5 rzeczy które zirytują każdą Pannę Młodą w dniu ślubu

Rozmawianie na temat dnia ślubu i wesela to jedno, jednak należy pamiętać o tym, że są pewne tematy, których nie należy poruszać i rzeczy, których nie powinno się robić – szczególnie w Ten Najważniejszy Dzień. Oto lista 5 rzeczy, które zirytują każdą, nawet najspokojniejszą Pannę Młodą.

wesele ślub tematyczny pulp fiction sesja ślubna wesele z motywem filmowym motywy ślubneZdjęcie - Marcin Romański

Dzwonienie do Panny Młodej w ślubny poranek

Zanim wybierzesz w telefonie numer przyszłej Panny Młodej, zastanów się pięć razy, czy:
a) jest to rzecz, która nie może zaczekać,
b) czy nikt inny nie będzie w stanie udzielić Ci informacji, której szukasz
c) czy koniecznie musisz przerwać jej przygotowania.
Kiedy już odpowiesz sobie na te pytania, zdecyduj jak pilny jest ten telefon i zadzwoń do odpowiedniej osoby.

Nieproszone porady

Jesteś małżonką z długoletnim stażem i doskonale pamiętasz, jak planowałaś swoje wesele? Cudownie! Bardzo dobrze, że wszystko udało się dokładnie tak, jak zaplanowałaś, jednak fakt, że uwielbiasz jaskrawe barwy i uczyniłaś z nich motyw przewodni swojego wesela nie znaczy, że obecna Panna Młoda również musi wykorzystać neonowe kolory na swoim weselu. Jeśli koniecznie musisz już coś doradzić, zrób to delikatnie i z wyczuciem, nie narzucaj Pannie Młodej swoich przekonań.

Pojawienie się z niezaproszoną osobą towarzyszącą

Jeśli otrzymałaś/eś pojedyncze zaproszenie, to na pewno Młoda Para miała ku temu odpowiedni powód. Być może zdecydowali, że chcą małe, skromne wesele w otoczeniu najbliższych lub warunki lokalowe nie przewidują pomieszczenia osób towarzyszących? Może jeszcze nie mieli okazji poznać Twojej ostatniej miłości miesiąca? Nie szukaj dziury w całym i nie drąż tematu, a już na pewno nie informuj Panny Młodej, że zjawisz się w niezaproszonym towarzystwie – postawisz ją w trudnej sytuacji, z której nie będzie żadnego dobrego wyjścia.

Relacja z wesela godzina po godzinie w mediach społecznościowych

Rodzice są tacy dumni ze swojej małej córeczki, która właśnie powiedziała sakramentalne "tak", że chcą obwieścić tę radosną nowinę całemu światu. Czy może być do tego lepsze miejsce, niż media społecznościowe? Rodzice to rodzice, im można wybaczyć nadmierną ekscytację, w końcu ich ukochana córka wychodzi za mąż. Nagle tablica Panny Młodej zostaje zasypana dziesiątkami zdjęć: z przysięgi małżeńskiej, z pierwszego pocałunku, z wyjścia z kościoła, ze składania życzeń,z powitania Pary Młodej, z pierwszego tańca, z tańca z wujkiem/kuzynem/kolegą/bratem... Można wymieniać w nieskończoność. Dlatego zanim zdecydujesz się opublikować jakiekolwiek zdjęcie Młodych w sieci, zapytaj o ich zgodę, to w końcu ich wielki dzień.

Odwracanie uwagi od Panny Młodej

Ten punkt jest skierowany szczególnie do wszystkich uczestniczek ślubu i wesela płci pięknej – nie przesadzajcie z ubiorem i makijażem, to nie Wasze święto. Uwaga wszystkich przybyłych ma być skierowana na Młodą Parę, która będzie sobie ślubowała miłość do grobowej deski, dlatego Twoja ultrakrótka i wydekoltowana sukienka w odcieniu bieli lub ecru będzie nie na miejscu. Zanim postanowisz skupić uwagę wszystkich gości weselnych na swojej osobie i nietrafionej stylizacji, obejrzyj się dokładnie w lustrze przed wyjściem z domu i pomyśl, jak Ty byś się czuła, gdyby któraś z Twoich koleżanek przyszła tak wystrojona na Twój Wielki Dzień. W takich wypadkach, mniej zawsze znaczy więcej, dlatego postaw na wyszukaną i elegancką kreację, która podkreśli Twoje atuty, jednak w żaden sposób nie będzie przypominać sukni ślubnej.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj