4 sposoby na teściową

Dowcipy o teściowych na przestrzeni lat urosły do rangi kanonu kawałów polskich, a jaka jest prawda? Czy każda mamusia to przysłowiowy "rzep na psim ogonie"?

Oczywiście, że nie! Tak, jak każdy z nas jest inny, tak różne są teściowe. Jeśli Twoja przyszła teściowa jest miłą i ciepłą kobietą, która traktuje Cię jak własną córkę – gratulacje, nie mogłaś lepiej trafić. Jednak, co robić w przypadku, gdy masz wrażenie, że wszystkie te okropne dowcipy idealnie odzwierciedlają charakter matki Twojego narzeczonego? Nie załamuj się, mamy dla Ciebie kilka porad, które pomogą Ci ułożyć stosunki z mamą Twego ukochanego najlepiej, jak się da.

Zdjęcie - Anna Cupczyńska

Wspólne tematy

Może Ci się wydawać, że jedyną rzeczą wspólną dla Was obu jest Twój narzeczony, a jej syn, dlatego postaraj się znaleźć coś, co obie lubicie, a co nie dotyczy Waszego wspólnego mianownika w jego osobie. Twoja przyszła teściowa lubi gotować? Może zapiszesz Was na lekcję gotowania w stylu włoskim? Szydełkowanie jest jej ogromną pasją? Poproś ją o pokazanie kilku podstawowych ściegów. Nie musisz być jej najlepszą przyjaciółką, wystarczy, że wykażesz się inicjatywą i będziesz szukała punktów wspólnych, a Wasze relacje staną się przyjazne.

Nie zapomnij, ona znała go na długo przed Tobą

To nie jest luźne założenie, to po prostu fakt – Twój narzeczony kochał swoją matkę na długo przed tym, zanim Ty się pojawiłaś i musisz to uszanować. Niezależnie od tego, jak kształtują się ich stosunki na chwilę obecną, między matką a synem zawsze istnieje silna, nierozerwalna więź, więc nie próbuj z tym walczyć. To ona dbała o niego, zmieniała mu pieluchy, tuliła do snu i śpiewała kołysanki. To ona całowała wszystkie jego zadrapania i przyklejała mu kolorowe plastry z wizerunkami superbohaterów. Musisz o tym pamiętać i szanować ją za to – warto wyrażać wdzięczność za trud wychowania, tak okażesz jej swój szacunek. Dzięki temu, w większości przypadków, przyszła teściowa nie będzie chciała sprawować takiej samej kontroli nad swoim synem, jak w jego dzieciństwie – w końcu to teraz Ty utulasz go do snu, prawda? ;) Mimo to pamiętaj, aby ją szanować i pamiętać o roli, jaką odegrała w życiu Twojego narzeczonego – to właśnie dzięki niej jest teraz tu, z Tobą. Pewne rzeczy na pewno nie wyjdą jej z nawyku i będzie chciała Ci pokazać, jak dobrze zna swojego syna (i ma rację, pewnie zna go lepiej niż Ty), lecz nie walcz z tym, w pewnych sprawach należy po prostu odpuścić.

Podnoś słuchawkę kiedy dzwoni

Synowie tak już mają – nie zawsze dzwonią do swoich mam tak często, jak one by chciały – i w tym miejscu wkraczasz Ty. Nic nie zaskarbi Ci serdeczności i wdzięczności przyszłej teściowej, jak dbanie o częstotliwość ich kontaktów. Nie bój się sama wykręcać jej numer! Niezależnie od tego, czy będziesz chciała po prostu zapytać, jak się ma, czy wyprosić od niej jej sekretny przepis na kurczaka, którego Twój narzeczony tak uwielbia. Odcięcie lub ograniczenie kontaktów z synem po jego ślubie to jedna z największych obaw wszystkich matek, zatem dbaj o to, aby kontakt między nimi był płynny. Przypominaj swojemu ukochanemu o różnych okazjach oraz o zwykłych, codziennych rozmowach z mamą, a na pewno zyskasz w przyszłej teściowej przyjaciela.

Pozwól jej wyrazić swoją opinię przy organizacji ślubu

Oczywiście, nie mówimy, abyś pozwoliła swojej przyszłej teściowej decydować za siebie, jednak pozwól jej wyrazić swoją opinię i nie pomijaj jej podczas planowania uroczystości. Ostateczna decyzja i tak należy do Was, a dając jej szansę na udział w jej podjęciu, okazujesz jej swój szacunek oraz zaufanie. Jeśli Twoja przyszła teściowa mieszka niedaleko, a Wy akurat wybieracie tort i próbujecie kilku rodzajów, zaproście ją do siebie. Jeśli wiesz, że matka Twojego narzeczonego ma dobry gust, poproś ją o radę przy wyborze sukni. Takie drobne elementy sprawią, że poczuje się częścią życia swojego syna, a teraz – Waszego wspólnego życia, co na pewno sprawi jej ogromną radość.

To wszystko od nas, mamy nadzieję, że Wasze przyszłe lub obecne teściowe są cudownymi kobietami, które szanują Was i darzą sympatią, a jeśli macie napięte relacje, to dzięki naszym radom coś zmieni się na lepsze. Być może, niedługo usiądziecie we dwie przed telewizorem z miską popcornu i obejrzycie "Sposób na teściową" zaśmiewając się do rozpuku z problemów Jennifer Lopez i Jane Fondy? Tego Wam szczerze życzymy! :)

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj