Najczęstsze błędy ślubne Panny Młodej i jak ich uniknąć

Każda z nas wie, o czym mowa – wszystkie widziałyśmy Panny Młode, które w dniu ślubu nie przypominały samej siebie : sztuczna opalenizna, nadmiar lakieru na fryzurze ślubnej, źle dobrany odcień podkładu, odklejające się sztuczne rzęsy... Takie "wpadki" to koszmar i zmora każdej zaręczonej kobiety przygotowującej się do zamążpójścia, a wszystkie dobrze wiemy, jak trudno jest samodzielnie zaplanować i zorganizować uroczystość ślubu, przyjęcie weselne i jeszcze pogodzić to z pracą na pełen etat.

Opaska na głowę - PiLLow Design
Zdjęcie - Namek Photo Factory

Godziny spędzone w salonach sukni ślubnych, próbne stylizacje u fryzjera i makijażystki, rozmowy z podwykonawcami, wybór zespołu weselnego – te wszystkie czynności wymagają mnóstwa czasu i zaangażowania, dlatego, drogie Panny Młode, chcemy podać Wam pomocną dłoń. Przygotowałyśmy dla Was zbiór najczęstszych wpadek ślubnych Panny Młodej wraz z planem ewakuacyjnym – mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom uda Wam się uniknąć wielkiego ślubnego faux-pas.

Nie unieszczęśliwiaj swojej druhny wyborem sukni dla niej

Tak, masz rację, w dniu ślubu oczy wszystkich gości weselnych powinny być zwrócone tylko na Ciebie, jednak nie znaczy to, że masz sprawić, aby Twoja druhna wyglądała gorzej od Ciebie! Nie unieszczęśliwiaj jej, narzucając jej fason i kolor sukni, w którym nie będzie się czuła dobrze, zamiast tego, spotkajcie się i przedyskutujcie sprawę. Być może, uda Wam się dojść do kompromisu i wspólnymi siłami znajdziecie strój, który nie tylko będzie dobrze leżał i pasował do druhny, ale będzie także uzupełnieniem Twojej stylizacji ślubnej – powodzenia!

Skup się na jednym motywie przewodnim ślubu i wesela

Zanim rzucisz się w wir przygotowań weselnych, usiądź przez chwilę ze swoim Narzeczonym i wybierzcie jeden motyw przewodni wesela – zastanówcie się, jaką historię chcecie opowiedzieć i jaki klimat jest Wam najbliższy. Kiedy już zdecydujecie się na konkretny motyw, płyńcie z prądem – dobierzcie dekoracje i stylizacje, które będą odzwierciedlały Wasz styl i bliskie Wam wartości. Przygotujcie sobie własną tablicę ślubną na Pintereście, gdzie będziecie zbierać Wasze wspólne inspiracje – to znacznie ułatwi Wam poznanie Waszych oczekiwań i da obraz całości stylizacyjnej, którą planujecie na ten Wielki Dzień.

Pamiętaj o zdrowym odżywianiu się przed ślubem

Wszelkie magiczne diety oferujące schudnięcie 10 kg w tydzień odłóż pomiędzy bajki – jeśli czujesz, że powinnaś zrzucić kilka kilogramów, zajmij się tym na wiele miesięcy przed planowaną datą ślubu, aby ustabilizować swoją wagę i wyeliminować "efekt jo-jo". Nie podejmuj też żadnych kroków bez profesjonalnej opieki, dobry dietetyk przygotuje Ci pełnowartościowy jadłospis, odpowiedni dla Twojego organizmu. W przypadku, gdy należysz to szczupłych przedstawicielek płci pięknej, pamiętaj o tym, żeby jeść! Przedślubny stres może sprawić, że nie wiadomo kiedy zgubisz kilka kilogramów, a wybraną wcześniej suknię ślubną trzeba będzie przerabiać, więc pilnuj się i nie pomijaj posiłków.

Bądź podobna do siebie w dniu ślubu

Wiemy dobrze, że w dniu swojego ślubu chcesz wyglądać najpiękniej, jak to tylko możliwe, jednak nie przebieraj się za kogoś, kim nie jesteś - bądź po prostu najlepszą wersją samej siebie. Jeśli na co dzień nosisz bardzo delikatny makijaż, to nie stawiaj na ciężkie smoky i mocno wykonturowaną twarz w dniu swojego ślubu, bo nie będziesz czuła się komfortowo. Nie przesadź również z fryzurą - stylizacja ma tylko podkreślić Twoje naturalne piękno, a nie wykreować kompletnie inną, obcą osobę – pamiętaj o tym, wybierając się na próbną fryzurę i makijaż do salonu urody.

Nie pozuj sztywno do zdjęć ślubnych

Najpiękniejsze fotografie ślubne to te, na których widać czystą miłość – pozy są niewymuszone i naturalne, dlatego przygotowując się do swojego Wielkiego Dnia, przejrzyj magazyny ślubne i zwróć uwagę na mowę ciała modeli. Nie pozuj sztywno do zdjęć, bo zamiast romantycznego reportażu emanującego miłością, dostaniesz fotografie rodem ze szkolnych zdjęć grupowych.

W dniu ślubu zajmij czymś głowę

O poranku w dniu ślubu na pewno będziesz zdenerwowana – to naturalne, dlatego zadbaj o to, by mieć zajęcie. Poczytaj ulubioną książkę, zjedz leniwe, długie śniadanie, poplotkuj z mamą o życiu sąsiedzkim – słowem – znajdź sobie zajęcie. Im mniej niepotrzebnych nerwów, tym lepiej wpłynie to na Twoje samopoczucie w dniu ślubu.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj