Drogowskazy na weselu - informacyjnie czy dekoracyjnie?

Po co, komu drogowskazy na weselu? Po to, by goście się nie gubili. Tak, jak na szklakach, wędrowcom wskazują właściwą drogę, tak na weselu pełnią funkcję informacyjną. Ot co. I już? A nie... Mają swoje drugie imię - "charakter". Dodają stylu - tak, jak wytrawny kucharz za pomocą przypraw sprawia, że danie staje się wykwintne. Drogowskazy weselne to przysłowiowa wisienka na torcie.

Drogowskazy  na weselu Drogowskazy na weselu -  Bogna Trętko, Paper Flower Art

Drogowskazy na wesele - jakie?

Drogowskazy weselne od lat cieszą gości weselnych za oceanem, od kilku lat cieszą oko na naszych rodzimych przyjęciach weselnych. Najpiękniejsze to te drewniane, stylizowane na stare, podawane w nucie vintage. Surowe lub przecierane kolorami.
Pięknie wyglądają białe lub szare z białymi napisami. Można też użyć do ich wykonania pianek czy tworzyw, które wycina się do wymaganego kształtu, a następnie okleja według potrzeb.

Drogowskazy na weseleDrogowskazy na wesele - Bigna Trętko, Paper Flower Art

Drogowskazy weselne - pomysł na dekoracje

Są genialnym dodatkiem do dekoracji weselnych. Tak naprawdę, nawet nie dodatkiem. Same w sobie stanowią ważną część spójnej ślubnej opowieści. Idealne do wesel plenerowych, wielokondygnacyjnych, ogrodowych i z tarasem. Ale kto powiedział, że nie sprawdzą się we wnętrzach? Oczywiście, że sprawdzą! Mogą być wkopane w donice, które także mogą być udekorowane, kwiatami lub kamieniami. W plenerowych weselach najczęściej osadza się je w ziemi. Można je mocować na filarach, słupach i innych stojących elementach. Najważniejsze, by charakterem pasowały do wnętrza i klimatu wesela.

drogowskazy na weseleDrogowskazy na wesele - Bogna Trętko, Paper Flower Art

Drogowskazy na wesele - przekaz informacji

Najczęściej służą do opisywania najbardziej istotnych dla Gości miejsc przyjęcia np. ceremonia, ślub, słodki bufet, wiejski stół, strefa chill out, bar, Para Młoda. Ustawia się je tak, żeby kierunek strzałki wskazywał dane miejsce czy daną atrakcję dla Gości.

drogowskazy na weseleDrogowskazy na wesele - Bogna Trętko, Paper Flower Art

Drogowskazy weselne mogą witać gości, opisywać stan ducha i rymować się w piękne wierszyki... Sieć pełna jest dostępnych możliwości, ale jednak najczęściej w języku angielskim i wiele Par Młodych umieszcza je właśnie w tymże języku. Samo wymowne "I do" - przemawia do nas jakoś lepiej, niż nasze polskie "TAK".

Hmm, nie wiedzieć czemu, ale tak jest. Pary kochają samo wedding, here comes the bride, love is sweet itd.

Jedno jest pewne - drogowskazy na ślub i wesele to mocne "must have" tego sezonu i jako atrakcja weselna, i jako dekoracje.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Pomysł i wykonanie drogowskazów - Bogna Trętko,  Paper Flower Art / www.paperflowerart.pl

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Skomentuj