Najczęstsze gafy gości weselnych

Jakiś czas temu pisałyśmy o najczęstszych skargach gości weselnych, dziś postaramy się przedstawić Wam materiał nieco od innej strony, opowiadając o najczęstszych gafach popełnianych przez gości weselnych. 

gafy gości weselnych, wpadki ślubneSuknia ślubna - Salon Promariage
Zdjęcie - Anna Cupczyńska, Kolor Selektywny

Aby ich uniknąć lub wiedzieć, jak wybrnąć z mało komfortowej sytuacji, koniecznie przeczytajcie nasz artykuł – wymieniamy w nim najczęstsze błędy gości weselnych. Zapraszamy!

Zapominasz odesłać RSVP

Dostałaś/dostałeś zaproszenie, sprawdziłaś/ sprawdziłeś datę i wrzuciłaś/ wrzuciłeś je do szuflady całkowicie zapominając o tym, że należy poinformować Młodą Parę czy będziesz uczestniczyć w ceremonii. Tak się nie robi, dlatego w momencie otrzymania zaproszenia, jeśli wiesz, że pojawisz się na ślubie i weselu, daj znać Młodej Parze – oszczędzisz im sporo stresu i zachodu.

Zapominasz wyciszyć swój telefon

Wyobraź to sobie – trwa ceremonia zaślubin, Para Młoda podaje sobie dłonie i już już Pan Młody ma wsunąć obrączkę na palec swojej wybranki, wtem rozlega się donośny dźwięk komórki. Magia chwili mija, czar pryska, a wszyscy zgromadzeni w kościele odwracają się, szukając groźnym wzrokiem winowajcy. Aby nie psuć tego dnia i tej chwili, koniecznie pamiętaj o wyciszeniu lub wyłączeniu telefonu przed wejściem do kościoła.

Spóźniasz się na ślub lub wesele

Ślub rozpoczyna się za 5 minut a Ty wciąż jesteś w drodze? O ile nie zatrzymał Cię jakiś nagły wypadek, żadna wymówka nie będzie brzmiała dobrze. Wślizgując się do kościoła i siadając w ostatniej ławce i tak nie pozostaniesz niezauważona/ niezauważony. Musisz się przygotować na to, że co najmniej kilka par oczu obrzuci Cię badawczym spojrzeniem. Następnym razem postaraj się dotrzeć na miejsce przynajmniej 15 minut przed czasem – lepiej być nieco wcześniej i chwilkę poczekać niż później skradać się na palcach będąc spóźnionym.

Wydzwaniasz w ślubny poranek do Panny Młodej

Zasada jest prosta – jeśli nie musisz, nie rób tego. Zastanów się, jak wiele telefonów w ciągu ostatnich tygodni musiała odebrać Panna Młoda? Przynajmniej w dzień jej ślubu, dajmy jej spokój, niech cieszy się tym szczególnym dniem. Jeśli musisz dopytać o jakieś szczegóły, skontaktuj się z druhną Panny Młodej, świadkiem Pana Młodego lub rodzicami Młodej Pary.

Zakładasz biel na ślub i wesele (nie będąc Panną Młodą)

O tym pisałyśmy już wielokrotnie, ale napiszmy to raz jeszcze – biel jest zarezerwowana w tym dniu tylko i wyłącznie dla Panny Młodej – kropka. To ona w tym dniu ma błyszczeć, Ty jesteś tylko gościem i załóż cokolwiek, byleby nie było to w białym kolorze. :)

Zapominasz o odświeżeniu się podczas wesela

Ten punkt kierujemy zarówno do pań, jak i panów – pamiętajcie o dezodorancie! Najbliższe kilkanaście godzin od ślubu do wesela spędzicie na tańcu, rozmowach i jedzeniu, dlatego nie zapominajcie o odświeżeniu się – uwierzcie nam, użycie dezodorantu lub zmiana koszuli na świeżą sprawi Wam przyjemność.

Podczas wesela siedzisz z nosem w telefonie

Schowajcie telefony do torebki lub kieszeni i cieszcie się przyjęciem weselnym – w końcu po to tu przyszliście – aby wraz z Parą Młodą świętować początek ich wspólnej drogi! Jeśli już musicie skorzystać z telefonu, zróbcie to w sposób dyskretny, najlepiej poza salą weselną.

Pojawiasz się z niezapowiedzianą osobą towarzyszącą

W zaproszeniu nie uwzględniono miejsca dla osoby towarzyszącej? Na pewno był ku temu bardzo ważny powód, dlatego najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić, to przybyć na wesele w towarzystwie niezaproszonej osoby. Postawisz w niezręcznej sytuacji zarówno Młodą Parę, jak i zaproszoną przez Ciebie osobę.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj