5 rzeczy, które powinnaś powiedzieć swoim gościom weselnym przed ślubem

Zaczęło się to tak: on kleknął na jedno kolano, wyciągnął malutkie puzderko z przepięknym pierścionkiem – takim, o jakim zawsze marzyłaś (mamy nadzieję!) - i zadał TO magiczne pytanie, na które mogła paść tylko jedna odpowiedź – TAK! Teraz, ostatnie kilka lub kilkanaście miesięcy spędziliście na planowaniu uroczystości, wybieraniu dostawców, zakupach i dogrywaniu wszystkich, nawet najdrobniejszych szczegółów. Kiedy nadejdzie Ten Najważniejszy Dzień, będziecie dokładnie wiedzieli, co macie robić, ale co z Waszymi gośćmi? Wiedzą, że jesteście zaręczeni, znają datę ślubu, dostali zaproszenia, potwierdzili swoje przybycie i... to wszystko. Są jednak takie rzeczy, o których warto byłoby poinformować Waszych gości przed uroczystością. Przygotowałyśmy dla Was listę 5 rzeczy, o których powinniście poinformować Waszych gości weselnych przed ślubem.

o czym pamiętać przed ślubem i weselemZdjęcie - Black Tree Studio

Transport

Niezależnie od tego, czy będzie to zwykła mapka dojazdu dołączona do zaproszenia, czy informacje o parkingu lub o zapewnionym transporcie, dołączcie ją – dzięki temu, Wasi goście nie będą zmuszeni do przygotowania niepotrzebnych planów. W przypadku, kiedy Wasi goście zostają w hotelu innym niż wasz, przygotujcie dla nich wykaz firm przewozowych oraz, jeśli sami zapewniacie im transport, godziny odjazdów wynajętych przez Was pojazdów.

Obuwie

Jeśli planujecie ślub w kościele, a wesele na sali lub w restauracji, śmiało możecie przewinąć ten punkt. Jeśli jednak zdecydowaliście się na uroczystość w plenerze, warto poinformować wcześniej o tym swoich gości. Kamienista ścieżka, miękka trawa, piasek lub inne, miękkie podłoże nie współgrają dobrze z wysokimi obcasami. Przygotuj swoich gości na tę ewentualność, dołączając liścik do zaproszenia – jeśli nie chcesz do końca zdradzić, jak ma wyglądać Wasza uroczystość, napisz tylko, że część wieczoru spędzicie w plenerze.

Co na siebie założyć?

Nie ma nic gorszego, niż nieodpowiedni strój, niedopasowany do imprezy. Miej to na uwadze, wypisując zaproszenia ślubne – warto zarezerwować miejsce na zaproszeniu na informację o stroju obowiązującym na Waszej uroczystości. Nie chcecie przecież, aby Wasi goście czuli się niekomfortowo, bo są zbyt wystrojeni lub jako jedyni założyli jeansy i koszulę w kratę. Taka krótka informacja zawarta w zaproszeniu zaoszczędzi Waszym gościom wielu problemów z doborem stroju ;).

Prezenty i prezenciki

Dostaliście mnóstwo prezentów od Waszych gości? Bardzo dobrze, teraz Wasza kolej – nie zapomnijcie o wysłaniu podziękowań, dzięki czemu goście będą wiedzieli, czy prezenty dotarły do Was bezpiecznie.

Imprezy około-weselne

Planujecie kolację powitalną przed weselem lub poprawiny? Nie zapomnijcie poinformować Waszych gości z wyprzedzeniem, aby uwzględnili te informacje w swoim planie podróży – część z nich będzie musiała skorzystać z prawa do urlopu, zatem im wcześniej ich poinformujecie o Waszych planach, tym lepiej będą mogli zaplanować ten czas. Dla gości przyjezdnych warto przygotować mapkę z podstawowymi informacjami – adresem apteki, restauracji, czy sklepów, co ułatwi im poruszanie się po mieście.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Skomentuj