Rozmowa o finansach której nie możecie pominąć zanim powiecie sakramentalne "tak"

Wszyscy dobrze wiemy, że mało kto lubi rozmawiać o finansach, a już na pewno nikt z nas nie chce się chwalić wszystkim dookoła, jak duży ma debet na karcie. Zanim jednak zdecydujecie się na małżeństwo, musicie odbyć szczerą rozmowę na temat Waszych finansów, zatem porzućcie na moment poczucie dyskomfortu, ponieważ w tej sferze Waszego przyszłego życia małżeńskiego nie ma miejsca na sekrety i niedmówienia.

Zdjęcie - Anna Cupczyńska

Klarowna sytuacja i znajomość kredytów, zobowiązań oraz aktywów Waszych przyszłych współmałżonków jest istotna w utrzymaniu zdrowego i szczęśliwego małżeństwa – niech każde z Was wie, na czym stoicie, zanim połączycie siebie (oraz Wasze finanse) na resztę swojego życia. Aby uniknąć sytuacji, gdy bierzecie ślub z miłością Waszego życia, która po fakcie, okazuje się być uwikłana w spłatę ogromnych kredytów, znajdźcie chwilę na szczerą rozmowę na temat stanu Waszych finansów – to naprawdę nie boli, a pozwoli zaoszczędzić Wam pretensji i żalu w przyszłości. Aby nieco Wam pomóc w odbyciu tej, bądź co bądź, trudnej konwersacji, przedstawiamy Wam 3 tematy, które musicie podczas niej poruszyć.

Debety na kartach kredytowych

Bądźmy ze sobą szczerzy - nikt z nas nie chce ogłaszać wszem i wobec, że ma problem z zapłatą comiesięcznych rachunków i innych zobowiązań, prawda? Dlatego to takie ważne, aby być ze sobą szczerym w związku, nawet jeśli wstydzimy się pewnych rzeczy czy boimy się reakcji naszej drugiej połówki. Usiądźcie razem i podliczcie Wasze kredyty razem i zastanówcie się nad tym, jak planujecie je spłacić. Jeśli okaże się, iż kwoty do spłaty są spore, ustalcie wspólny plan spłaty tych zobowiązań, a także rozważcie ich konsolidację, jeśli takie rozwiązanie wyjdzie Wam na korzyść.

Pożyczki i kredyty

Nie ma znaczenia, czy jest to kredyt hipoteczny, pożyczka na spłatę samochodu, czy niespłacony do dzisiaj kredyt studencki – wyłóżcie wszystkie karty na stół i omówcie je po kolei. Jeśli na którymś z Was ciąży kredyt za dom,mieszkanie bądź inne dobra, warto rozważyć opcję kredytu konsolidacyjnego, który znacznie przyspieszy spłatę całego zobowiązania. Nawet jeśli taki kredyt został zaciągnięty zanim zdecydowaliście o wspólnym życiu, to kiedy już połączycie ze sobą Wasze życia (i finanse), dyskusja o tym, co kto wniósł do Waszego związku nie ma już aż tak wielkiego znaczenia.

Regularne zobowiązania

Opłaty za członkostwo w klubach hobbystycznych, ekskluzywne pakiety sportowe, prywatna opieka medyczna i wszystkie inne regularne opłaty do których zobowiązaliście się jeszcze przed wstąpieniem w związek małżeński powinny zostać poruszone w rozmowie o Waszych finansach i budżetowane wpólnie. Jeśli zdarza Wam się przekazywać darowizny i 1% podatku na konkretne organizacje charytatywne, warto uzgodnić Wasze wspólne cele i dotować wybrane przez Was fundacje razem.

Drodzy Narzeczeni, pamiętajcie, że w sprawach takich, jak finanse liczy się przede wszystkim szczerość – nie ukrywajcie żadnych rewelacji przed Waszymi ukochanymi, bo to właśnie szczerość jest jednym z najważniejszych fundamentów trwałego związku.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj