowiednią dla Ciebie.

suknia ślubna wybór porady inspiracje suknia na ślub suknia na wesele polscy projektanci sukni ślubnychSuknia ślubna - Patricia Szlażko Atelier
Zdjęcie - Anna Cupczyńska, Kolor Selektywny

Jesteś już po pierwszych przymiarkach i nie jesteś pewna, czy znalazłaś właściwą suknię? A może wahasz się pomiędzy kilkoma modelami i nie masz pojęcia, który wybrać? Pomożemy Ci z podjęciem decyzji – poniżej znajdziesz kilka słów, które na pewno ułatwią nieco wybór – zapraszamy!

Kupujesz suknię ślubną z właściwych powodów

Zapewne właśnie zastanawiasz się, co mamy na myśli mówiąc "właściwy powód"? Przede wszystkim chodzi nam o to, żebyś kupiła suknię ślubną, którą pokochasz, a nie dlatego, że a) już nie masz ochoty na kolejne, żmudne poszukiwania, b) nic Ci się do końca nie podoba, c) mama / przyjaciółka / pani z salonu powiedziała, że wyglądasz przepięknie i musisz koniecznie postawić na ten model. Pamiętaj, że to Ty spędzisz ubrana w tą suknię swój najpiękniejszy dzień w życiu, dlatego przede wszystkim to Ty powinnaś czuć się w niej komfortowo. Owszem, porady i krytyczne spojrzenie z boku jest ważne, jednak w natłoku pobocznych opinii nie zapomnij o tej najważniejszej – swojej własnej.

Styl, krój, kolor i ozdoby sukni pasują do Twojej koncepcji ślubu i wesela

To bardzo istotny punkt, o którym Panny Młode zwyczajnie zapominają, dlatego uczulamy Was na to – dobierzcie suknię do miejsca, w którym będzie odbywało się Wasze wesele, jego motywu przewodniego a także stylu, który wybraliście. Dobrze wiesz, że nie wszystko pasuje do wszystkiego, dlatego jeśli zdecydowałaś się na wesele w rustykalnym stylu w zabytkowej stodole, omijaj szerokim łukiem suknie ślubne w stylu balowym i glamour. Mocno wydekoltowana suknia ślubna w stylu naked, przy założeniu, że zdecydowaliście się na zawarcie kościelnego ślubu, będzie nieodpowiednią kreacją do założenia w świątyni, dlatego musisz rozważyć opcję wyboru okrycia do kościoła lub poszukania innej, mniej roznegliżowanej sukni. Marzysz o przetańczeniu całego wesela do białego rana, a w salonie mierzysz suknię z pięciometrowym trenem? Koniecznie pomyśl o spójnej koncepcji zanim jeszcze wybierzesz się na poszukiwania tej jedynej.

Możesz oddychać i poruszać się swobodnie w swojej sukni ślubnej

Tak, wiemy że chcesz wyglądać jak najpiękniej w dniu ślubu i tak, mamy świadomość tego, że chcesz podkreślić atuty swojej sylwetki, jednak na litość, nie wybieraj sukni, w której wyglądasz zabójczo, ale ledwo oddychasz! Zanim zamkniesz oczy i uszy na racjonalne argumenty, pomyśl o tym, że w wybranej przez Ciebie sukni spędzisz kilkanaście godzin: jedząc, pijąc, tańcząc, siedząc, stojąc... To bardzo ważne, abyś czuła się w niej nie tylko pięknie, ale i komfortowo, dlatego mierząc wymarzony model sukni, miej to na uwadze w pierwszej kolejności. Chyba nie chcesz czuć się jak ściśnięta sznureczkami szynka w dniu ślubu i wesela, prawda? ;)

Suknia ślubna podoba się przede wszystkim Tobie, dopiero później innym

Większość Panien Młodych na rajd po salonach ślubnych zabiera swoje najbardziej zaufane doradczynie. Zwykle do tego grona zalicza się mamę Panny Młodej, rodzeństwo lub najbliższe przyjaciółki, czasami także na swoje miejsce w świcie mierzącej może liczyć przyszła teściowa. Dzięki wiernej, lecz najlepiej – nielicznej publiczności, możesz usłyszeć różne opinie o każdej z mierzonych przez Ciebie sukni ślubnych. Owszem, Twoi najbliżsi są z Tobą po to, aby Ci doradzić, jednak w pierwszej kolejności sugeruj się swoją opinią – jak się czujesz w danej sukni, czy Ci się podoba, czy ma w sobie "to coś". To Ty ją założysz w dniu ślubu, więc najpierw pomyśl o swoich odczuciach względem danej sukni ślubnej, a dopiero później pytaj o opinię innych.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj