Chwile, które musisz utrwalić podczas ślubu i wesela

Po wielu miesiącach drobiazgowego planowania ceremonii zaślubin i wesela, zdawać by się mogło, iż sama uroczystość będzie trwała w nieskończoność, tymczasem większość Par Młodych, które mają już za sobą Ten Najważniejszy Dzień, mówi że dla nich przeminął on tak szybko, jak mgnienie oka. Aby nie stracić z oczu tych kilku ważnych chwil, warto je uwiecznić za pomocą fotografii. Oczywiście, wzruszeń i uniesień w dniu ślubu będzie wiele, jednak jest kilka takich chwil, których nie może zabraknąć na zdjęciach.

Zdjęcie - Anna Cupczyńska

Chwile przed ślubem i w trakcie przygotowań

Mama z łzami w oczach pomagająca córce w założeniu sukni, tata ukradkiem ocierający samotną łzę wzruszenia, przyjaciółki wsuwające buty na stopy Pani Młodej, czy nawet zwierzęta domowe towarzyszące swojej Pani w przygotowaniach do tego ważnego dnia – te wszystkie chwile są bardzo ważne, bo ukazują momenty przed zamążpójściem i atmosferę przygotowań i ekscytacji z nadchodzącej chwili oraz ogrom uczuć i emocji związanych z tym wydarzeniem.

Radość z pierwszego wejrzenia w dniu ślubu

Poranek w dniu ślubu zaczyna się stosunkowo wcześnie – śniadanie, fryzura, makijaż i przygotowania do wyjścia – tak można opisać to wszystko w skrócie. Warto pamiętać o tym, że oprócz przepięknych detali takich jak obrączki, obuwie, suknia ślubna i garnitur Pana Młodego, przede wszystkim ważne są emocje i to właśnie o nich należy pamiętać, wykonując zdjęcia w dniu ślubu i wesela. Momentem szczególnie ważnym do sfotografowania jest pierwsze spojrzenie wymieniane pomiędzy Parą Młodą w dniu ślubu – w nim są widoczne wszystkie emocje Nowożeńców takie jak miłość, oddanie i radosne oczekiwanie.

Wymiana przysięgi małżeńskiej i wyjście z kościoła

Chwila, w której Para Młoda ślubuje sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz bycie ze sobą aż do śmierci to szczególnie znamienna chwila, wypełniona emocjami aż po brzegi – mało która Para nie odczuwa wzruszenia, wypowiadając te słowa. Fotograf jako wprawny obserwator otoczenia uchwyci te chwile w taki sposób, że nawet po wielu latach od ślubu i wesela wciąż będą wywoływały takie same emocje. Równie istotnym momentem wartym zatrzymania w kadrze jest chwila, kiedy Para Młoda wychodzi z kościoła jako Mąż i Żona – wszystkie ich emocje są wypisane na twarzy, to moment szczególnie radosny zarówno dla Młodych, jak i wszystkich osób towarzyszących im w tym ważnym dniu.

Pierwszy taniec weselny Młodej Pary i krojenie tortu weselnego

Zarówno pierwszy taniec weselny, jak i krojenie tortu to jedne z pierwszych czynności, jakie Nowożeńcy robią wspólnie już jako małżeństwo, dlatego te chwile mają szczególne, symboliczne znaczenie i dlatego właśnie nie może ich zabraknąć w reportażu weselnym. Te głębokie spojrzenia podczas tańca, wyraz miłości i uwielbienia w oczach Młodej Pary i nieco żartobliwe przepychanki podczas krojenia tortu – właśnie dla takich chwil warto zarezerwować miejsce w ślubnym albumie!

Chwile, kiedy Młoda Para myśli, że nikt na nich nie patrzy

Te momenty są niemal magiczne – to właśnie w tych chwilach, kiedy Młodej Parze wydaje się, że nikt ich nie widzi, dzieje się magia. Niczym nieskrępowani Nowożeńcy okazujący sobie uczucia w subtelnej, nieco intymnej atmosferze – czy to w drodze z kościoła do miejsca przyjęcia weselnego, czy podczas przyjęcia. Te ukradkowe spojrzenia wyrażające miłość i przywiązanie, ta radość i niewypowiedziane obietnice – takie chwile tworzą najpiękniejsze zdjęcia, które będą z kolei pamiątką na wiele lat, do której z przyjemnością Para Młoda będzie wracać przy okazji każdej rocznicy ślubu.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj