Ślub i wesele w kolorze fioletu

Nie ma chyba częściej wybieranej barwy wśród Młodych Par jako motyw przewodni ślubu i wesela. Fiolet, bo o nim mowa, to kolor niezwykle elegancki i szykowny w swoich najciemniejszych odcieniach, a lekki i nostalgiczny w przypadku odcieni jaśniejszych.

fiolet jako kolor przewodni ślubu, fiolet na ślub, ślub i wesele w kolorze fioletu

Ten klasyczny i urodziwy kolor znajdziemy wszędzie – w naturalnym środowisku pośród aromatycznych kwiatów lawendy, bzu, fiołków i hiacyntów, które przepięknie ozdobią bukiet każdej Panny Młodej, ale i także w dekoracjach sali weselnej. Fiolety są świetnym wyborem w przypadku dekoracji stołów, na przykład w formie obrusów bądź serwetek. Jak zatem stworzyć idealny duet bieli z fioletem na ślub i wesele? Podpowiadamy!

Fiolet w bukiecie ślubnym Panny Młodej

Szukając kwiatów do wiązanki ślubnej w odcieniach fioletu mamy ogromne pole do popisu – kwiaty w tym eleganckim kolorze wcale nie tak trudno znaleźć, a mnogość jego odcieni sprawia, że Panny Młode mają do wyboru mnóstwo kombinacji i możliwości. Fiolet będzie prezentował się przepięknie w towarzystwie zieleni, dlatego warto postawić na bukiety ślubne z użyciem kwiatów tylko w jednym kolorze, uzupełniając je bogatymi dodatkami w hitowej barwie nadchodzącego sezonu – greenery.

bukiet lawendowy, bukiet w kolorze fioletuBukiet ślubny - Pracownia Gardenia
Zdjęcie - Anna Cupczyńska, Kolor Selektywny
fioletowy bukiet ślubny , bukiet w kolorze fioletuBukiet ślubny - A&A Decor Design
fioletowy bukiet ślubny , bukiet w kolorze fioletuBukiet ślubny - Julia Szymczuk-Rozbicka, Tajemniczy Ogród, Warszawa
fioletowy bukiet ślubny , bukiet w kolorze fioletuBukiet ślubny  oraz butonierka - Julia Szymczuk-Rozbicka, Tajemniczy Ogród, Warszawa
fioletowy bukiet ślubny , bukiet w kolorze fioletuBukiet ślubny - Paper Flower Art, Bogna Trętko
Zdjęcie - Izabela Sekuła

Fiolet w dekoracjach ślubnych

Wcześniej wspomniane obrusy i serwetki w odcieniach fioletu to tylko jedna z wielu możliwości na wkomponowanie tej barwy w dekoracje ślubne. Jeśli stawiasz na ślub i wesele w stylu eleganckim lub glamour, postaw na ciemniejsze tony fioletu, natomiast jeśli zdecydowałaś się na ślub i wesele w bardziej romantycznym tonie, na barwy przewodnie wybierz jaśniejsze odcienie fioletu – tu idealnie sprawdzą się wszystkie rozbielone odcienie w tonacji lila. Warto rozważyć udekorowanie sali weselnej lub stołów wstążkami w kilku odcieniach fioletu – taka dekoracja świetnie się sprawdzi także jako dekoracja krzeseł Pary Młodej.

Dekoracje - Julia Szymczuk-Rozbicka, Tajemniczy Ogród, Warszawa

Fiolet w biżuterii ślubnej

Przemysł biżuteryjny ukochał sobie fiolet już wiele lat temu miłością trwałą i niezmienną. Każdego sezonu pośród propozycji biżuterii ślubnej znajdujemy mnóstwo pozycji zdobionych dodatkami fioletu. Naturalny ametyst, chalcedon, agat czy rzadziej spotykany czaroit to idealny wybór dla tych Panien Młodych, które kupując biżuterię ślubną, pragną uczynić ją inwestycją na całe życie. W nieco tańszej opcji mamy również wiele możliwości do wyboru – zarówno pośród biżuterii wykonanej z cyrkonii jak i w technice sutaszu czy ozdób z elementami kryształów Swarovskiego znajdziemy wiele propozycji w barwach fioletu, idealnych na dzień ślubu.

fioletowa biżuteria na ślub, fioletowa biżuteria ślubna, biżuteria 2017Biżuteria - Sezam
Zdjęcie - Marcin Romański

fioletowa biżuteria na ślub, fioletowa biżuteria ślubna, biżuteria 2017Biżuteria - Sezam
Zdjęcie - Marcin Romański

fioletowa biżuteria na ślub, fioletowa biżuteria ślubna, biżuteria 2017Biżuteria sutaszowa - PiLLow Design
Zdjęcie - Marcin Romański

Fiolet w ślubnej poligrafii

Wybór zaproszeń ślubnych w kolorze fioletu może nie być wcale taki łatwy ;). Na rynku poligrafii ślubnej znajdziemy mnóstwo wzorów wykonanym z dodatkiem właśnie tej barwy. Najczęściej pojawia się on w zaproszeniach z motywem roślinnym, na przykład – wykorzystującym gałązki bzu lub lawendy, ale i także w formie niezwykle modnych ostatnio zaproszeń niczym akwarelowe malunki.

poligrafia, zaprosznia ślubne, zaproszenie w kolorze fioletuzaproszenia ślubne, zaproszenia w kolorze fioletu, zaproszenia na ślub 2017zaproszenia ślubne, zaproszenia w kolorze fioletu, zaproszenia na ślub 2017zaproszenia ślubne, zaproszenia w kolorze fioletu, zaproszenia na ślub 2017Zaproszenia ślubne - Metier

Fiolet jako kolor sukni dla druhen

Przyniesiony ze Stanów Zjednoczonych trend ubierania druhen w suknie o tym samym kolorze zawitał także do Polski. Panny Młode coraz częściej decydują się na posiadanie więcej niż jednej druhny oraz na wybór sukni dla nich w kolorze odpowiadającym kolorowi przewodniemu wesela. Fiolet to dobry wybór, gdyż jego szeroka gama odcieni pozwala dobrać odpowiedni odcień do urody każdej z druhen – blondynki będą wyglądały rewelacyjnie w jego bledszych odcieniach, natomiast ciemniejsze odcienie fioletu w tonacji śliwki będą dobrym wyborem dla brunetek lub rudowłosych.

suknia dla druhny, fioletowa suknia dla druhnySuknia dla druhny - Dagnez
Zdjęcie - Marcin Romański

Fiolet w torcie weselnym

Wszelkie odcienie fioletu świetnie współgrają z klasyczną bielą, dlatego jeśli pragniesz wkomponować fiolet również w tort weselny, mamy kilka pomysłów. :) W okresie letnim, warto rozważyć użycie sezonowych owoców takich jak na przykład borówki – będą one dobrym pomysłem zarówno jako element przybrania tortu lub też jako dodatek do którejś z mas. Ciekawym pomysłem jest także udekorowanie tortu z zewnątrz ulubionymi kwiatami w fioletowym kolorze – mogą być to kwiaty lawendy lub też na przykład jadalne kwiatki bratka.

tort ślubny, tort na ślub, fioletowy tort na ślubTort - Cukiernia Cieplak
Zdjęcie - Anna Cupczyńska, Kolor Selektywny
tort weselny, tort w kolorze fioletu, tort weselny 2017Tort - Cukiernia Cieplak
Zdjęcie - Marcin Romański

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj