Ślub i wesele w piątek? Czemu nie!

Tradycyjne, polskie wesele odbywa się w sobotę, jednak coraz częściej słyszy się o zawieraniu związków małżeńskich w piątek, a nawet w niedzielę. Dlaczego tak się dzieje? No cóż, ilość dostępnych terminów sobotnich w skali roku bywa niewystarczająca dla wszystkich tych Par Młodych, które chcą zawrzeć związek małżeński w kościele, dlatego wiele Par decyduje się na wzięcie ślubu w piątek. Jesteście ciekawi, jakie są zalety takiego piątkowego ślubu?

Zdjęcie - Namysław Tomaka

Możesz wybrać wcześniejszą datę ślubu

Twoje wymarzone miejsce na wesele ma zajęte terminy weselne na dwa lata do przodu? Zapytaj, jak wygląda sprawa z dostępnością terminów piątkowych – w większości miejsc weselnych ten dzień jest nieco mniej oblegany, przez co istnieje spora szansa na to, abyś mogła wziąć ślub wcześniej niż w przypadku oczekiwania na wolny termin sobotni.

Weekend staje się dłuższy

Sobotnie wesele wiąże się z tym, że niedzielę w większej mierze spędzisz w łóżku, odsypiając poprzednią noc, lub przygotowując się na poprawiny, by wyjść z nich wcześniej i zdążyć do pracy w poniedziałek. Organizacja piątkowego przyjęcia weselnego sprawia, iż weekend daje Ci więcej czasu na wypoczęcie przed kolejnym tygodniem pracy – czy to nie kusząca perspektywa? :)

Możesz nieco zaoszczędzić

Być może nie wiesz o tym, ale wiele lokali weselnych oferuje organizację wesela w piątki po obniżonej cenie – średnio waha się ona pomiędzy upustem 5 a 10%, a to już jest coś! Dzięki takiej oszczędności, możecie pozwolić sobie np. na wynajem dodatkowych atrakcji weselnych lub też wykup bardziej ekskluzywnej podróży poślubnej.

Możesz spędzić sobotę w towarzystwie swoich gości

Jeśli nie jesteście fanami poprawin, to ten pomysł przypadnie Wam do gustu. Kiedy już odpoczniecie po piątkowym weselu, spotkajcie się z Waszymi najbliższymi gośćmi w sobotnie popołudnie, jedząc wspólny, późny obiad i świętując w bardziej kameralnym gronie. Mając w zanadrzu kolejny dzień błogiego lenistwa, wielu z Waszych znajomych będzie mogło spotkać się z Wami nie martwiąc się perspektywą ciężkiej pobudki w poniedziałek.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj