Jak znaleźć wymarzoną suknię ślubną ?

Wybór sukni ślubnej to zdecydowanie jeden z przyjemniejszych, a równocześnie jeden z najtrudniejszych wyborów przed ślubem. Pamiętaj, że nie od razu Rzym zbudowano. Jak zabrać się do poszukiwania tej wymarzonej, jedynej sukni ślubnej? Podpowiadamy.

jak znaleźć suknie ślubna poszukiwania

Research w sieci

Zacznij od poszukiwań w sieci - internet niesie ze sobą ogrom inspiracji i pomysłów. Warto przeszukać różne strony, różne marki, by znaleźć modele sukien ślubnych, które Ci się podobają. To ułatwia pierwsze wybory przymiarek.

Czas ma znaczenie

Zdecydowanie warto poczekać na nowe kolekcje sukien. Każdy rok niesie ze sobą nowości i trendy. Kiedy zacząć poszukiwania sukni? Nie wcześniej niż rok, a nie później niż 6 miesięcy od daty ślubu i wesela. To najbardziej bezpieczna opcja.

Tour de salon

Każdy szanujący się salon wymaga wcześniejszego umówienia się na przymiarki. Zarezerwuj z dużym wyprzedzeniem kilka wybranych salonów ślubnych na jeden dzień, godzina po godzinie. Daje to możliwość zmierzenia różnych modeli, różnych marek na gorąco, salon po salonie, kiedy jeszcze żywo pamiętacie, co przymierzyłyście wcześniej. Na przymiarki przygotuj buty i dobrą bieliznę.

Team spirit

Dużo przyjemniej i weselej przymierza się suknie ślubne mając ze sobą grupę wsparcia. Zabierz ze sobą 2, maksymalnie 3 osoby, te najbliższe i te, które szczerze wyrażą swoje zdanie. To ważne, czasem dziecięce marzenia o sukni ślubnej w stylu księżniczki w zderzeniu z rzeczywistością i możliwościami figury odejmują urody niż jej dodają, dlatego będziesz potrzebowała konstruktywnej i rzetelnej opinii.

Sukienkowy zawrót głowy

Kiedy już przymierzysz kilkanaście modeli, mniej więcej zarysuje Ci się obraz tego, w jakiej sukni ślubnej wyglądasz najlepiej i które formy kradną Twoje serce. Po wizycie w pierwszym salonie, kolejne przymiarki będą dużo bardziej trafione i bardziej celowane w modele, których szukasz. Stwórz sobie w głowie skalę ocen, by wracać już potem tylko do tych modeli, które zgodnie z Twoim osobistym jury uzyskują najwyższe noty. Najprostsza skala ocen - noty od 1-5.

Ile kosztuje suknia ślubna ?

Nie da się ukryć, że cena to jedna z wytycznych przy wyborach sukni ślubnej. Warto wyznaczyć sobie budżet na suknię ślubną i wybory opierać o założenia. Jeśli wymarzona suknia ślubna nieco przekracza Twoje możliwości finansowe, na spokojnie zastanów się, czy możesz zrezygnować z czegoś innego na rzecz sukni, czy jednak nie. To jeden z takich dni w życiu, że serce powinno wygrać z rozumem.

Say yes

Nie ma znaczenia, ile przymierzysz sukien ślubnych i ile salonów odwiedzisz. Kiedy znajdziesz tę wymarzoną suknię ślubną, idealną dla Ciebie, będziesz wiedziała, że to ta. Jak? Podpowie Ci serce, intuicja i życzliwe jury. Kiedy nagle zaczniesz siebie widzieć w dniu ślubu właśnie w tej sukience, kiedy zaczniesz układać do niej włosy, sprawdzać dodatki i delikatnie się w niej obracać, to prawdopodobnie ten model. Jeśli podobają Ci się dwa modele - na spokojnie rozważ, który jest bardziej odpowiedni dla Ciebie, dla charakteru wesela i pory roku, w której bierzesz ślub. Nie musisz decydować się od razu. Prześpij się z decyzją, przemyśl i wróć raz jeszcze przymierzyć wybrankę Twojego serca. Jeśli nadal będzie to "Ta" zakup ją. I śpij spokojnie;) A potem żyj długo i szczęśliwie.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

2 komentarzy

  • Link do komentarza blackyy piątek, 02 grudzień 2016 11:46 napisane przez blackyy

    Jak ma być naprawdę zjawiskowa, to niestety tania nie będzie ;))
    Ale warto sprawdzić polskich projektantów np. Patricię Szlażko czy Joasię Niemiec

  • Link do komentarza Karola czwartek, 01 grudzień 2016 16:00 napisane przez Karola

    Może polecicie jakieś marki gdzie za przyzwoita cenę można znaleźć na prawdę zjawiskową suknię. Wybór tej jedynej jeszcze przede mną.

Skomentuj