Przygotuj się - 13 porad dla Panny Młodej

Dzień ślubu jest jednym z najpiękniejszych, ale i najbardziej stresujących dni w życiu kobiety - suknia ślubna, makijaż, obuwie, fryzura i kwiaty, to tylko niewielka część ze wszystkich ważnych rzeczy, o których Panna Młoda musi w tym dniu pamiętać. Aby pomóc wszystkim przyszłym Pannom Młodym, przygotowaliśmy zestawienie 13 przydatnych porad.

o czym pamiętać przed ślubemZdjęcie - Izabela Sekuła, jakMotyle.pl

Porada 1 - Najpierw Ty, potem reszta świata
Ślub to twój wielki dzień, dlatego zadbaj o swoje samopoczucie na kilka dni wcześniej - wybierz się do SPA, zamów masaż relaksacyjny, spotkaj się z dawno niewidzianą przyjaciółką. Zrób te wszystkie rzeczy, na które nie masz czasu na co dzień.

Porada 2 - Zanim zwęzisz suknię
Planujesz przeróbki swojej sukni? Zanim zdecydujesz się na jej zwężenie, upewnij się, że wciąż będziesz mogła w niej usiąść!

Porada 3 - Pierwszy taniec
Planujesz lekcje tańca i zatańczenie przygotowanego układu na wasz pierwszy taniec? Zacznijcie lekcje tańca co najmniej 2 miesiące przed datą ślubu - to da wam czas na to, aby oswoić się z układem i zapamiętać go.

Porada 4 - Twój zapach
Pamięć zapachów to potężna kobieca broń, dlaczego nie wykorzystać jej do utrwalenia chwil twojego ślubu? Przed Tym Najważniejszym Dniem wybierz się do drogerii i zaopatrz w nowe perfumy, których jeszcze nie miałaś okazji używać i spryskaj się nimi w dniu ślubu - ilekroć użyjesz ich w innej sytuacji, przywołają one te najmilsze wspomnienia.

Porada 5 - Pomysły mile widziane
Jak każda Panna Młoda, na pewno masz już wizję swojego bukietu ślubnego, prawda? Aby ułatwić pracę florystce, zanim wybierzesz się na spotkanie z nią, przygotuj listę inspiracji - wydrukuj kilka zdjęć bukietów, które ci się podobają, przygotuj też swatche kolorów.

Porada 6 - Coś dla gości
Prosząc zaproszonych gości o potwierdzenie przybycia, poproście ich o wskazanie ich ulubionej piosenki. Dzięki temu dowiecie się, jaka muzyka sprawia radość waszym gościom i na pewno pobiegną na parkiet, słysząc ją na waszym przyjęciu.

Porada 7 - Coś dla najmłodszych
Większość z zaproszonych gości zabiera swoje pociechy na wasz ślub? Przygotuj coś dla najmłodszych - spakuj kosz zabawek lub wynajmij animatora dla dzieci. Tym sposobem dzieci będą szczęśliwe i pozwolą cieszyć się dorosłym ze ślubu i wesela.

Porada 8 -  Niech się nie zmarnuje
Podczas wesela będziecie najbardziej rozchwytywaną parą - wszystkie ciocie, babcie i kuzynki będą chciały z tobą porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie, a wujkowie nie odmówią ci żadnego tańca, więc może się zdarzyć tak, że nie zdążysz nacieszyć się posiłkiem. Jeśli poprosisz kelnera o zapakowanie dania na wynos, nie ominie cię przyjemność jedzenia (i nie będziesz musiała martwić się obiadem następnego dnia).

Porada 9 - Pocztówka z Disneylandu
Będąc dzieckiem, zawsze marzyłaś o wycieczce do Disneylandu i uściśnięciu dłoni Myszce Miki? Wyślij im zaproszenie na twój ślub! W odpowiedzi zwrotnej dostaniesz zdjęcie Myszek wraz z autografem i plakietką "Just Married" :)
Adres: Mickey & Minnie
The Walt Disney Company
500 South Buena Vista Street
BURBANK, CA 91521

Porada 10 - Fokus na detal
Marzy ci się zdjęcie twojej sukni ślubnej gotowej do założenia? Zainwestuj w ładny wieszak, na którym twoja suknia będzie prezentowała się jeszcze lepiej. Drobna podpowiedź - jako tła, możesz użyć sukien druhen ;)

Porada 11 - Atrakcje dla gości
Chcesz uatrakcyjnić swoje wesele? Fotobudka jest bardzo dobrym rozwiązaniem - twoi goście będą się świetnie bawić, robiąc sobie zdjęcia. Dodatkowo, możesz je dołączyć do podziękowań dla gości.

Porada 12 - Podarunki dla gości
Jeśli nie wiesz, co podarować swoim gościom, słodycze są zawsze dobrym rozwiązaniem! Możesz przygotować paczuszki z ciasteczkami, dżemami lub krówkami domowej roboty.

Porada 13 - Miesiąc miodowy za granicą?
Przygotuj naklejkę ze swoimi danymi: imieniem, nazwiskiem, adresem zamieszkania oraz numerem telefonu i umieść ją wewnątrz swojego bagażu. Jeśli etykieta zewnętrzna zostanie przypadkowo zerwana, dzięki karteczce wewnątrz bagażu linie lotnicze będą mogły w szybki sposób odnaleźć twoją walizkę.

Mamy nadzieję, że nasze porady będą dla Was przydatne w Tym Najważniejszym Dniu. Dajcie nam znać, co o nich myślicie, a może same macie jakieś ciekawe pomysły i uwagi, które będą pomocne dla przyszłych Panien Młodych? Odezwijcie się w komentarzach :)

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

1 komentarz

  • Link do komentarza Idmultimedia.pl wtorek, 15 marzec 2016 15:38 napisane przez Idmultimedia.pl

    Piękne porady ślubne !

Skomentuj