Wybrano kolor roku 2016 - ROSE QUARTZ & SERENITY

No i stało się! Instytut Pantone ogłosił kolor roku 2016. Pierwszy raz w historii jest to połączenie, wymieszanie dwóch kolorów - Rose Quartz & Serenity. A zatem, rok 2016 będzie należał do delikatnego różu i spokojnego błękitu. Razem lub solo - idealne na ślub i wesele jako kolory przewodnie. Genialna propozycja dla miłośniczek pasteli.

Rose Quartz & Serenity - kolor roku 2016

Oba kolory mają wywoływać ciepłe i spokojne uczucia. Są delikatne, jasne i przyjemne. Nieoczywiste, lekko przybrudzone w barwie.

kolory roku 2016źródło - www.pantone.com

Kojący róż (Rose Quartz)

Delikatny, spokojny odcień różu, przekonujący łagodnym tonem. Przywołujący na myśl pogodny zachód słońca, pierwsze wypieki na twarzy czy pączkujące kwiaty. Świeży, beztroski kojarzący się z ciepłymi dniami wiosny i lata. Idealny kolor na ślub i wesele. Lekki, nie przytłaczający, sprawdzi się w każdej stylizacji ślubnej.

Spokojny błękit (Serenity)

Transcendentalny = nadzwyczajny, boski. Tak go opisano. Zabiera w stan nieważkości, otwiera przestrzenie. Niebieski w lekkiej formie, to częsty gość na ślubie i weselu. Idealnie sprawdzi się w dekoracjach weselnych i bukiecie ślubnym.

kolor roku 2016 Serenity RoseQuartzBiżuteria w kolorze rose quartz - Apart, Zdjęcie - Namysław Tomaka
Bukiet ślubny rose quartz - Retroflexus, Zdjęcie - Atelier Pryzmat
Biżuteria w kolorze Serenity - Moccate, Zdjęcie - Namysław Tomaka
Bukiet ślubny w kolorze Serenity - Pracownia Kameleon, Zdjęcie - Namysław Tomaka

We wrześniu Pantone podał 10 kolorów 2016 ubiegających się o numer 1, jednak wyścig wygrał Rose Quartz&Serenity.

Czy kolor roku 2016 porwie za sobą rzesze Panien Młodych? Jesteśmy tego pewne. Pastele to liderzy rynku ślubnego. Od zawsze. Tylko tym razem zagoszczą w pięknej, lekko przybrudzonej formie. Jesteśmy na TAK i bardzo to lubimy.

Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Skomentuj