Kwiatowe DIY w książce autorstwa mistrza florystyki Huberta Lamańskiego

Chyba każdy z nas marzy o pięknym domu. Szczególnie jeśli mowa o tym pierwszym, najbardziej wyczekiwanym, który zakładamy i urządzamy tuż po ślubie. O tym jak przygotować samodzielnie wspaniałe dekoracje do swojego wnętrza mówi książka „Kwiatowe dekoracje”. Jej autorem jest ekspert współpracujący z abcslubu.pl, mistrz florystyki Hubert Lamański.

Książka „Kwiatowe dekoracje” powstała po to, by stanowić źródło inspiracji i pomysłów w tworzeniu dekoracji florystycznych. Ale bez obaw! To nie jest podręcznik dla zawodowych florystów tylko przystępnie napisana i bogato ilustrowana publikacja dla wszystkich, którzy mają ochotę upiększać swoje otoczenie, a nie zawsze wiedzą jak się do tego zabrać.

- Przygotowując materiały do książki myślałem przede wszystkim o ludziach, dla których ważne jest piękno – mówi autor Hubert Lamański. - Roślinne dekoracje potrafią wprowadzić wiele blasku do naszego życia, a z pomocą wskazówek ujętych w mojej książce każda zainteresowana osoba będzie mogła wykonać ładną dekorację na stolik, uroczy upominek dla bliskiej osoby albo ozdobę na świąteczny czas – dodaje.

Pod kątem osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tworzeniem kompozycji umieszczono w książce kompendium omawiające warsztat florysty, podstawowe pojęcia i opis wszystkich roślin wykorzystanych podczas przygotowania dekoracji prezentowanych w książce. Co zatem będziemy mogli stworzyć gdy już się z tymi informacjami zapoznamy?

Mnie najbardziej urzekło serce z orchidei i róż, które świetnie wygląda na ławie w salonie, a także „Rajska misa” w pełnych namiętności i pasji kolorach. Tę dekoracje wykonano z użyciem między innymi maleńkich jabłuszek. Zachwycają też dekoracje z czerwonymi różami w ceramicznych naczyniach, gdzie elegancja przeplata się ze stylem rustykalnym. Trzeba przyznać, że osoby, którym miłość w duszy gra na pewno znajdą w tej książce wiele propozycji, jakie skradną im serce.

To, co zwraca uwagę w „Kwiatowych dekoracjach” to ich pomysłowość. Hubert Lamański pokazuje jak z najprostszych elementów wykonać szalenie efektowne dekoracje. Aż trudno uwierzyć, jak wiele można wykrzesać ze starego naczynia albo niepotrzebnego pudełka w połączeniu ze świeżymi kwiatami. Tylko oczywiście trzeba mieć pomysł! W książce jest ich aż 50, ale łatwo nabrać ochoty na więcej.

Więcej informacji na temat książki można znaleźć na oficjalnej stronie www.kwiatowedekoracje.pl

Tekst: Sandra Biernat, specjalista ds. PR

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj