Ostatnia noc przed ślubem czyli co zrobić, żeby się wyspać?

Wszystko jest już przygotowane i dopięte na ostatni guzik, suknia ślubna wisi w szafie, szpilki stoją u podnóża łóżka, gotowe na to, by o poranku wsunąć je na stopy. Ty - jutrzejsza Panna Młoda, położyłaś się do łóżka kilka godzin wcześnie niż zazwyczaj aby się wyspać, a sen nie nadchodzi? Nie martw się, mamy dla Ciebie kilka przydatnych porad na ostatnią noc przed ślubem! Aby dowiedzieć się co zrobić, żeby przespać tę ostatnią noc panieńską jak należy, zapraszamy Cię do lektury!

Zdjęcie - jakMotyle

Wskazówka 1  nie pij kawy po 13

Jeśli jesteś namiętnym kawoszem i pijasz ich zwykle po kilka dziennie, na dzień przed ślubem ogranicz spożycie kofeiny. Ostatnią kawę tego dnia powinnaś wypić około 13:00. Kofeina utrzymuje swoje działanie w organizmie bardzo długo, dlatego wypicie jej w późniejszej godzinie może utrudnić Ci zapadnięcie w zdrowy, regeneracyjny sen.

Wskazówka 2  odłóż stres ślubny na bok

Oczywiście, mamy świadomość, że jest to trudne do wykonania, ale zdecydowanie możliwe, dlatego mamy dla Ciebie propozycję. Wyznacz dla siebie kilka chwil w ciągu dnia, kiedy to możesz się swobodnie pomartwić o przebieg jutrzejszego dnia, jednak kiedy Twoja "chwila na zmartwienia" minie, zajmij swoje myśli czymś innym.

Wskazówka 3  Unikaj kontaktu z ekranem telewizora i komputera

Pamiętasz tę fantastyczną książkę, którą kupiłaś kilka miesięcy temu, ale nigdy nie miałaś czasu, aby zacząć ją czytać? Teraz jest na to odpowiedni moment – zamiast oglądania telewizji czy przeglądania plotek za pomocą komputera czy iPada, postaw na tradycyjną formę czytania. Fale emitowane przez ekrany komputerów i teleodbiorników mogą zaburzać produkcję hormonu snu – melatoniny, a co za tym idzie, powodować bezsenność.

Wskazówka 4 – Wycisz telefon!

Chyba nie chcesz, aby w środku nocy wyrwał Cię ze snu dźwięk przychodzącej wiadomości czy powiadomienie o aktywności znajomych? Tej nocy potrzebujesz spokojnego i niczym niezakłóconego snu, dlatego musisz wyeliminować wszystkie czynniki ryzyka. W telefonie włącz tryb "nie przeszkadzać" i udaj się spokojnie na spoczynek. Dobranoc!

Wskazówka 5 – Nie pij alkoholu

Wiemy, że marzysz o kieliszku czerwonego wina przed snem, jednak nie jest to dobry pomysł, szczególnie na noc przed Twoim ślubem. Jeśli wypijesz go przed snem, Twój organizm zacznie jego trawienie około 3-4 nad ranem, co może znacznie utrudnić wejście w głębsze fazy snu, a nawet spowodować wybudzenie. Zamiast lampki wina, postaw na ciepłe mleko lub kakao ;).

Wskazówka 6  Delikatny jogging nie zaszkodzi

Jeśli jesteś aktywnym typem człowieka, zafunduj sobie jogging i ćwiczenia relaksacyjne przed snem – wysiłek fizyczny na świeżym bardzo dobrze wpływa na organizm, dotlenia go, a w konsekwencji ułatwia zasypianie.

Wskazówka 7 – Spróbuj ćwiczeń oddechowych

Nie, nie żartujemy sobie z Ciebie, to naprawdę pomaga! Poszukaj w internecie ćwiczeń spowalniających oddech i kiedy już położysz się do łóżka, wykonuj je po kolei, zgodnie ze wskazówkami. Spowolnienie oddechu znacznie ułatwia zapadnięcie w sen, jednocześnie pozwalając Ci oderwać myśli od jutrzejszego dnia, ponieważ Twoje myśli muszą być skupione na liczeniu oddechów, co utrudni Ci rozpamiętywanie tego, co ma nadejść.

Wskazówka 8 – Mleko, kakao, jogurt, nabiał i lody to Twoi sprzymierzeńcy

Założymy się, że kiedy byłaś małą dziewczynką i nie mogłaś zasnąć, mama przygotowywała Ci ciepłe mleko lub kakao mówiąc, że dzięki temu szybciej zaśniesz, prawda? Mama miała rację – zawarte w produktach nabiałowych składniki mają działanie relaksacyjne, co znacznie ułatwi Ci zaśnięcie.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza olgga wtorek, 21 luty 2017 10:19 napisane przez olgga

    Ja przed swoim ślubem dwa tygodnie brałam nervomix control :) Byłam tak zestresowana, że nie mogłam na niczym się skupić i to denerwowało i mnie i wszystkich dookoła. Prawie panikowałam z byle powodu ;)

Skomentuj