Etykieta dla Gości weselnych na ślub i wesele

Są pewne rzeczy, których Gościom Weselnym nie wypada ;) By nie popełnić gafy, sprawdźcie co powinno, a czego nie powinno robić na ślubie i weselu.

Zdjęcie - Sebastian Ścigalski

1. Osoba towarzysząca

Pamiętaj! Jeżeli jesteś singielką/singlem, to może się zdarzyć, że zostaniesz zaproszona solo - wszystko tak naprawdę zależne jest od budżetu Pary Młodej i wielkości wesela. Natomiast, pod żadnym pozorem nie bierz na wesele osoby towarzyszącej, jeżeli nie zostało to wyraźnie zaznaczone na zaproszeniu. Może Was spotkać nieprzyjemna sytuacja, jeżeli przyjedziecie na wesele, a dla Twojej "randki" nie będzie miejsca.

2. Potwierdzenie przybycia

Wczytaj się w treść zaproszenia i sprawdź datę, do której ostatecznie trzeba potwierdzić swoją obecność. My zalecamy potwierdzać od razu, jak tylko wiecie, że będziecie mogli pojawić się na ceremonii.

3. Lista prezentów

Część Par Młodych zaczęło korzystać opcji tworzenia internetowej listy prezentów. Jeżeli Para zainwestowała czas, to znaczy, że wiedzą czego chcą i warto podążyć za tymi wskazówkami. Części z was może się wydawać niegrzeczne, że narzuca się gościom co mają kupić, ale pomyślcie same czy wolałybyście dostać coś konkretnego czego potrzebujecie, czy na przykład 10 zestawów ręczników, każdy w innym kolorze? ;) A zawsze w ostateczności można dać znaną i lubianą "kopertę" ;)

4. Telefon

Koniecznie wyłącz telefon! Coraz częściej zdarza się, że o tym się zapomina, a nic tak nie psuje romantycznej ceremonii, jak dzwonek telefonu.

5. Odpowiedni ubiór

Pamiętaj, żeby nie ubrać się zbyt bogato, ale i nie za skromnie - trzeba znaleźć złoty środek :)
Absolutnie zakazuje się ubierać bieli - Panna w bieli na weselu powinna być jedna :)

6. Rodzice Pary Młodej

Nawet jeżeli nigdy nie poznałaś rodziców Panny i Pana Młodego, warto podejść, przedstawić się i podziękować za wychowanie takich wspaniałych ludzi ;)

7. Baw się!

Nikt nie chce widzieć siedzących smutasów przy weselnych stołach, a więc baw się i szalej! Nic tak nie cieszy oczu Pary Młodej jak zadowoleni i bawiący się goście :)

8. Alkohol na weselu

To, że na polskich weselach jest obowiązkowym gościem, to wiemy. Natomiast nie nadużywajmy jego towarzystwa ;) Każda z nas chyba wie jak zachować umiar, a na takiej imprezie po prostu nie wypada!

9. Księga Gości

Księgi Gości pojawiają się już na większości wesel. Pamiętajcie by się do niej wpisać - to cudowna pamiątka dla Pary Młodej!

10. Nie zamęcz Pary Młodej

Para ma do obskoczenia czasem 200 gości, z każdym wypada zamienić kilka zdań, a warto by czasem i coś przegryźli ;) Pamiętaj o tym, zanim zaczniesz opowiadać o weselu swojej babci, narzekać na pogodę czy komentować inne ślubne sprawy.

Zastosujcie się do powyższych zasad, a będziecie idealnymi gośćmi weselnymi! :)

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj