Ślubne momenty, które doprowadzą Twoich gości do łez

My, kobiety tak już mamy – jesteśmy emocjonalne i łatwo się wzruszamy :). Rozczulają nas małe dzieci, zwierzątka, a także śluby, nawet jeśli są to zaślubiny osób nam nieznanych.

Młoda Para ślub wesele porady ślubne stylizacja ślubna mucha kolczyki weselne dekoracjeMucha Pana Młodego - Marthu
Kolczyki sutasz - AGAM Agnieszka Mundra
Zdjęcie - Namysław Tomaka

Jest coś magicznego w momencie, kiedy Para Młoda przysięga sobie "miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz to, że Cię nie opuszczę aż do śmierci" i wypowiada sakramentalne "tak". Jeśli jesteście ciekawe, jakie chwile podczas ślubu i wesela stanowią klasyczne "wyciskacze łez"? Zapraszamy do lektury!

Tata odprowadzający Pannę Młodą do ołtarza

Kiedy muzyka zaczyna grać, a goście weselni odwracają się, spoglądając na ojca odprowadzającego swoją małą córeczkę do ołtarza by oddać ją Panu Młodemu, mało kto może powstrzymać się od uronienia choćby jednej, malutkiej łezki. To taka symboliczna chwila przekazania opieki oraz obdarzenia przyszłego Zięcia zaufaniem, dlatego nikogo nie powinno dziwić lekkie ściśnięcie gardła i ogólne wzruszenie zarówno u Panny Młodej, jak i zebranych gości.

Moment składania przysięgi małżeńskiej

Słowa przysięgi małżeńskiej zna każdy – "Ja..., biorę sobie Ciebie za Żonę/Męża i ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż, Panie Boże wszechmogący w Trójcy jedyny i Wszyscy Święci". To szczególnie emocjonalna chwila, w której wzruszenie słychać nie tylko w głosie Panny Młodej, ale i także jej Ukochanego. W tym momencie wzruszają się wszyscy – nie tylko Młodzi i ich najbliżsi, ale i dalsi znajomi.

Składanie życzeń Młodej Parze

Kolejny naładowany emocjami moment, w którym łzę wzruszenia roni nie tylko Młoda Para, ale i składający życzenia zaproszeni goście. To szczególna chwila, podczas której życzymy nowo poślubionym Małżonkom tego, co najlepsze – dajemy im swoiste błogosławieństwo na ich wspólną drogę życia.

Pierwszy taniec

Pierwszy taniec Nowożeńców to symboliczne rozpoczęcie nowego etapu we wspólnym życiu Młodej Pary – to pierwszy wspólny krok w przyszłość, kiedy mogą powiedzieć o sobie "Mąż" i "Żona", dlatego nikogo nie powinny zdziwić pochlipujące w kącie Mamy i przyjaciółki Państwa Młodych ;).

Kiedy Młodzi płaczą

Ślub i wesele to niesamowicie emocjonalny czas przepełniony uczuciami, więc naturalnym jest to, że wszystkie te uczucia muszą znaleźć swoje ujście. Panna Młoda roniąca łzy wzruszenia nie jest niczym nowym, jednak to jeden z czynników warunkujących pojawienie się łez wzruszenia także u innych gości. Drodzy Panowie, nie łudźcie się, niejeden Pan Młody w trakcie swojego wesela uroni skrycie kilka łez, więc sami też z tym nie walczcie ;).

Kiedy Panna Młoda tańczy ze swoim Tatą

Ah, te tańce z rodzicami! Każda Panna Młoda marzy o tym, by w dniu swojego ślubu i wesela mieć przy sobie Tatę, dlatego taniec z nim jest kolejnym bardzo emocjonalnym momentem w trakcie przyjęcia weselnego. Płacze Panna Młoda, płacze Mama, ale oczy szklą się również Tacie – i bardzo dobrze, gdyż to są łzy radości.

Kiedy rodzice ronią łzę

Kiedy jest już po ślubie i impreza przenosi się na weselną salę, emocje sięgają zenitu, szczególnie u najbliższych Pary Młodej. Widok płaczących ze szczęścia Rodziców wzruszy każdego, nawet najtwardszego mężczyznę i nie ma w tym nic złego – to w końcu czyste szczęście!

Filmiki z podziękowaniami dla Rodziców

Tradycja podziękowań dla Rodziców Młodej Pary jest stara jak świat, jednak coraz częściej, zanim Rodzice zostaną obdarowani prezentami, Nowożeńcy przygotowują i wyświetlają filmik, w którym dziękują im za poszczególne umiejętności. To wzrusza wszystkich, niezależnie od powiązań z Młodymi i ich rodziną.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj