Jakie zaproszenia najczęściej wybierały Pary w roku 2015 oraz trendy zaproszeń ślubnych 2016 - raport zbiorczy i odpowiedzi firm wyróżnionych ankietą użytkowniczek

Końcem sierpnia przeprowadziliśmy ankietę wśród naszych użytkowniczek i zapytaliśmy o firmy, z których korzystały przy wyborze zaproszeń na swój ślub. Zdecydowaliśmy, że nie będziemy podawać ilości głosów i sortować firm według subiektywnych informacji układając ranking od 1 do 10 miejsca. Przedstawimy listę czołowych firm oferujących wyjątkowe zaproszenia ślubne  w Polsce, z których korzysta duża liczba Par Młodych z bardzo pozytywnym odbiorem.

Idąc dalej - zadaliśmy firmom dwa pytania, żeby podsumować wybory Par w 2015 oraz przybliżyć trendy w zaproszeniach na 2016 :

1. Jaki wzór zaproszenia najczęściej wybierały Pary Młode w sezonie 2015?

2. Jaki wzór lub jaka tendencja zaproszeń według Państwa będzie hitem roku 2016?

Poniżej odpowiedzi. Czekamy na odpowiedzi jeszcze kilku firm, mamy nadzieję, że niedługo nam doślą :)
Zapraszamy do lektury!
Redakcja abcslubu.pl


* Robimy Śluby - www.robimysluby.com

1. U nas zdecydowanym hitem w sezonie 2015 było zaproszenie ślubne w formie biletu lotniczego, wykonywane zarówno dla Par podróżników, jak i Par międzynarodowych

zaproszenia ślubne - trendy ślubne 2016zaproszenia slubne - trendy 2016

Oprócz tego wzoru, wśród zaproszeń ślubnych jak co roku królował nasz klasyk - bardzo prosty, typograficzny projekt o nazwie Serduszko.

zaproszenia slubne - trendy 2016trendy slubne w zaproszeniach ślubnych

2. Jeżeli chodzi o hit na rok 2016, mamy nadzieję, że w przypadku naszych Klientów będzie podobnie jak dotychczas - królowała będzie ogromna indywidualność i oryginalność w pomysłach i wizjach :)


* magnetCards - www.magnetCards.pl

1. W sezonie ślubnym 2015 Pary Młode wybierały najczęściej zaproszenia z ciekawą grafiką, które zupełnie odbiegają od standardowych wzorów zaproszeń oferowanych na rynku. Na naszej stronie jest możliwość samodzielnego modyfikowania tych szablonów, dopasowania kolorów pod swój kolor przewodni. Pary Młode wybierały tak ciekawe połączenia kolorów, że za każdym razem miałyśmy wrażenie, że to zupełnie inny szablon :)


zaproszenia slubnezaproszenia ślubne

Szablony z grafiką były bardzo często wybierane do opcji "zaproszenie z magnesem", które okazały się również hitem. Zaproszenie papierowe, a w środku magnes z najważniejszymi informacjami dla Gości. Ciekawa grafika na magnesie to świetny upominek oraz większe prawdopodobieństwo, że zaproszenie nie dostanie się do kosza :)

W naszej ofercie są również zaproszenia za zdjęciem i one również cieszyły się ogromna popularnością. Często Pary Młode wykorzystywały do tego swoje zdjęcia np. z sesji narzeczeńskiej. Sesje narzeczeńskie są teraz bardzo popularne i warto pomyśleć czy nie wykorzystać tych pięknych zdjęć właśnie do zaproszeń ślubnych.

zaproszenia slubne z magnesemzaproszenia slubne

2. W tym roku stawiamy na kwiaty, kwiaty, kwiaty :) Przygotowujemy nowości graficzne w które wplatamy kwiaty i łączymy z ciekawymi kolorami kopert. Poniżej szablon który jest zapowiedzią naszych nowości kwiatowych.

zaproszenia ślubne 2016


* Amelia Wedding - www.amelia-wedding.pl

Bardzo trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na Państwa pytania :)

1. W tym roku Pary Młode często wybierały modele: Ornament, Belisa i Margaret. Z bardziej klasycznych modeli: Glarett, Klaris, Amaretto, Moreno. Natomiast z kwiatowych: Malowane Kwiaty, Felicja, Elegant

zaproszenia slubne - trendy slubne 2016zaproszenia slubne 2016zaproszenia slubne - trendy

Dużym zainteresowaniem cieszyły się modele rustykalne i vintage: Presto, Rustykalne, Vintigo, Daniele

2. W nadchodzącym roku przewidujemy wzrost zainteresowania wzorami w klimacie rustykalnym, leśnym i wiejskim. Przygotowujemy nowe modele zaproszeń ekologicznych. Kwiaty cały czas stanowią dla nas dużą inspirację - często wybierane są wzory z kwiatami akwarelowymi, ale także ze zdjęciami kwiatów.

zaproszenia slubne 2016zaproszenia ślubne 2016zaproszenia ślubne 2016

Zwiększa się także ilość zamówień na bardziej nietypowe zaproszenia jak Mapa Uczuć czy zaproszenia w pudełku Margaret.

Mamy także inne pomysły na nadchodzący sezon, jednak ze względu na naszą konkurencję nie możemy tego zdradzić :) Zapraszamy do obserwowania naszego profilu na Facebook :)


* Nadzwyczajki - www.nadzwyczajki.pl

1. W sklepie Nadzwyczajki.pl w roku 2015 dominowały 2 typy zaproszeń, które charakteryzują się elegancką prostotą, pięknym papierem, delikatnym dodatkiem w postaci satynowej wstążki oraz dosyć dużym formatem umożliwiającym czytelne rozmieszczenie tekstu pisanego ozdobną czcionką.

Pierwsze to zaproszenie „Pierwszy taniec” w różnej wersji kolorystycznej, w tym najczęściej niebieskie oraz czerwone.

zaproszenia slubne 2016zaproszenia slubne 2016

Drugi wzór to zaproszenie klasyczne bordowe. Również w różnych wersjach kolorystycznych: głównie w wersji złotej, srebrnej, a także bordowej z pionowo ułożoną wstążką z wielką piękną kokardą.

zaproszenia ślubne 2016
2. Obok opisanych wyżej wzorów zaproszeń, które są ponadczasowe, tak jak ponadczasowe jest klasyczne piękno, modne będą zaproszenia, które zobrazują wspólne życie narzeczonych: ich hobby, ich pochodzenie, ich pasje.

 

Stąd w naszej kolekcji obecne są zaproszenia z rysunkiem gór, z różą wiatrów, z nadmorską pocztówką, z rowerem – tandemem, a także zaproszenie z charakterystycznym motywem góralskim czy też kujawskim. Tematy te w połączeniu z pięknymi papierami oraz dodatkami stanowią wspaniałe pomysły na zaproszenia ślubne, które zachwycą także gości.

zaproszenia slubne 2016


* Projekt Ślub - www.projektslub.blogspot.com

1. W dobijającym do mety sezonie ślubnym 2015 nasi klienci najczęściej wybierali zaproszenia z motywami kwiatowych wianków - większość tworzonych na specjalne zamówienie. Były to projekty zarówno eleganckie, jak i w stylu rustykalnym. Specjalizujemy się w indywidualnych projektach, więc zawsze staramy się dopasować do oczekiwań Pary Młodej. Od kilku lat hitem jest również nasza kolekcja Stylove – eleganckie zaproszenia ze wstążką z graficznymi ornamentami i monogramami w kółku na okładce. W nadchodzącym sezonie zaproszenia ze wstążkami pomału będą jednak ustępować miejsca prostej papeterii składającej się z pojedynczych kart.

zaproszenia na ślub trendy 2015 i 2015, polgrafia ślubna, wedding invitations 2016 zaproszenia na ślub trendy 2015 i 2015, polgrafia ślubna, wedding invitations 2016 zaproszenia na ślub trendy 2015 i 2015, polgrafia ślubna, wedding invitations 2016zaproszenia na ślub trendy 2015 i 2015, polgrafia ślubna, wedding invitations 2016zaproszenia na ślub trendy 2015 i 2015, polgrafia ślubna, wedding invitations 2016zaproszenia na ślub trendy 2015 i 2015, polgrafia ślubna, wedding invitations 2016

2. Już w tym roku zaobserwowałyśmy rosnący trend na zaproszenia rustykalne z motywami kwiatowymi. Naszym zdaniem w roku 2016 hitem będzie nadal papeteria kwiatowa. Zmieni się jednak nieco jej styl. Do tej pory wykonywałyśmy głównie kwiaty graficzne, rysunki dość realistyczne, konturowe. W nadchodzącym sezonie dominować będzie natomiast papeteria w stylo Boho - delikatna i romantyczna, z kwiatami a la malowanymi akwarelą.

zaproszenia na ślub trendy 2015 i 2015, polgrafia ślubna, wedding invitations 2016zaproszenia na ślub trendy 2015 i 2015, polgrafia ślubna, wedding invitations 2016

Na zaproszeniach pojawią się najróżniejsze gatunki kwiatów i roślin egzotycznych. Bardzo mocnym akcentem w papeterii będzie też kaligrafia. Zapewne nie zabraknie zaproszeń w których piękne litery będą stanowiły dominujący akcent. Popularny będzie nadal styl Vintage i Eko oraz wszelka inspiracja czerpana z natury czy ornamenty etniczne. Hitem będą też abstrakcyjne wzory akwarelowe – wielokolorowe lub ombre.

zaproszenia na ślub trendy 2015 i 2015, polgrafia ślubna, wedding invitations 2016

Jeśli chodzi o kolorystykę, to wciąż królować będą pastele, jednak nie zabraknie też wyrazistych i energetycznych barw w odważnych mocno kolorowych zestawieniach. Kochamy kolory – więc ta tendencja nastraja nas niezwykle pozytywnie - zwłaszcza, że jesteśmy już w trakcie pracy nad nowymi kolekcjami opartymi na powyższych trendach.

zaproszenia na ślub trendy 2015 i 2015, polgrafia ślubna, wedding invitations 2016


* Metier galeria rękodzieła - www.metier.pl

1. Bez wątpienia największym zainteresowaniem cieszyły się w tym roku zaproszenia w rustykalnym stylu z motywem klatek i ptaszków:

 trendy ślubne w zaproszeniach na wesele, wedding invitations, modne na 2016 trendy ślubne w zaproszeniach na wesele, wedding invitations, modne na 2016trendy ślubne w zaproszeniach na wesele, wedding invitations, modne na 2016trendy ślubne w zaproszeniach na wesele, wedding invitations, modne na 2016 trendy ślubne w zaproszeniach na wesele, wedding invitations, modne na 2016 trendy ślubne w zaproszeniach na wesele, wedding invitations, modne na 2016     

Na drugiej pozycji są zaproszenia i dodatki w podróżniczym/lotniczym stylu:

trendy ślubne w zaproszeniach na wesele, wedding invitations, modne na 2016trendy ślubne w zaproszeniach na wesele, wedding invitations, modne na 2016trendy ślubne w zaproszeniach na wesele, wedding invitations, modne na 2016
Na trzecim miejscu stylistyka Art Deco i The Great Gatsby:

trendy ślubne w zaproszeniach na wesele, wedding invitations, modne na 2016trendy ślubne w zaproszeniach na wesele, wedding invitations, modne na 2016

2. Jeśli chodzi o tendencje na rok 2016, to będziemy tworzyć niebawem nową kolekcje, w której pojawią się zaproszenia w stylu Boho. Coraz częściej trafiają do nas od klientów zapytania odnośnie tego stylu.

Kolejna tendencja: zaproszenia w "kieszeniach", wielo-kartowe z prostą grafiką i być może odważnymi połączeniami kolorystycznymi:

trendy ślubne w zaproszeniach na wesele, wedding invitations, modne na 2016 trendy ślubne w zaproszeniach na wesele, wedding invitations, modne na 2016 trendy ślubne w zaproszeniach na wesele, wedding invitations, modne na 2016

Chcemy wprowadzić również serię zaproszeń jedno-kartowych w formacie A5 z prostą geometryczną akwarelową grafiką. Ważnym elementem tej serii będzie uszlachetnienie papieru folią typu "silk".

 

akwarelowe zaproszenia na ślub i wesele, trendy 2015 i 2016, metier akwarelowe zaproszenia na ślub i wesele, trendy 2015 i 2016, metierakwarelowe zaproszenia na ślub i wesele, trendy 2015 i 2016, metierakwarelowe zaproszenia na ślub i wesele, trendy 2015 i 2016, metier akwarelowe zaproszenia na ślub i wesele, trendy 2015 i 2016, metier akwarelowe zaproszenia na ślub i wesele, trendy 2015 i 2016, metier  akwarelowe zaproszenia na ślub i wesele, trendy 2015 i 2016, metierakwarelowe zaproszenia na ślub i wesele, trendy 2015 i 2016, metier akwarelowe zaproszenia na ślub i wesele, trendy 2015 i 2016, metier

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

3 komentarzy

 • Link do komentarza bialaoficyna poniedziałek, 09 listopad 2015 14:18 napisane przez bialaoficyna

  super artykuł! my stawiamy na rustykalne i ekologiczne zaproszenia, ale zakładać się nie będziemy:)

 • Link do komentarza olgada poniedziałek, 19 październik 2015 14:28 napisane przez olgada

  Fajny material ! Dziękuję

 • Link do komentarza ŚLUB PAPIER Pracownia Graficzna poniedziałek, 19 październik 2015 11:11 napisane przez ŚLUB PAPIER Pracownia Graficzna

  Ciekawe zestawienie. Naszym skromnym zdaniem, w 2016 r. królować będą kwieciste, minimalistyczne zaproszenia pełne gracji, wdzięku i elegancji. Ponadto, serca Par Młodych skradną projekty wykonywane na indywidualne zamówienie. Pozdrawiamy i zapraszamy na naszą stronę

Skomentuj