5 najczęstszych powodów kłótni między Panną Młodą a jej mamą

Przygotujcie rękawice bokserskie, zakasajcie rękawy i... boks! A tak już całkiem na poważnie, podczas gdy Ty żyjesz w swojej małej bańce szczęścia, ciesząc się z zaręczyn, Twoją mamę na pewno dręczą pewne obawy i wątpliwości, które, niewyjaśnione w odpowiednim momencie, mogą stać się zarzewiem wielkiej kłótni. Mamy dla Was spis najczęstszych powodów sprzeczek między mamą a Panną Młodą, wraz z pomysłami, jak zgrabnie z nich wybrnąć.

kłótnie w czasie przygotowań do ślubuZdjęcie - Anna Cupczyńska

Twój Narzeczony

To jeden z najtrudniejszych konfliktów do rozwiązania, szczególnie jeśli Twoja mama nie do końca akceptuje Twój wybór partnera na przyszłego męża. Taką rozmowę musicie przeprowadzić metodą małych kroczków, wyjaśniając po kolei wszystkie "ale" Twojej mamy, bo jeśli doprowadzicie do kulminacji konfliktu, może się on zakończyć wieloletnią niechęcią Twojej mamy do Twojego wybranka, a przecież nie chcecie tego. Jeśli czujesz, że nie jesteś w stanie sama dogadać się z mamą w tej kwestii, nie bój się poprosić o pomoc specjalistę, to żaden wstyd!

Uroczystość zaślubin

Różnica w wyznawanej wierze pomiędzy narzeczonymi lub rezygnacja ze ślubu kościelnego na rzecz uroczystości cywilnej jest bardzo częstym powodem niesnasek na linii matka – córka. Jeśli Twoja mama jest zagorzałą katoliczką, a Twój wybranek wyznaje inną religię i zdecydowaliście się zawrzeć związek w jego obrządku, nie ma w tym nic złego (choć Twoja mama może uważać inaczej). Porozmawiaj z nią szczerze i wyjaśnij, że rozumiesz, jak ważna jest dla niej jej wiara, jednak to, że Ty zawierasz małżeństwo z osobą innego wyznania nie znaczy wcale, że rezygnujesz ze swojej wiary. Warto również rozważyć organizację drugiej uroczystości, w obrządku wyznawanym przez Ciebie i Twoją rodzinę – dzięki temu powinnaś uniknąć konfliktu ze swoją mamą. 

Twoja przyszła teściowa

Gdyby wierzyć wszystkim popularnym dowcipom o teściowej, obawy Twojej mamy byłyby niczym nieuzasadnione. Chociaż trudno Ci w to uwierzyć, to Twoja mama może czuć się zwyczajnie zagrożona ze strony Twojej teściowej – może odnieść wrażenie, że od momentu ślubu, będziesz musiała dzielić się Twoim czasem pomiędzy nią a Twoją teściową. W takim przypadku, musisz zapewnić ją, że taka rzecz nigdy się nie wydarzy, a chociaż zyskasz drugą mamę, to ona nigdy nie zajmie jej miejsca.

Zaangażowanie Twojej mamy w organizację Twojego ślubu i wesela

Pamiętaj, że nie tylko Ty marzyłaś o dniu Twojego ślubu od dziecka, ta wizja towarzyszyła Twojej mamie od dnia, kiedy wzięła Cię w ramiona, dlatego to całkiem naturalne, że chce wtrącić swoje "trzy grosze" do jego organizacji. Jeśli Twoja mama poczuje się pominięta i wykluczona z podejmowania ważnych decyzji dotyczących Twojego zamążpójścia, może być skłonna do kłótni w tej materii. W takiej sytuacji, zabezpiecz część ślubnych zadań jako te, które zrealizować możesz tylko przy pomocy swojej mamy. Niezależnie od tego, czy będzie to rajd po salonach sukien ślubnych, czy wizyta u florystki, pamiętaj o tym, aby zaangażować w nie swoją mamę. Dzięki temu, nie będzie się czuła pominięta i odsunięta od organizacji najważniejszego dnia w Twoim życiu.

Wasze kontakty po Twoim ślubie

Wiele mam przyszłych Panien Młodych obawia się, że po ślubie swojej córki zostaną zastąpione przez jej wybranka, dlatego musisz zrobić wszystko, aby zapewnić swoją mamę, że po ślubie nic się nie zmieni. Owszem, może będziecie widywać się trochę rzadziej, i Wasze godzinne rozmowy telefoniczne nieco się skrócą, ale nikt nigdy nie zastąpi jej w Twoim życiu. Wybierz się z nią na kawę, zaproś na weekend do siebie i pokaż jej, że wciąż chcesz spędzać z nią czas – w końcu, to Twoja kochana mama!

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj